بزرگ بوده وسریع حرکت می کنند

البته آزمایشها و بررسی های بیشتری در این مورد لازم است ، چرا که این احتمال وجود دارد که پرکلرات یافت شده بر سطح مریخ ناشی از منبعی زمینی ، مثلا خود کاوشگر (چه در نمونه ها و چه در تجهیزاتش ) بوده باشد . رصد زهره: فضاپیماها توانستهاند با استفاده از رادار، نقشه 98 درصد سطح سیاره زهره را ترسیم کنند. این طوفانها می توانند مقطعی بوده ویا کل سیاره را دربربگیرند وموجب ناپدید شدن عوارض سطحی سیاره از دید زمینیان شوند.گفتنی است برای مشاهده عوارض سطحی سیاره مناسب است که از فیلترهای ویژه رصد مریخ استفاده نمود.

اولین قدم برای گرد شدن… در مورد اجرامی مانند اوتاکاوا که جاذبه خودشان را دارند، اولین قدم برای گرد شدن و شکل گرفتن پیروز شدن بر نیروی بین اتم ها و مولکول هاست. پس اگر جرمی کوچک باشد آنقدر نیروی جاذبه ندارد که بر نیروی بین اتم ها و مولکول هایش پیروز شده و گرد شود! البته همیشه شانس این هست که سیارکی جرم بیشتری جذب کند و آنقدر بزرگ شود که بتواند خودش را گرد کند.

البته امواج و طوفان های خورشیدی آنها را در معرض نابودی قرار می دهند اما خیلی هایشان هم به هم می پیوندند و می شوند سیاره هایی که از دیدن عظمت شان چشم ها خیره می ماند. یعنی ساختارش نشان می دهد که دو جرم کاملا مجزا با دو تراکم کاملا متفاوت به دلیل جاذبه کنار هم قرار گرفته اند و اوتاکاوا را تشکیل داده اند.سه فاکتوری که در قسمت های بالا گفتم را همه خرده سیارک ها دارند. بزرگترین سیاره منظومه شمسی است و دارای 61 قمر می باشد که معروفترین آنها که حتی با دوربین خای دو چشمی کوچک هم نمایان هستند به نام های یو-اوروپا-کالسیتو-گانیمد هستند و از آنها به اقمار گالیله ای هم یاد می شود.

ویژگی اصلی سیاره عطارد این است که نزدیکترین سیاره به خورشید است و همچنین لقب کوچکترین سیاره در منظومه شمسی نیز به این سیاره تعلق دارد. طرحی ساده از موقعیت مشتری، زمین و خورشید در زمان مقابله مشتری. 8. زمین 4.54 بیلیون سال پیش ساخته شده است. این اولین ماموریت تحت هدایت ایالات متحده به جو زهره از سال 1978 تا به امروز است. امنیتی که چیزی خارج از توان و تصور ما تهدیدش میکند. نوا خرس عروسکیاش را محکمتر بغل کرد و سعی کرد خواهر بزرگش را کنار خودش در اتاق تصور کند.

این کاوشگر بالاخره در ۱۴ ژوئیهٔ ۲۰۱۵(۲۳ تیرماه ۱۳۹۴ خورشیدی) از کنار پلوتو گذشت و بهسوی کمربند کویپر رهسپار شد. حتی بزرگ ترین قمر نپتون، سیارک کوتوله سرس و تمام اجرام موجود در کمربند کویپر هم گرد هستند. همانطور که قبلا هم گفتم سیاره ها، ستاره ها و سیارک ها و حتی اجرام موجود در کمربند کویپر هم گرد هستند. این سیارهها سریعتر از همتایان خود در مدل تجمع هسته تشکیل شدهاند و زمان شکلگیری آنها حتی به چندهزار سال هم میرسد. در این صورت متراکم ترین مواد به سمت داخل می روند و هسته جرم را تشکیل می دهند.

قسمت های سبک تر هم به سمت بیرونی می روند و به ترتیب گوشته و پوسته را شکل می دهند. ذرات به هم می پیوندند و خاک یا هر چیز جامد دیگری از این دست را شکل میدهند. اوتاکاوا به جای اینکه یک جرم یک دست آسمانی باشد کلکسیونی از ذرات مختلف با جنس و ساختار متفاوت است که صرفا به هم چسبیده اند. اوتاکاوا و سایر اجرام آسمانی با این جرم و سایز چنین قابلیتی ندارند.

این اجرام کوچک جذب نیروهای الکترواستاتیکی می شوند که از جانب خورشید می آید. قطر آن ۵۰۷۰۰ کیلومتر و فاصله اش از خورشید ۲٫۸۷۰٫۰۰۰٫۰۰۰ کیلومتر می باشد. به علت اندازه کوچک این سیاره (کمتر از یک پنجم قطر زمین) و دارا بودن یک مدار عجیب و غریب منحنی که هر دویست سال یکبار داخل نپتون قرار می گیرد، پلوتو از منظومه شمسی حذف شد. درون زمین برخلاف سیاره های سنگی دیگر بسیار فعال است . فراموش نکنید که عزت نفس موضوع و صفتی نیست که همواره درون شما ثابت باشد، بلکه یک نمودار سینوسی دارد که بسته به شرایط، اتفاقات و مرور زمان مدام در حال نوسان است.

به گفته کارشناسان اگر اجساد انسان به شیوه زمینی در سیاره مریخ دفن شوند، این احتمال وجود دارد که با گذشت زمان به مرور جسد حالت مومیایی پیدا کند، زیرا روی سیاره مریخ هیچ باکتری زندهای وجود ندارد که بتواند بدن انسان را تجزیه کند. تیر تندروترین سیارهٔ منظومه خورشیدی است که با سرعتی حدود ۴۸ کیلومتر بر ثانیه، هر ۸۸ روز یک بار خورشید را دور میزند.از این رو سیارهای گریزپاست که دیدنش آسان نیست و به همین دلیل است که شاید، ایرانیان باستان آنرا «تیر» نامیده بودند.

پاسخ: هر چه سیّاره ای به خورشید نزدیک باشد گرم تر و هرچه دور تر باشد سردتر است. در واقع میماس یکی از نزدیک ترین قمر های این سیاره بوده و در مداری حرکت میکند که می تواند هر 24 ساعت یکبار به دور این سیاره بگردد. ناگفته نماند که میماس کوچک ترین جرم گرد شناخته شده است. به هرحال گاهی اوقات مهم است که مقصود اصلی نویسنده به خوبی بیان گردد.

1-چین خوردگی: وقتی بخش زیرین یک ورقه به زیر ورقه ای دیگر می رود، فشاری بر پوسته وارد میشود که لایه های رسوبی را دچار خمیدگی میکند و به سمت بالا می آورد. مراد از این پیشنهاد دخالت دادن فلسفه سیاسی و ایدئولوژی حاکم بر روابط میان زمین و مردم می باشد. بعضی از این حلقه ها به قدری باریک و محو هستند که از زمین دیده نمی شوند تا جایی که یکی از آن ها به تازگی در سال 2009 کشف شده است.

دیدگاهتان را بنویسید