آشنایی با سیاره زحل

وقتی آنهایی را که به وجود خدا اعتقاد داشتند به چالش می کشیدم، خیلی کنجکاو بودم که ببینم آیا آنها هم می توانند مرا قانع کنند. درست است ، آن سیاره هایی که بسیار نزدیک به خورشید هستند (عطارد و زهره) بسیار گرم هستند و آنهایی که از مریخ دورتر هستند بسیار سرد هستند ، زیرا پرتوهای گرم به سختی به آنها می رسند. تمام سیارات توسعه یافته در کیهان ها از انرژی آگاهی کیهانی، منبع(سرچشمه هستی)، استفاده می کنند.

موج جدید کشفیات مربوط به این سیاره از سال 1996 آغاز شد .در این سال ناسا ماموریت نقشه بردار مریخ(Mars Global Surveyor) را از ایستگاه نیروی هوایی کیپ کاناورال در فلوریدا آغاز کرد.این فضاپیما در 12 سپتامبر سال 1997 به سیاره رسید.بعد از گذشت 1.5 سال تصحیحات مداری از مداری بیضی کشیده به مداری دایروی٬ ماموریت نقشه برداری خود را در مارس 1999 شروع کرد.با استفاده از یک دوربین فوق حساس سیاره را از ارتفاع پایین در یک مدار قطبی که یک سال مریخی( که در حدود دو سال زمینی است) طول کشید نقشه برداری نمود.این فضاپیما بعد از ارسال حجم بسیار زیاد اطلاعات در باره سطح و جو سیاره در سال 2001 فعالیتش را به پایان رساند.

گیربکسهای با دنده صاف و یا اسپار، دارای دقت بالا (لقی کم)، تحمل گشتاور بالا می باشند اما نه به مانند دنده مورب و همچنین بدلیل تکنولوژی ساده تر و هزینه کمتر جهت تولید، قیمت مناسبی دارند و به همین خاطر در بیشتر مواقع که دقت خیلی خیلی بالایی نیاز نیست از این نوع گیربکس ها استفاده می شود. بعضی از جهال گویند کی آن کس کی آفتاب و کواکب را تأثیر گوید کافر شود خطاست کی آفریدگار در آن آفریده است کی نه کواکب به نفس خویش می­آفریند و آن که این گوید کفر بود. در تاریخ بلعمی «انجام کار بهرام» چنین است :«روزی به صید بیرون شد و اسب از پی گوری همی­تاخت، تا بر راه چاهی آمد، با زمین هموار، چنان­که چاه بیابانیان نه او دیدند و نه اسب.

تا قرنها بشر تصور می­ کرد که زمین مرکز کائنات است، ولی بشر امروزی اطلاعات شگفت­ انگیزی درباره کائنات به دست آورده است. از آنجائیکه زاویه انحراف اورانوس 98 درجه است، در طی سال قطبهای این سیاره بیش از استوای آن در معرض نور خورشید قرار دارند. بهعنوان نمونه، او در بحث واژگان کلی (مانند: اسم جنس و صور نوعیه)، صراحتاً نکتهای را مورد تأکید قرار میدهد که میتوان آن را تأییدی بر مدعای نظریهپرداز دادهی حسی بشمار آورد24 (ب) هنوز معلوم نیست که در توصیف محتوای ادراکی باورهایمان، نظریهی قیدگرایانهی احساس نسبت به نظریهی دادهی حسی از وضع بهتری برخوردار باشد25 (ج) از همه مهمتر نیز آنکه حتی تقریر قیدگرایانه هم نمیتواند نگرهی لاک را از شکاکیت ویرانگر ویتگنشتاین برهاند.

نامگذاریها تقریباً منطقی بودند: عطارد (تیر) تیزپا را به نام خدای پیامآور (Mercury)، زهره (ناهید) درخشان را به نام الههی زیبایی و عشق (Venus)، و مریخ (بهرام) سرخرو را به نام خدای جنگ (Mars) نامیدند. گذر از مقابل خورشید ناهید جزء معدود سیاراتی است که گذرش به خورشید می افتد و می توان این پدیده نسبتا نادر را هر چند سال یکبار مشاهد کرد. از نظر فاصله از خورشید، مشتری پنجمین سیاره بعد از تیر و ناهید و زمین و بهرام است. • حلقه هاي زحل از دید راصد زمینی همواره به یک صورت و نما دیده نمی شود و بسته به زاویه ی مداری و موقعیت کره ی زمین و سیاره ی زحل در مدارشان در زمان های مختلف، متفاوت دیده می شود.

مشتری (هرمز) درخشان و بزرگ را به نام خدای خدایان (Jupiter) و زحل (کیوان) کمنورتر را به نام پدر ژوپیتر (Saturn) نامیدند. ۵۸ ماه باقی مانده که دارای قطری متغیر از ۴ تا ۲۱۳ کیلومتر هستند از جمله ماههای نامنظم هستند که مدار آنها در فاصله دورتری از زحل قرار دارد. اما اگر می خواهید مورد مغفرت خدا قرار گیرید و با او ارتباط برقرار کنید، می توانید همین حالا از او بخواهید که شما را ببخشد و به زندگی تان وارد شود. این موضوع باعث شده است تا عده ای از محققان، مساله ای را تحت این عنوان مطرح کنند که برخی میکروب ها ریشه ای فرازمینی دارند و از مناطق مختلفی در فضا به زمین منتقل شده اند.

بخشی از تلاش من برای این بود که از تردید در مورد وجود خداوند آزاد شوم. درست در اوایل حیات زمین، سیارک بزرگی به آن برخورد کرد و بخشی از گوشتهی این سیاره وارد فضا شد. آیا شما هم موفق به دیدن این قاشق معلق شدید؟ کد DNA در هر یک از سلول های ما خیلی شبیه به هم هستند. دیگر سیارات اگر از فراز قطب شمالشان نگریسته شوند در خلاف جهت عقربه های ساعت می چرخند در حالیکه زهره در جهت عقربه های ساعت دور خود می چرخد. و مانند بسیاری از بی دینان، اعتقاد مردم به خدا مرا بسیار آزار می داد.

پرواز پرواز مسیر فضاپیما را از هواپیمای منظومه شمسی تغییر داد. یونانیان و رومیان این «ستارههای سرگردان» را به یاد خدایان خود نامیدند. ” سی اس لویس می گوید که به یاد دارم، “هر شب وقتی ذهنم برای یک لحظه از کارم فارق می شد او بی امان و محکم به من نزدیک می شد، او کسی بود که جداً نمی خواستم با او روبرو شوم. ” ممکن است دلیل اصلی این که کافران توسط مومنین آزرده می شوند این باشد که خدا به طور جدی به دنبال آنها است. و مهمتر اینکه چه کسی باید دربارهی این موضوع تصمیم بگیرد؟

من تنها کسی نیستم که چنین تجربه ای داشته است. نظر منو میخوای، میگم الان توی سیاره دیگه ای هستن! این سیاره یکی از سیارههای سنگی و فشرده و دارای آتشفشانهای فعال، زمینلرزه و رشتهکوه است. او ما را با این هدف خلق کرده که او را بشناسیم. همچنین یک چشمش را از دست داده و به یک دستگاه درمانی متصل است. هرچند از سیارهی اورانوس به بعد و همچنین برای قمرها و دیگر اجرام منظومهی شمسی نامهای فارسی نداریم و صرفاً نامهای لاتین به زبان ما هم وارد شدهاند.

زمین لرزه ها زمانی رخ می دهند که صفحات خشکی ها با هم برخورد می کنند، روی هم قرار می گیرند یا شکافته می شوند و از هم فاصله می گیرند. “بزرگترین دانشمندان تحت تاثیر اعجاب آن قرار گرفته اند. بهدلیل همین هندسهی غیرمتعارف، قطبها برای دهها سال در تاریکی یا روشنایی قرار دارند. شاید به همین علت بوده که از نخستین روزهای تمدن نیاز به نامگذاری شهری که در آن زندگی میکنیم، دریاچهای که در آن شنا میکنیم، یا کوههایی که در دوردست میبینیم را حس کردهایم.

گودالهای برخوردی روی مریخ یا آتشفشانهای روی یو را چه باید بنامیم؟ آب یا بخارهای دی اکسید کربن باعث تشکیل ابرها در بالای کلاهک های یخی قطبی و نیز در ارتفاعات این سیاره می شوند. در ادامه فهرست امروزمان با عنوان بازی های بقا اندروید یا همان دانلود بازی های بقا برای اندروید قصد داریم بازی Terraria را برای شما معرفی کنیم. بدین معنی که از این طریق قادر خواهید بود تا از بر دایره واژگان، آواشناسی، گرامر و اصطلاحات کاربردی و قابل تاملی دست پیدا کنید که حکم شاه کلید را برای گشودن دروازه های گنجینه طلایی و نفیس زبان انگلیسی دارد.

وقتی یک بی دین بودم، می خواستم به این افراد بیچاره و فریب خورده کمک کنم تا بفهمند امیدشان بی پایه و اساس بود. DNA یک برنامه سه میلیارد کلمه ای است که به سلول می گوید چگونه عمل کند. رابرت جاسترو متخصص فیزیک نجومی، که خود را منکر وجود خدا معرفی می کند، می گوید، “اساس هر چیزی که در جهان اتفاق می افتد در آن لحظه نخستین بنیان نهاده شده است؛ هر ستاره، هر گیاه و هر مخلوق زنده ای در جهان در نتیجه وقایعی که در لحظه انفجار کیهانی اتفاق افتاده بوجود آمده است…

ماریوس، به پیشنهاد یوهان کپلر، این قمرها را به نام چهار معشوقهی زئوس (Zeus)، همتای یونانی ژوپیتر، نامید: یو، اروپا، گانیمد و کالیستو. گاهی تاریخچهی نامگذاری مکانی از ذهنها پاک میشود؛ مثلاً پژوهشگران هنوز بر سر منشأ نام قلهی کلیمانجارو، بلندترین قلهی آفریقا، اتفاقنظر ندارند. به گزارش فرارو، دانشمندان میگویند در ابر چرخان یک ستاره توانسته اند مولکولی که شامل ۹ اتم است را شناسایی کرده و نام دی متیل اتر را بر روی آن بگذارند. لویس در نتیجه شناخت خدا کتابی نوشت با عنوان،” شگفت زده از شعف.” من هم انتظار دیگری نداشتم جز اینکه وجود خدا را حقیقتاً قبول کنم.

دیدگاهتان را بنویسید