تحقیق انگلیسی درباره منظومه شمسی – کلاس درسی

این کتاب داستان نوا و بریجیت است که پدر و مادر ندارند. طبیعی است که در این شرایط سیاره مذکور قابل مشاهده نبوده و از آسمان شامگاهی به آسمان صبحگاهی خواهد رفت. اگر از شمال نگاه كنيد، ناهيد به صورت ساعتگرد مي چرخد در حاليكه سيارات ديگر پادساعتگرد مي چرخند. وی افزود: یکشنبه 18 آذر ساعت 9 صبح، سیاره زیبای کیوان 1،1 درجه جنوب ماه است که با توجه به شرایط روز دراین ساعت غروب این روز فرصتی برای مشاهده همنشینی ماه با سیاره کیوان است که به صورت ستارهای زرد رنگ در کمترین فاصله با ماه دیده میشود. در اطراف عطارد جو دیده نمی شود.

با توجه به این که این سیاره از دور به صورت هاله ای آب رنگ و یکپارچه دیده می شود ولی شبیه مشتری و زحل از نوارهای ابری برخوردار است. چگالی هیدروژن یونیزه نمیتواند در مناطق گوناگون از اختلاف قابل توجهی برخوردار باشد. آواتار به دلیل جامعیت و عمق مفهومی و همچنین قرار گرفتن در نقطه عطف زمانی این پروژه رسانه ای، طبیعتا از اهمیت ویژه ای برخوردار است و می تواند به ما نشان دهد در آینده باید منتظر چه خُرده پروژه ها و جریانهایی باشیم.

هشت سیاره شناخته منظومه شمسی شده به ترتیب فاصله ای که از خورشید دارند عبارتند از : عطارد، ناهید یا زهره، زمین، بهرام یا مریخ، برجیس یا مشتری، کیوان یا زحل، اورانوس و نپتون. عتیقی افزود: سیاره برجیس با قطر ۱۴۳ هزار کیلومتر، دارای ۷۹ قمر تایید شده از جمله اقمار گالیلهای است که برای اولین بار توسط آقای گالیله ایتالیایی از درون تلسکوپ کوچکش مشاهده شد و امروزه به این عنوان مشهور شدهاند و به نامهای “آیو”، “اروپا”، “گانیمد” و “کالیستو” شناخته می شوند.

آخرین رخداد زیبای نجومی این ماه نیز که در ساعت ۲۳ و ۶ دقیقه چهارشنبه، ۳۰ بهمن رخ خواهد داد، همنشینی ماه و سیاره غول پیکر برجیس و یا زاوش (Jupiter) در صورت فلکی کمان است که در این ساعت از افق کشورمان هنوز طلوع نکرده و همزمان با طلوع آنها از افق جنوب شرق، پس از ساعت ۵ بامداد پنجشنبه، اول اسفند، این اجرام نزدیک هم بوده و سیاره برجیس فقط ۰.۹ درجه در شمال هلال صبحگاهی ماه و بسیار نزدیک به آن خواهد بود. عتیقی ادامه داد: در بامداد شنبه 24 آذر در ساعت 2 و 51 دقیقه بامداد سیاره سرخ بهرام 3،6 درجه شمال ما قرار خواهد گرفت.

وی ادامه داد: ضمنا در روز دوشنبه پنج آذر 97 در ساعت 15 و 40 دقیقه، ماه به «حضیض زمینی» رسیده و 366623 کیلومتر در کمترین فاصله با زمین قرار خواهد گرفت. عتیقی درباره رخداد نجومی 6 آذر گفت: در روز سه شنبه ششم آذرماه، ساعت 8 و 48 دقیقه صبح، کره ماه در «گره صعودی» قرار میگیرد. یک روز دردِدل کنان به من گفت: -حقش بود به حرفهاش گوش نمىدادم. عتیقی گفت: روز جمعه 16 آذر ماه در ساعت 10 و 50 دقیقه ماه نو خواهد شد و دوره 29،5 روزه به گرد زمین یا «دوره هلالی» را کامل خواهد کرد.

وی با بیان اینکه یکی از رویدادهای جالب آذر ماه «بارش شهابی جوزایی» است بیان کرد: این رخداد یک عامل عجیب برای ایجاد خود دارد که جمعه 23 آذر ساعت 15 و 30 به اوج میرسد اما با توجه به شرایط روز بهترین فرصت برای مشاهده شهابهای جوزایی بامداد جمعه 23 آذر و شبانگاه جمعه 23 آذر تا بامداد شنبه 24 آذر خواهد بود. سنگها اصلیترین منبع اطلاعاتی زمین شناسان میباشند، و یکی از روشهای متداول مطالعه سنگها، تهیه مقاطع نازک از آنها و بررسی این مقاطع با استفاده از میکروسکوپ های انکساری قطبی کننده نور است.

فضای لایتناهی و جهان بیکران از مجموعه اجرام سملوی تشکیل شده که شامل ستارگان(اجسام منیر یا نورانی) و سیارات و سیارک ها و ذرات متعدد دیگری می باشند که اصطلاحاً بنام کهکشان نامیده می شوند.یکی از این کهکشان ها ، کهکشان راه شیری است که دارای میلیون ها مجموعه ستاره و سیارات می باشد، یکی از این مجموعه ها منظومه شمسی ( خورشید و ۹ سیاره ای که به دور آن می گردد) است که در این کهکشان واقع شده و زمین نیز یکی از سیارات از این منظومه است.عده ای از دانشمندان معتقدند که در فضا بیش از ۱۰ بیلیون کهکشان وجود دارد.

سطح این ماه مملو از جریانهای متان و اتان است که کانالهای رودخانهای و دریاچهای بزرگ را تشکیل میدهند. زحل ۸۲ قمر دارد و لذا تعداد قمرهای آن بیش از سایر سیارات است. زهره به دلیل اتمسفر غلیظی که دارد بیش از سایر سیارات نور خورشید را منعکس می کند و در نتیجه درخشندگی زیادی دارد. سیارات خاکی که به طور عمده از آهناکی- سیلیسیم و منیزیم تشکیل شدهاند به این ترتیب به وجود آمدهاند. هسته مایع ۸۰ درصد جرم سیاره را تشکیل داده که بیشتر از یخ آب متان و آمونیاک می باشد.

در بخش فوقانی به علت ضعف میدان گرانشی زمین و دمای بالا گازها به ویژه هیدروژن از جو می گریزند ولی بر اثر میدان مغناطیسی زمین تنها یون های سبک امکان فرار دارند . آن قسمت از حرارت خورشید که به جو زمین می رسد ۵۵ درصد آن توسط لایه های جو زمین منعکس یا جذب شده و حدود ۴۵ درصد آن به زمین می رسد. نمایی دیگر از کوهستان هوانگشان| برای طراحی «کوهستان شناور هللويا»، طراحان این فیلم از انواع گوناگون کوهستانهای مناطق مختلف زمین بازدید کردند، اما درنهایت به کوهستانهای سنگآهک رسیدند که در چین قرار دارد.

کوازار ها از همه اجسام آسمانی، انرژی دار تر هستند.کوازار ها در منطقه ای متراکم که وسعت آن برای نمونه از پهنای منظومه شمسی هم بزرگتر نیست ، انرژی معادل100000 برابر خورشید، از خود منتشر می کنند. چهار سیاره داخلی کوچکتر ، عطارد ، زهره ، زمین و مریخ ، سیارات خاکی(سنگی) هستند که در درجه اول از سنگ و فلز تشکیل شده اند. بسیاری از ستاره شناسان بر این باورند که برخورد جرمی تقریبا در ابعاد زمین با اورانوس، در اوایل دوران تشکیل سیاره، منجر به ایجاد چنین انحراف شدیدی شده است.

دیدگاهتان را بنویسید