باهدف مندی و برنامهریزی خاصی همراه میباشد

عـــــلاوه بر این، مطالعـاتی در زمیـنـه­ ظرفیت پالایندگی ریزجلبک­ها در محیط­های دریایی بر روی فلزات سنگین و سموم کشاورزی انجام شده است، که نتایج امیدوار کننده­ای را منتشر نموده­اند (12-14). در دهه اخیر، ریزجلبـک­ها به عنوان تولیـدکنندگان بالقــوه ترکیبــآات آنتی بیوتیکی معرفی شده­اند. به این ترتیب می توان ارزش فعلی این سیارک را حدود ده تریلیون دلار (35 هزار تریلیون تومان) عنوان کرد. متداول ترین روش برای ارزیابی ترتیب سیارهها، در نظر گرفتن فاصله آنها از خورشید است. 9 قمر دارد و معروف ترین قمر آن اصطلاحاً تیتان گفته می شود .

9- در این روز می توانید از میهمانان ویژه در برنامه خود استفاده کنید. این ماهواره فراهم کننده تصاویر ترمیمی و موزائیک­های تصویری رنگی با پردازش­های کاملاً اتوماتیک می­باشد و از اطلاعات هندسی کالیبره شده دوربین­های WAOSS,HRSC,CCD جهت ایجاد تصاویر ترمیمی استفاده می­کند. قطعاً دانشمندان نمیتوانند برای تعیین جرم سیارهها از ترازو استفاده کنند، در نتیجه به این نگاه میکنند که چرخیدن اجرام نزدیک به دور سیاره چقدر زمان میبرد و این اجرام چقدر از سیاره دور هستند. تیتان هر ۱۶ روز یک بار گرد کیوان میگردد و برای یافتن آن کافی است اختربین (تلسکوپ) را به سمت کیوان نشانه روید و در فاصله ۲ دقیقه قوسی این سیاره به دنباله ستارهای از قدر ۸٫۳ باشید.

حرکت وضعی آن 10 ساعت و 14 دقیقه است . مشتری هر 9 ساعت 50 دقیقه یکبار به دور خود می چرخد و سرعت آن در آسمان در استوا سریع تر از قطب است . دارای قطب های یخی از جنس دی اکسید کربن منجمد ( یخ خشک ) می باشد . ساختار ابر مانند يك شش ضلعي كه به دور نقطه ي قطب شمال زحل در گردش است میباشد.

در رابطه با تعادل سیستمها، چنین بیان میشود که هرگاه ورودی و خروجی یک سیستم باهم برابر باشد (شکل 1-الف) تغییر خاصی در سیستم ایجاد نمیشود، درواقع سیستم دارای تعادل و یا در حالت پایدار میباشد. در عوض به گزارش نیوزویک، «جاکو شولتز» (Jaku Scholtz) از دانشگاه دورهام و «جیمز اونوین» (James Unwin) از دانشگاه ایلینوی در شیکاگو حدس میزنند که این جسم میتواند یک سیاهچاله اولیه باشد که بلافاصله پس از انفجار بزرگ تشکیل شده و منظومه شمسی ما بعداً آن را تصرف کرده است. تفاوتی که در ساختار سیاراتی مانند اورانوس و نپتون دیده میشود، عدم حضور هیدروژن فلزی مایع است که در عوض آن به یک ساختار متراکم آب مانندی در اطراف هسته میرسیم.

۲۹ درصد باقیمانده را قارهها و جزیرهها تشکیل میدهند و منابع آبی متعددی مثل دریاچهها و رودخانهها در خشکیها دیده میشود. مقداری از این مواد خرد شده در فواصل دور از دهانه پرتاب میشوند و سپس به سطح زمین میافتند و تشعشعات حفره را تشکیل میدهند. بنابراین هنگامیکه از پهلو به کیوان بنگریم حلقهها تیغه باریکی میشوند و دیده نمیشوند. در ارتفاعات بالایی آن بادهایی با سرعت ۳۰۰ تا ۴۰۰ متر میوزند.و البته گردبادهایی نیز در آن وجود دارند که به شکل لکههایی دیده میشوند. با چشم غیر مسلح در آسمان دیده می شود .

و هشتمین سیارهٔ دور از خورشید و بازپسین سیارهٔ بیرونی منظومهٔ شمسی است که نمیتوان آن را از زمین با چشم غیر مسلح مشاهدهکرد. دورترین سیاره منظومه شمسی است و فقط با چشم مسلح دیده می شود . فقط با دوربین های نجومی دیده می شود و بیشتر از هلیم تشکیل شده است . در جو آن هیدروژن(به شکل H2) و ۱۲ درصد هلیوم و مقدار کمی متان وجود دارد اما از آنجایی که متان به شدت نور قرمز را جذب میکند این سیاره به رنگ آبی مایل به سبز دیده میشود. همچنین از تنافی میان وضعیت منظومه شمسی با این معنا که غلظت آسمانها یکسان است مفری نیست، زیرا اگر مراد از این غلظت را چنانچه شهرستانی پنداشته است ارتفاع جو سیارات محسوب کنیم (شهرستانی، ۲۷۷)؛ اولاً، این ارتفاع را باید مساوی فاصله بین سیارات بدانیم زیرا آن نیز پانصد سال است و ثانیاً، ارتفاع جو سیارات متفاوت است و ثالثاً، سیاره زهره جو ندارد (بوکای، ۱۳۶۴: ۱۰۱).

اختر شناسان به تازگی قمر جدیدی از سیاره زحل را شناسایی کردهاند که بسیار کوچک است (حدودآ ۲ کیلومتر). ستاره شناسان عقيده دارند دما در سطح پلوتون ممكن است حدود ۳۷۵- درجه فارنهايت يا ۲۲۵- درجه سانتي گراد باشد. در سال 2000 ستاره شناسان دوازده ماهک کوچک کیوان را کشف کردند که این به طور موقت کیوان را از نظر شمار ماهکها در جایگاه نخست قرار داد. این پدیده به طور رسمی سان-داگ خوانده میشود ولی به نام های هاله، خورشید کاذب، حضیض خورشید، خورشیدهای دروغین و یا پارهلیا نیز شناخته میشود.

تعداد آتشفشان های ناهید بسیار بیشتر از سیارات دیگر منظومه شمسی است. اورانوس دارای 5 قمر است به نامهای میریندا، آریل، آمبریل، تیتانیا و ابرون است و جو آن بیشتر متان دارد و دمای آن 170- است . به گفتهی میکال ایوانز:برای اولین بار میتوانیم مولکول کربن را در جو این سیاره اندازهگیری کنیم. آیا پلوتون سیاره است؟ از اولین پرتابهای موشک در اواخر دهه 50 میلادی تا امروز انواع کاوشگرها، مدارگردها و حتی مریخ نوردها را به فضا و به انواع سیارهها در منظومه شمسی پرتاب کرده اند (مثل مریخ نورد استقامت که در فوریه 2021 به سمت مریخ پرتاب شد) اما آیا شما میتوانید هر 8 سیاره در این منظومه را نام ببرید و ترتیب درست آنها را ذکر کنید؟

وچهارمین سیاره از نظر اندازه و سومین سیاره از نظر جرم است. به نظر می رسد علیت این موضوع جو غلیظ زهره باشد که هر جرمی را که کوچکتر از اندازه معینی باشد متوقف می کند. مریخ مانند زمین و زهره دارای جو است . برای مثال Ascophyllum nodosum دارای 55 عنصر ریزمغذی کمیاب است (55). در سال های اخیر، استخراج ترکیبات فعال زیستی از ریزجلبک ها با اهداف تغذیه ای به شدت مورد توجه محققین قرار گرفته است. گانیمد دارای یک میدان مغناطیسی ضعیف است. به گزارش همشهری آنلاین، ایسنا به نقل از اسپیس، ماه نو زمانی رخ میدهد که ماه و خورشید در یک امتداد قرار بگیرند.

این لایهها احتمالاً توسط جو در بازههای زمانی طولانی به وجود آمدهاند. زیرا روشن است که این درخت در سیاره مشتری بنا بر دیدگاه ابن کثیر یا نپتون در نظریه بهبودی یا در جو سیاره زحل بنا بر دیدگاه شهرستانی نیست. معمولاً همه این سیاره را به رنگ آبی میشناسد و به این علت است که گاز متان حاضر در جو نپتون رنگ سرخ را جذب کرده و آبی حاصل از طیف نوری خورشید را بازمیتاباند. تا دو سال پیش پلوتو نیز نهمین سیاره منظومه شمسی بود، اما اکنون یک سیاره کوچک است. آنها میانگارند که این حلقهها در پی نزدیک شدن یک ماهک (قمر) به کیوان و فروپاشی آن ماهک در اثر گرانش کیوان پدید آمده اند.

دیدگاهتان را بنویسید