آیا او را به یاد دارید؟

به روایت شاهنامه، گرداگرد دژ را رودها و آبهای کشتیرانی فراگرفته بود و انواع نعمت و ثروت و سلاحهای جنگی در آنجا وجود داشت (یاحقی، 1386). البته نظامی این دژ را نه در توران، بلکه در کوههای قفقاز قرار میدهد، چراکه از دید نظامی، تورانیان که دشمن تاریخی و اسطورهای ایران هستند در زمان وی نه در شمال شرق، بلکه در شمال غرب مرزهای ایران را مورد تاخت و تاز قرار داده بودند. بنابراین اگر شما روی زمین ۵۰ کیلوگرم وزن داشته باشید، روی مریخ فقط ۱۹ کیلوگرم وزن خواهید داشت. وی تاکید داشت: البته فاصله ماه و سیاره زحل از افق غربی کم است و یک ساعت بعد یعنی حدود ساعت ۱۹ غروب می کنند که همین زمان با چشم غیر مسلح قابل رصد هستند.

همه مجبورند از زمین فرار کنند. محور چرخش سیاره مریخ به اندازه زمین از حالت عمود منحرف بوده و یک روز این سیاره کمی بیشتر از ۲۴ ساعت بوده و از همه مهم تر در سطح مریخ آب وجود دارد و همین مسأله انسان ها را امیدوار کرده که روزی بشر بتواند روی این سیاره زندگی کند. همه روی زمین مانده و گروهی از حفاران نفتی اعماق دریاها به فضا می روند، تا در این سنگ حفاری کرده، بمب قرار داده و به زمین بازگردند.

چون کارگردان این فیلم اعلام کرد از این مکان برای ساخت کوه های هللویا در سیاره پاندورا الهام گرفته است. نکته ی قابل توجه اینه که تو سایت بازی جهان های بیگانه و همچنین شبکه های اجتماعی این بازی، این شرکت به عنوان سازنده معرفی شده و اسمی از برنامه نویس ها و توسعه دهنده هایی که تو پروسه ساخت این بازی نقش داشتن، برده نشده. این فیلم به کارگردانی ریدلی اسکات سال های اواخر 2080 را نشان می دهد که سفینه به قمر LV-223 فرستاده می شود. فورد پرفکت، یک نویسنده بیگانه انسانی با رفتن به سفینه بیگانه های دیگر آرتور را نجات می دهد.

دنیای رازآلود فضا ما را به خود جلب می کند. دمای بالای زمین آب اقیانوس ها و دریاها را خشک کرده و غلظت دی اکسید کربن پایین آمده و گیاهان نابود شده و حیات را دچار مشکل می کند. اما اکنون به نظر میرسد که چنین دنیاهای سرشار از کربن از آنچه که پیشتر تصور میشد نادرتر هستند، که البته خبر خوبی برای حیات به شمار میرود. از همین نکته روشن می­شود که به­نظر غزالی می­توان ایمان و اعتقاد دینی صحیح داشت، اما از برهان و دلیل بی­بهره بود. سرزمینی متروک به دور از سیاره زمین که شاهد مجموعه ای از اشکال زندگی بومی خواهد بود .

آنچه مهم بوده، این است که بخشهای تاریخی روایت نظامی جمع آمده سنجیده­ای است که از یکی از پادشاهان ساسانی و دوران شکوه و جلال وی حکایت دارد و نظامی همچون پژوهشگری خبره اجزای داستانی زندگی وی را از میان کتابها می­یابد و پیوندی خجسته از آن بنا می­کند. وقایع داستانی بازی 1 Borderlands در سیاره پاندورا اتفاق می افتد. بازی 1 Borderlands یا سرزمین های مرزی از بازی های با گرافیک فوق العاده سال ۲۰۰۹ است که در سبک اکشن و تخیلی است.

یک داستان زیبا که پس از 10 سال هنوز دیدنی است. البته ناگفته نماند که روشهای فعلی کشف سیارات فرا خورشیدی هنوز محدودیتهای زیادی دارد. طبق توضیحاتی که در صفحه ویکی Borderlands او ذکر شده است “گیج کاپ کیک و هات چاکلت دوست دارد و رنگ موردعلاقهاش بنفش است”. نپتون:نپتون نسبت به اورانوس از خورشید فاصله ی زیادتری دارد و از این رو سردتراست ودمای آن در حدود 350 درجه فارنهایت می باشد.نپتون از میان دوربین نجومی به رنگ سبز آبی دیده می شود.علت این رنگ از جوّ آن است .که جّو این سیاره بیشترین قسمت نور قرمز خورشید را که بر آن می تابد جذب می کند و رنگ های آبی و سبز منعکس می سازد.

این به شما بستگی دارد ، اما احتمالاً باید رنگ مشکی یا نوعی آبی تیره را انتخاب کنید. با این که قدیمیه ولی می تونم بگم میشه با میان ستاره ای مقایسه کرد. بنابراین نظامی در بارۀ معراجِ پیامبر با اسبش، بُراق، میگوید پیامبر(ص) بر پشت و شانۀ تختِ نَسُفتۀ خود (بُراق)، به آسمان پرواز کرد. در زبان هایی مثل زبان آلمانی واسکاندیناوی ، بسیاری از کلمات ترکیبی که به زبان انگلیسی نوشته می شوند، می بایست از متن اصلی جدا شوند.

یک فیلم زیبا که ما را به آفتاب نزدیک تر می کند. شاید این فیلم را یک فیلم فضایی ندانید اما تمام عناصر موردنیاز را داراست: بیگانه ها، سیاره دوردست، فعالیت انسان ها، یک پدیده عجیب و انسانی که در مقابل آن ها ایستادگی می کند. پس از سفر این شش خدمه و ایجاد مشکلات ارتباطی، یکی از خدمه که قصد تعمیر دارد کشته می شود و دیگران در اندوه فرو می روند. بزرگترین ماهواره، تیتان، اندازه ای بزرگتر از عطارد دارد. مُشتَری یا هُرمُز یا اورمزد یا برجیس یا زاوش پنجمین سیاره از خورشید و بزرگترین سیاره در سامانه خورشیدی است.

پایان فیلم که سفینه به زمین وارد می شود، بسیار مهیج است. بسیاری از فیلم های موفق نظیر “جنگ های ستارگان” (Star Wars) یا “پیشتازان فضا” (Star Trek) یا حتی “نگهبانان کهکشان” (The Guardians of Galaxy) هم براساس داستان های فضایی ساخته شده اند، اما در این مقاله نامی از آن ها برده نمی شود، زیرا دقیقا به فضا اشاره ندارند، تنها داستان آن ها در فضا رخ می دهد. این در حال استفاده از نسخه به روز شده موتور Snowdrop Ubisoft است که بازی هایی مانند The Division 2 را پشتیبانی می کند. بعد از ظهر روز بعد مجدداً توانست ستارهها را مشاهده کند اما این بار در سمت دیگر سیاره قرار گرفته بودند.

استفاده از جملاتی مانند “پاندورا دور است ولی Zhangjiajie نزدیک است” و “پاندورا را سیاحت کنید.” در جذب توریست به این منطقه بسیار موثر بوده است. در سال 1982 چین اولین پارک ملی خود به نام Zhangjiajie را ایجاد کرد. ارتباط Zhangjiajie با آواتار بر شهرت آن بسیار افزوده است. بنابراین انسان ها طی نقشه ای با ظاهر مبدل به آن ها نزدیک می شوند که یکی از آن ها جیک سالی، مامور پیشین ارتش است. آرتور در طی سفر خود با انسان و سایر بیگانه ها رو به رو شده و سرانجام در مقابل زافود قرار می گیرد، فردی که زمین را نابود کرد.

زمانی که ناسا یا فضانوردی متوجه شود یک سنگ فضایی به زمین برخورد کرده و انسان را نابود می کند چه رخ خواهد داد؟ خدمه هشت نفری ایکاروس 2 به همراه یک بمب هسته ای به سمت خورشید می روند تا پس از انجام کار بازگردند، اما پس از عبور از عطارد ایکاروس 1 را میبینند که از هفت سال پیش سیگنال هایی ارسال می کند. این فیلم با بازی جرج کلونی درباره یک روان شناس است که برای بررسی وضعیت روحی خدمه یک سفینه فضایی منزوی که به دور یک سیاره عجیب در گردش هستند، به نزد آن ها فرستاده می شوند.

این فیلم هم وحشت و ترس فضای بیگانه را نشان داده و بروس درن در نقش این مسافر فضا خود می درخشد. آنان که در زمین فساد میکنند و به اصلاح نمیپردازند. به این سیارات سیارات درونی هم گفته میشود و دلیل نام گذاری آن این است که به خورشید نزدیک ترند. شما هم اکنون می توانید این بازی زیبا و جذاب را از سرورهای قدرتمند دانلود فارسی دریافت کرده و از بازی لذت ببرید . هر کدام از جناح ها در حال تلاش برای تحت کنترل قرار دادن بخشی از سرزمین پاندورا , تحقیق و توسعه فناوری های جدید , کشف سلاح های قدرتمند و اتحاد با جناح های دیگر برای به دست آوردن جای پایی محکم برای خود , هستند .

زیرا دولت چین نگران بود آواتار بین مردم چین که برای توسعه اقتصادی از خانه دور می شوند و افرادی به نام “ناوی ها” که در پاندورا زندگی می کردند و در جریان فیلم به خاطر منافع اقتصادی به زور از محل زندگی شان رانده می شوند، ارتباط ایجاد کند. شما یک تیم ۴ نفره خواهید بود که می توانید به جای هر یک از ۴ کاراکتر بازی نقش آفرینی کنید. در این سیاره طوفانهایی با سرعت 2000 کیلومتر در ساعت می وزند. جلوه های ویژه زیبا، صحنه های اکشن سریع و داستان جذاب، از دلایل موفقیت این فیلم هستند.

اگر به تاریخچه فیلم های فضایی نگاهی بیندازیم، متوجه می شویم که به سال 1902 و فیلم “سفری به ماه” (A Trip to the Moon) بازمی گردد، یک فیلم فرانسوی درباره داستان فضانوردانی که به ماه رفته و با مواجهه با ساکنان قمری در عین اینکه از دست شان می گریزنند، یکی از آن ها را به زمین می آورند. یک فیلم جالب فضایی درباره سفرهای میان سیاره ای که به ماجراجویی آرتور دنت و همراهانش می پردازد. یکی از جدیدترین فیلم های این فهرست درباره دانشمندان ناسا که با مریخ سفر کرده و بازگشت عجولانه آن ها باعث به جا ماندن مارک می شود.

دیدگاهتان را بنویسید