تحقیق درباره کره زمین

اگرچه به نظر می رسد آقای سیچین به حرف های خود کاملا اعتقاد دارد اما در حال حاضر هیچ مدرکی مبنی بر نزدیک شدن یک سیاره به زمین وجود ندارد. درحالی که به آن صفت قهوهای میدهند، این سنگ میتواند بهتر توصیف شود و آن هم به عنوان رنگ بلوطی است یک رنگ قرمز تیره با ترکیبات بسیار ملایمی از خاکستری، آبی، مشکی، کرم و قهوهای، این رنگ از سنگ گرانیت بسیار سازگار میباشد و شما به ندرت میتوانید قطعات سنگی با رگههای تیره پیدا کنید اما به طور کلی این سنگ از نظر رنگ ثابت است در حالی که اندازه دانههای آن میتواند درشت باشد.

ابن ابی الحدید با استشهاد به قرآن، کواکب را در آسمان پایین و نه در همه آسمانها دانسته است و با همین استدلال در برابر کسانی قرار گرفته است که آسمان دنیا را تنها شامل ماه میدانستند. تایتان، بزرگترین قمر زحل، دومین قمر بزرگ منظومه شمسی (پس از گانیمد در مداری مشتری)، و تنها قمر منظومه شمسی است که صاحب جو است. زیرا پلوتو تنها سیاره ای بود که یک آمریکائی( کلاید تومبا ) آن را یافته بود و اکنون آنها نمی خواستند که نامشان از لیست کاشفان سیارات کنار رود. پس از گذشت این کاوشگر از کنار پلوتو در سال ۲۰۱۵، اکنون پژوهشگران به این فکر میکنند که آیا این امکان وجود دارد که روزی انسانها بر روی این سیاره کوتوله قدم بگذارند.

سیاره ای کوتوله که 21 اکتبر 2003 توسط مایک براون و دو سیاره شناس دیگر کشف شد. گروهی از ساکنین این سیاره برای استخراج طلا جهت ترمیم اتمسفر سیاره خود بر روی زمین فرود می آیند و پایگاه هایی را بر روی آن ایجاد می کنند. براساس نظریه قدیمی که همه چیز به گرد زمین می گردید. پرسیوال لاول برای نخستین بار نظریه وجود سیاره ایکس را در اوایل قرن بیستم مطرح کرد. پیش بینی وجود سیاره نپتون که در قرن ۱۹ براساس بی نظمی های موجود در مدار اورانوس صورت گرفته بود دانشمندان را به موفقیت این نظریه امیدوار کرده بود.

دانشمندان تصور می کنند که در زیر پوسته سطحی اریس متان زیادی وجود دارد که پس از خارج شدن از زیر سطح و جریان یافتن باعث می شود که این سیاره کوتوله رنگی متمایل به زرد را به خود بگیرد. بسیاری از ویژگیهای سیاره کوتوله (Dwarf planet) شبیه سیاره است، اما ایندو، تفاوتهایی نیز دارند. علاوه بر اریس اجرامی نظیر ” سدنا ” نیز در نوبت خواهند بود. قمر کوچک اریس که در 10 سپتامبر 2005 توسط گروهی در هاوائی با استفاده از تلسکوپ رصدخانه کک کشف شد.

و چنین بود که من با شازده کوچولو آشنا شدم. بسیاری از افرادی که به این جمله اعتقاد دارند رویکردشان این چنین است که معتقدند : ” فقط باید به الان چسیبید و مهم نیست که بعدا چی میشه. از این رو، نمیتوان وجود چنین سنگهایی را به حضور بیگانگان در مریخ نسبت داد. در این صورت، بازیکنان با استیک کردن TLM در یک سیاره به نسبت مقدار TLM استیک شده، حق رای به دست میآورند. اما جرم پلوتو بسیار کمتر از حدی بود که بخواهد بر روی نپتون با اورانوس تاثیری داشته باشد و لذا همگان پی بردند که پلوتو همان سیاره ایکس نیست!

پس از یافتن یک کشتی فضایی باستانی، به ماهیت اصلی و سیارهای که روزی خانهشان بوده پی میبرند. در سال ۲۰۰۵ پس از مشخص شدن مدار سیاره ایکس و قمر آن، نام او را رسما اریس گذاشتند و پس از قوت گرفتن اخبار حرکت اریس مبنی بر حرکت آن به سوی زمین و بر اساس حکایات موجود در کتیبه های سومریان و مصر باستان و نیز مایاها آین سیاره را UB 313 (نیبیرو) نامیدند. UB 313 نام دیگر نیبیرو یا اریس است که در متون باستانی سومریان و کتیبه های آنان به چشم می خورد.

UB 313 طبق داده های کلی ستاره ای تاریک است معروف به دوقلوی خورشید در منظومه شمسی. از آن سال تا کنون به هنگام جستجوی سیاره ایکس در محیطی دورتر از نپتون یا پلوتو سیارک های بسیاری کشف شدهاند که یکی از آنان همان اریس معروف است. تا اینکه در کمال ناباوری اتحادیه نجوم رای خود را مبنی بر اخراج پلوتو از لیست سیاره های منظومه شمسی اعلام داشت. بزرگترین سیاره منظومه شمسی یعنی مشتری را در نظر بگیرید که جرمی معادل ۳۱۶ برابر جرم زمین دارد. پس از اعلام نظر اتحادیه نجوم بسیاری از اخترشناسان که اکثریت آنها را منجمان آمریکائی تشکیل می دادند به رای مجمع اعتراض کردند و خواستار برگرداندن لقب سیاره به پلوتو شدند.

این سیاره همیشه چهره یکسانی به زمین نشان نمی دهد و همچنین به یک اندازه به نظر نمی رسد ، همانطور که در موزاییک عکس های گرفته شده توسط تلسکوپ فضایی هابل مشاهده می شود (شکل 7 را ببینید). این یکسانی ناشی از یکی بودن ذات اولیة آن اجزاست. یکی از دلایل احتمالی این امر این است که زهره هسته درونی محکم ندارد یا اینکه هسته آن خنک کننده نیست.

جو روی زهره به اندازه ای قدرتمند است که فشار آن نود و دو برابر بیشتر از فشاری است که شما در ساحل دریا تجربه می کنید. در چه هنگامی، تجربه باعث محدودیت تخیلات در کودکان می شود؟ ۱تنوع زیستی چه زمانی در معرض خطر قرار می گیرد ؟ زمانی در معرض خطر قرار می گیرد که زیستگاه طبیعی گیاهان و جانوران تخریب شود . چه پیش خواهد آمد ؟

78 سال پیش( 29 بهمن 1308 ) توسط کلاید تومبا با استفاده از تلسکوپ رصدخانه لاول کشف شد. در آن سال اریس حتی از پلوتو هم درخشانتر می شود و می توان آن را با تلسکوپ های کوچک آماتوری مشاهده کرد. تا اینکه به تازگی ” مایک براون ” کاشف اریس به همراه گروهش تحقیقاتی را با استفاده از تلسکوپ فضائی هابل و رصدخانه کک بر روی این سیاره کوتوله انجام دادند.

این سیاره کوتوله مداری بیضی شکل دارد. با این اوصاف دیگر هیچ بهانه ای مبنی بر سیاره بودن پلوتو در دست منجمان آمریکائی نخواهد بود. گرچه نازکتر و ارزانتر است ، اما با رنگها و الگوهای متنوعی عرضه میشود. از توکن FAR برای معاملات خارجی در شبکه بلاک چین اتریوم استفاده میشود. در جمهوری روم، نوشتههای رومی اغلب از افسانههای یونان اقتباس شدهاند و از آنها برای نامهای خدایانشان استفاده کردند.

اتفاقا بسیاری از شوخیهای این اپیزودِ ریک و مورتی براساس این تفکرِ خوداستثناپندارانه نوشته شدهاند. به جز دنبالهدارهای بسیار دور، اریس و ماهش دورترین پیکرههای آسمانی هستند که در سامانه خورشیدی یافت شدهاند. این سبب رقیق شدن اتمسفر مریخ می شود، چون عملکرد بادهای خورشیدی سبب می شود اتم های لایه بیرونی یونوسفر پی در پی از آن جدا شوند. در داستان، دختر کرد، نشانی از اکسیر جاودنگی را با خود همراه دارد و به گونۀ دیگر، یادآور ایزدبانوی آبها -آناهید- است که در دو مرحله به خیر زندگی میبخشد؛ بار نخست که برای آوردن آب به سرچشمه میرود و با شنیدن صدای نالۀ خیر در پی او میرود و با نهادن پیه در چشمش او را نجات میدهد و دیگر با آوردن برگ درخت زندگی بینایی خیر را به او باز میگرداند.

دیدگاهتان را بنویسید