جهان پیرامون ما

زهره ۸۱٫۵ در صد جرم زمین را دارد. ازآنجاکه گداخت دوتریومی در جرم، دما و فشار کمتر رخ میدهد، یکی از گامهای رسیدن به گداخت هیدروژنی برای ستارههایی است که فرایند برافزایشی آنها ادامه دارد و جرم اطراف خود را جذب میکنند؛ اما برخی اجرام هرگز به جرم لازم برای گداخت هیدروژنی نمیرسند. گیاهان و جانداران زمینی به دلیل دمای بسیار زیاد ونوس نمی توانند به حیات در این سیاره ادامه دهند.

گروه شوک: در گذشته دانشمندان بر این باور بودند که منظومه شمسی علاوه بر سیارات کوچک از 4 سیاره بزرگ به نام ژوپیتر، نپتون، اورانوس و زحل تشکیل شده است. به بیانی دیگر تعداد مشاهده سیاره های همزاد مشتری که در بخش قابل سکونت مدار ستاره های خود در گردشند – منطقه ای که احتمال وجود آب بر روی سطح اجرام کیهانی وجود دارد – رو به افزایش گذاشته است. اگر می پرسید علت وجود این مناطق هموار چیست، باید بگویم که جریان آب باعث پیدایش این نقاط شده است.

تصاویر این چنینی به محققان کمک میکند تا تاریخ حرکت آب مایع روی این سیاره را بررسی کنند و درباره آن اطلاعات بیشتری به دست آورند. ارتفاع این کوه آتشفشانی به ۲/۴ کیلومتر و عرض آن به ۲۰۱ کیلومتر میرسد. جاکوب زندگی خود را به کلی پشت سر میگذارد و با شجاعت این ماموریت را میپذیرد و به سفری طولانی میرود. وجود کربن دیاکسید در هواکره این سیاره که گرما را در سیاره نگه میدارد دمای آن را به مقدار بسیار چشمگیری (۴۸۰ درجه سلسیوس نزدیک سطح سیاره) افزایش دادهاست.

فضاپیمای ماژلان ناسا نیز در سال ۱۹۹۰ وارد مدار سیاره زهره شد و به مدت چهار سال مشغول نقشهبرداری از سطح این سیاره و جستوجوی شواهدی از صفحات تکتونیک بود. اکنون که به طور کامل به اهمیت عزت نفس پی بردید و متوجه شدید این مورد چقدر حیاتی است به شما 5 تکنیک طلایی برای افزایش عزت نفس را آموزش میدهیم. با رصد عبور زهره از برابر صفحه خورشید، ستارهشناسان توانستند پی ببرند که جو زهره ابری است. برای مطالعه فراخوان مرتبط با آن بر روی لینک نویسندگی مهمان کلیک نمایید.

شما میتوانید به عنوان نویسنده مهمان در سایت فیگار عضو شوید و علاوه بر اشتراک نظرات خود در رابطه با مقالهها، نقدها و مطالب خودتان را نیز انتشار دهید. دهانههای برخوردی سیاره عطارد به نام نویسندگان و هنرمندان مشهور جهان نامیده شدهاند که در میان آنها نام شاعران مختلف ایرانی نیز دیده میشود ازجمله: دهانه فردوسی، دهانه نظامی، دهانه رودکی، و دهانه نوایی. به گزارش خبرگزاری مهر، جیمز کامرون کارگردان فیلم علمی تخیلی آواتار امیدوار است به زودی سیاره ای شبه زمینی یافته شود.

اما مشکل واقعی اینجاست که مسیر آن دنباله دار به زودی به زمین خواهد رسید! تنها 6 ماه تا برخورد این دنباله دار به زمین باقی مانده است که بالاخره یک برنامه تلوزیونی خبر مربوط به برخورد دنباله دار را پوشش میدهد. لاندو در این مصاحبه پیرامون بازگشت کامرون بعد از ۱۲ سال، قصهی فیلم و اشخاص حاضر در اثر مورد بحث صحبت میکند. فضانورد بوهمی میتواند یکی از بهترین فیلم های فضایی 2022 باشد.

به نظر میرسد هشدار آنها راجع به دنباله داری به اندازه کوه اورست که میتواند بشریت را نابود کند کاملا بیهوده است. این سیاره را می توان با نور مشاهده کرد ، و حتی بیشتر شبیه به زمین ، به اندازه یک اندازه است. در این کتاب همچنین از ابداع بهرام گور برای تغییر طبقات اجتماعی سخن رفته است؛ «وی موقعیت طبقات را دگرگون کرد. حتی با سفر با سریعترین راکتی که تا به حال برای سفری 9 ساله و سه بیلیون مایلی به سوی پلوتون پرتاب شده است، رسیدن به این سیستم ستاره ای 78 هزار سال زمان نیاز خواهد داشت، در واقع در زمان حال تنها می توان برای رسیدن به این ستاره ها رویا پردازی کرد و بر اساس آنها فیلم تولید کرد.

هانس زیمر پیشنهاد کریستوفر نولان برای آهنگسازی فیلم تنت را رد کرد و به فیلم تلماسه پیوست. فیلم تلماسه براساس رمانی به همین نام ساخته شده است. خبر از وجود دشمنانی در سیارات دیگر به گوش میرسد که دست طمع به پاندورا دراز کردهاند، Lilith که از جنگجویان قدیمی است، گروهکی نظامی دستوپا کرده است و شخصیتهای نام آشنایی مانند Zane و Amara را کنار خود جمع کرده است و هدفش نیز محافظت از سیاه پاندوراست.Borderlands 3 همان شیوه جذاب نسخههای قبلی را پیشگرفته است و مانند همیشه میتوانید برای خودتان هزاران نوع سلاح و تفنگ بسازید و در دل گیم پلی Co-Op آن ساعتها غرق شوید.

«عطارد»، «زهره»، «زمین» و «مریخ» سیارات سنگی منظومه شمسی هستند و چون به خورشید نزدیکترند، آنها را سیارات درونی نیز میگویند. این ستاره ها هر 80 سال در مداری طولانی که مسیر حرکت، آنها را به نزدیکی مسیر زحل تا خورشید می رساند به دور یکدیگر می چرخند. مدیر انجمن نجوم آماتوری ایران اضافه کرد: در طول این شب، ماه در صورت فلکی ” کژدم”‘ بوده و اصطلاحاً “قمر در عقرب” خواهد بود. ماه قمری: مدت بین رؤیت هلال ماه تا هلال دیگر، تقریباً برابر با ۵/۲۹ شبانه روز. واقعا چه چیزی لازم است تا انسانها به بالا نگاه کنند؟

اما اکنون یک طوفان جهانی رخ داده است و باعث نابودی تمامی فناوریهای ازتباطی انسانها و تمام وسایل الکترونیکی شده است و اکنون اتفاقات فاجعه باری درحال رخ دادن است… داستان فیلم اخطار قصد دارد به انسانها عواقب کارهایی که درحال حاضر درحال انجامشان هستند را نشان دهد. شازده کوچولو داستان سفرش را برای خلبان توضیح می دهد و درباره گل سرخ زیبایی که در سیاره خودش روییده و بهترین دوست اوست توضیح می دهد. در جهان واقعی هیچ سیاره ای در مدار این ستاره ها مشاهده نشده است و جیمز کامرون و اخترشناسانی از قبیل “کرگ لافلین” از دانشگاه کالیفرنیا که در حال رصد آسمانها برای یافتن سیاره های شبه زمینی هستند همچنان به یافتن چنین سیاره ای در سیستم آلفا-قنطورس، امید دارند.

موقعیت این ابر نسبت به هسته نپتون ثابت مانده ودر جهت چرخش نپتون ، در مخالف جهت حرکت لکه هاست ، حرکت می کند . تلسکوپ کپلر ناسا از جمله تجهیزاتی است که به منظور رصد عبور سیاره ها از برابر ستاره های درخشان خود و به جا گذاشتن لکه ای در نور دریافتی از جانب ستاره در حال تصویربرداری از دهها هزار ستاره در فاصله سه هزار سال نوری است.

مردی جوان با استعداد درخشان که در سرنوشتی فراتر از درک خودش متولد شده است. اثری که همزمان با بهچالش کشیدن اعداد و ارقام، یک نقطهی عطف برای سینماروها و نمادی در جهت یادآوری «برپا شدن تجربهی سینمایی» در سالنهای سینما بهحساب میآید. این هفته بالاخره اتفاقی که سالها انتظارش را میکشیدیم رخ داد و فیلم اونجرز: پایان بازی توانست از اوتار که نزدیک به یک دهه رکورد پرفروشترین فیلم تاریخ سینما را یدک میکشید پیشی بگیرد.

با این حال احتمال یافتن سیاره در بخش قابل سکونت آلفا-قنطورس A که از خورشید بزرگتر است بسیار پایین است زیرا طی مطالعه ای که انجمن سلطنتی نجوم به آن اشاره کرده است احتمال شکل گرفتن سیاره ها در آلفا-قنطورس A به دلیل برخوردهای شدیدی که در دیسک غبار تولد ستارگان وجود دارند، بسیار پایین است. لافلین به همراه همکارانش بودجه ای مطالعاتی را برای اجرای پروژه ای پنج ساله دریافت کرده اند تا طی آن سیاره ای مشابه زمین را در آلفا-قنطورس B بیابند.

تعهد کامرون بهساخت دنباله(های) آواتار بهبرنامهریزی او برای ساخت پنج قسمت دیگر منجر شده است. میتوانم ادعا کنم که اگر آن دو فیلم از قسمت اولشان بهتر نباشند، قطعا بهاندازهی اولین قسمتشان مهم و با کیفیت بودند. عرضه شده است. بازی درباره دو زندانی است که باید زنده بمانند و از زندان فرار کنند. او باید برای اطمینان از آینده خانواده و مردمش به خطرناکترین سیاره جهان سفر کند! تنها یک راه برای جلوگیری از کشته شدن همه افراد است و آن هم این است که یکی از افراد باید بمیرد.

حدید چاکرای اول (Root Chakra) است، در آیین هندو این چاکرا ریشه محل ورود پرانا یا انرژی حیاتی است. گفتنی است که فیلمبرداری بخشهای لایو-اکشن قسمتهای دوم، سوم و پردهی اول از قسمت چهارم تکمیل شده است. اما او چندین سال از زندگیاش را معطوف خلق قسمت دوم آواتار کرده است. در دومین قسمت از سری آواتار، جیک (با بازی سم وورثینگتون) و نیتیری (زوئی سالدانا) را وارد قصهای میکنیم که اسکلت آن برپایهی مفهوم «خانواده» پیریزی شده است. این فیلم را به می توان فیلم ترسناک فضایی دانست و شما را تا پایان فیلم با خود همراه می کند.

دیدگاهتان را بنویسید