جلوگیری از مرگ سیاره زمین

در جریان نهضت ترجمه، آثار بسیاری از ریاضیدانان یونانی به عربی برگردانده شد و به سرعت ریاضیدانان اسلامی از سطوح دانستههای ریاضیدانان یونان گذشتند، بر آثار آنان شرحهای بسیاری نوشتند و بسیاری از دانستههای آنان را توسعه بخشیدند. در این کتاب، طوسی به درستی و زیرکی از تقابل دو بخش از علم مثلثات سود جسته است، یکی نقش جدولهای مثلثاتی در تبدیل زوایا و اندازههای زاویههای شکلهای هندسی و دیگر، مفروضات برآمده از مثلثات یونانی.

در این بخشها، دانشمندان اسلامی افزون بر بسط روابط حاکم بر مثلثات یونانی، خود به یافتههای جدیدی نیز رسیدند، یکی از این یافتهها در کتاب شکل القطاع از خواجه نصیرالدین طوسی متبلور میشود. نمونه برجسته این دقت و گسترش مثلثات، به ویژه در حوزه علم کرهها که خواجه نصیر نیز چند بخش از کتاب شکل القطاع خود را بدان اختصاص داده، تبدیل مختصات هندسه سه بعدی به هندسه دو بعدی است.

به ویژه نقش خیام در حل معادلات درجه سوم، به عنوان کسی که برای نخستین بار به تحقیق در حل این گونه معادلات پرداخت بسیار در خور توجه است. لحظه ای در طول نبرد نهایی انتقام جویان: پایان بازی وجود دارد: که به نظر خوب می رسید، به ویژه بین طرفداران زن تفاوت زیادی داشته است. در حالی که الیزابت اولسن (Elizabeth Olsen) در دنباله دکتر استرنج با بندیکت کامبربچ (Benedict Cumberbatch) همبازی است، به نظر می رسد که وقایع سریال واندا ویژن (WandaVision) ارتباطی با آن داشته باشد. در تبیین شکلهای هندسی، خواجه در شکل القطاع با استفاده از کوشش دانشمندان پیش از خود در بسط و گسترش جدولهای مثلثاتی به تبیین بسیار دقیقی از روابط حاکم بر زوایا در اشکال هندسی پرداخته است.

در واقع ، انتقام جویان ۵ به احتمال زیاد از Endgame به هر شکل قابل تصور ، از اندازه بازیگران و دامنه درگیری آن گرفته تا خطراتی که مایل به گرفتن در داستان گویی آن هستند ، بزرگتر است. قمر اصلی تیترون با قطری معادل 2705 کیلومتر (1680 مایل) بزرگترین قمر نپتون است. محور اورانوس به قدری مایل است که به نظر می رسد این سیاره به بغل غلطیده است. همانطور که به مرحله چهار می رویم و MCU همچنان در حال گسترش است، بازیگران شخصیت های آن به طور فزاینده ای ناخوشایند تر می شوند، به نظر می رسد تنها نوع داستانهای که می توانند توجیه کنند فیلم با کشیدن شخصیت ها از تمام فیلم هایش باشد، عمده ترین اتفاقات هستند.

با این حال ، همانطور که می تواند به عنوان “جنگ های مخفی” جذاب باشد ، چند نامزد دیگر نیز هستند که می توانند یک چارچوب حماسی زیبا برای انتقام جویان۵ فراهم کنند. خوشبختانه، مارول چند مورد برای انتخاب دارد. هر دو قهرمان اصلی قصه ورطه این راه را انتخاب میکنند و البته هر دو با معجزه زنده میمانند. این حلقه در اطراف سیاره در مدار 27 درجه نسبت به حلقه اصلی و از یخ و ذرات گرد و غبار تشکیل شده است دمای جو آن نیز بسیار سرد و برابر 157- درجه سانتی گراد است. نظامی با اشراف تمام بر دانشهای زمان خود و مطالعه مکرر و فراوان کتابهای تاریخی تلاش میکند تا بهرام گور را دوباره به زندگی بازگرداند و چهرهای ماندگار و اساطیری از او ارائه دهد و بدین ترتیب فرصت یادکرد شخصیتهای بزرگ تاریخ ایران در کنار قهرمانان اسطورهای فراهم شود.

با رسیدن کاوشگر به موقعیت مداری خود در اطراف پلوتون، نیوهورایزنز، مانور گذر نزدیک شش ماههای را برای مطالعه پلوتون و سیستم قمری آن ترتیب داد و در تاریخ ۱۵ ژانویه ۲۰۱۵ به نزدیکترین فاصله خود به سیاره کوتوله رسید. Spectrum ، به عنوان کودک در کاپیتان مارول آشنا شده ایم و از قبل میدانیم که او به عنوان یک بزرگسال در سریال واندا ویژن (WandaVision) ظاهر می شود، که این یک تضمین است که ما خواهیم ببینیم که او شخصیت ابرقهرمانی خود را تصاحب می کند یا نه. مدتی پس از خوارزمی، ابوالحسن احمد بن ابراهیم اقلیدسی، ریاضیدان دمشقی الاصل، کسرهای اعشاری را در کتاب خود درباره ریاضیات هندسی، با نام الفصول فی الحساب الهندسی ابداع کرد.

در طی دو یا سه مرحله بعدی MCU، امیدواریم که مارول برای توسعه Big Bad دقیقاً به اندازه قهرمانان خود، که ممکن است درست نباشند، وقت بزارند، اما انگیزه های آن را حداقل می توان درک کرد. سیاره ای به نام Battleworld به منظور دویدن با یکدیگر. این سیاره در نزدیکی سیاره ای دیگر سکونت دارد. این تصویر جهان خورشید مرکز در سال 1661زمین پنج سیاره شناخته شده دیگر و صورفلکی منطقة البروجی را نشان میدهد. اگر ما در واقع به شرور اهمیت می دهیم، تصمیم آنها برای مخالفت نهایی با انتقام جویان در فیلم بزرگ بعدی تیمی، چندان چشمگیر نخواهد بود.

فیلم اول این مجموعه که بعدها قسمت چهارم نامیده شد، در سال 1977 اکران شد و حتی تا به امروز هم شیوه فیلمسازی جرج لوکاس بیننده را متحیر می کند. تا زمان فیلم بعدی انتقام جویان، ما می توانستیم شخصیت هایی داشته باشیم که با نسخه های جهان متناوب از خود مبارزه می کنند، سفر در زمان کنند و توطئه های شرور که می توانند در ابعاد مختلف موج بزنند.و فکر می کنید که سفر در زمان گیج کننده است. شخصیت های مرده در یک جهان می توانند در جهان دیگری زنده باشند، افراد شرور می توانند قهرمان شوند و رویدادهای آشنا می توانند کاملاً متفاوت از روشی که شاهد آنها بودیم بازی کنند.

همراه با انتقام جویان جوان و یک ترکیب جدید انتقام جو، تیم دیگری که به نظر می رسد مارول بی سر و صدا در پایین سطح با نام Ultimates قرار دارد، تیمی ابرقهرمانی که در کمیک ها برای مبارزه با گالاکتوس، یکی از سرسخت ترین شرور های مارول، گرد هم آمدند. آنچه که قابل قبول تر به نظر می رسد این است که هنوز رویدادهایی که منجر به شکل گیری یا کشف multiverse MCU اتفاق نیفتاده باشد، اما اگر عناوین فیلم های بعدی فاز ۴ نشانه ای باشد، مطمئناً در مورد آن هستند. شاید تا آن زمان، ما بتوانیم نسخه ای از A-Force را دریافت کنیم که نه تنها از نظر داستان طبیعی احساس کند، بلکه بیشتر از یک عکس هم با هم جمع می شوند.

شاید تا پایان فاز پنجم، مارول بتواند شخصیت ها و عناصر داستان را معرفی کند که هرگز در سه فاز اول خود این کار ها را نکرد.شاید ما با بتا ری بیل با اسبش ملاقات کنیم یا به دنیایی منتقل شویم که ناگهان همه شخصیتهایی که می شناسیم زندگی و شخصیتهای کاملاً متفاوتی دارند یا به جزیره ای مخفی پر از دایناسورها سر بزنیم. معرفی Ultimates در MCU بیشتر از این است که بتواند گروه بزرگی از شخصیت ها را جمع کند. پس از همه ، آنها می توانند این کار را در تمام طول روز انجام دهند. هنگام عبور از این خط از غرب به شرق، باید یک روز به تقویم اضافه کرد و به عکس، هنگام عبور از شرق به غرب این خط، باید یک روز از تقویم کم کرد.

عطارد هر 88 روز یک بار یک دور به گرد خورشید می چرخد ( دوره تناوب نجومی ) . روزنامه نگاری حرفه ی جمع اوری و ارائه ی چشم انداز گسترده ی اخبار در مورد زمان ما و ارائه ی ان به خوانندگان است. در حالی که این صحنه ظاهراً قرار بود ادای احترام برای زنان مارول باشد، برای بسیاری از مخاطبان، این احساس آمیخته نشده است، به خصوص با مرگ ناتاشا رومانوف با هنرپیشگی اسکارلت جوهانسون (Scarlett Johansson) که هنوز در ذهن ما تازه است. از این گذشته، حتی معنی چندانی هم ندارد – چرا همه زنان در وهله اول اینقدر با هم جمع شدند، و چرا آنها تنها کسانی خواهند بود که به کارول دانورس (کاپیتان مارول) کمک می کنند تا چنین وظیفه مهمی را انجام دهد؟

دیدگاهتان را بنویسید