در کدام سیاره ها تعداد قمرها بیشتر است – ❤️ پست روزانه

باید جرم آن را 75 برابر افزایش داد! مسلما دهانه هایی که اکنون درون دره مارینر وجود دارد، باید پس از ایجاد خود دره تشکیل شده باشد; زیرا در غیر این صورت تشکیل دره دهانه ها را از بین می برد. سیاره ها واقعا شگفت انگیزن اما خیلی شبیه هم نیستن.میدونی چطور با هم فرق دارن؟ علاوه بر این تشابهات زمینشناختی بازههای زمانی چرخشی و دورههای فصلی این سیاره هم شبیه به وضعیت موجود در زمین است.

استفاده از ابزاری باکیفیت، بزرگنماییهای بالا، وضعیت دید خوب و دقت فراوان در نگاه کردن به این سیاره، عوارض سطح آن را در مقابل چشمان رصدگران قرار میدهد. به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)- منطقه خراسان و به نقل از میل آنلاین، دانشمندان معتقدند که فلزات سنگین مثل طلا، پلاتین و نقره در گروه عناصر r-process قرار دارند که در فرایند فروپاشی هسته ابرنواخترها ساخته میشوند. به گزارش خبرگزاری دانا و به نقل از آیای، سیاره زهره را “خواهر شیطانی زمین” مینامند و بسیاری از محققان پیشنهاد کردهاند که این سیاره آتشین را به خانه جدید خود تبدیل کنیم، اما هنوز چیزهای زیادی وجود دارد که درباره آن نمیدانیم و این به این دلیل است که در حال حاضر تنها یک فضاپیمای اختصاصی در حال مطالعه زهره است و آخرین ماموریت بازدیدکننده رباتیک ناسا به این سیاره به نام مأموریت “ماژلان” در سال ۱۹۹۴ به پایان رسیده است.

سیاره زهره ممکن است به دلیل زیبا ترین خدای پانتئون(معبد رومی) این نام را به خود اختصاص داده باشد زیرا این سیاره در بین پنج سیاره شناخته شده برای ستاره شناسان باستان جز درخشان ترین سیارات می باشد، پس اگر شما هم به سیاره ونوس علاقه مند هستید تا انتهای مقاله با آندرومدا مگ همراه باشید. غول های گازی هم ممکن است تا حدودی نزدیک به خورشید تازه متولد شده شکل گرفته باشند اما در نهایت به مواضع کنونی خود مهاجرت کردند. برای تصور این که این امر چگونه ممکن است در جایی که فاقد آب است صورت گرفته باشد، ماسه ی مرطوبی را درنظر بگیرید که چگونه برای مدت کوتاهی طول می کشد تا رطوبت آن زائل شود، میل به ریزش دارد.

اگر نوع ماده ی گدازه ای که برای ایجاد این آتشفشان ها بیرون ریخته شده مشابه گدازه های زمین باشد، می باید مقدار زیادی آب در جو مریخ رها شده باشد. سه بخش مشخص آتشفشانی دیگر با نسبت های بزرگ در همان نزدیکی دیده می شوند که نشان می دهد ناحیه ای از این سیاره اخیرا فعال تر از بخش های دهانه دار آن بوده است. این امر دوره ی آب شدن را کوتاه تر می کند که برآیند کلی آن افزایش ذخیره ی یخ و ایجاد گسترش ناحیه ی قطبی است.

وقتی کلاهک های قطبی در شمال تشکیل می شوند که راس محور کج این سیاره از خورشید دور و به هنگام بازگشت بهار ناپدید می شوند. پاسخ: به دلیل گرمای ناشی از نزدیکی به خورشید؛ تمام آب های سطح زهره بخار شده و آسمان آن پر از ابرهای غلیظ است و وقتی نور خورشید به آن ها برخوردمی کند بازتاب می کند. بررسی دقیق این منظره، دهانه های پر از یخ و قطعه های یخ مربوط به ناحیه ی قطب شمالی را آشکار می کند. در هر دو مورد یک شرط ضروری، وجود ناحیه ی نسبتا وسیع و مسطح بود که کاوشگرهای وایکینگ بتوانند فرودی بی خطر و سالم انجام دهند.

5 (الف) این نکته را با نمایاندن یک باریکه ی جزیره نمای رودخانه ای، در ناحیه ی حوضه ی کرایس، که کوته زمانی بعد قرار شد پایگاه خشکی نشین وایکینگ 1 باشد، به اثبات می رساند. دانشمندان با گمان نوعی توضیح دیگر، در جستجوی قمر کوچکی بر آمده اند که در هریک از فواصل قرار گرفته باشد و ذرات را جاروب کند، اما هرگز چنین قمری یافت نشد. اگر چنین دره ای در زمین واقع می بود، در سراسر ایالات متحده را امتداد می یافت.

سیاره ای در کهکشان ما وجود دارد که 150 برابر زمین اندازه آن است. پیش از سال 1965 تنها مشاهدات ما از مریخ حاصل رصد هایی بود که از زمین به عمل می آمد. به علت تاثیر نامطلوب جو زمین، جزئیات مشخصات سطح مریخ ، ترکیب درصدی جو آن، میدان مغناطیسی و سایر عوارضش، بسیار ناقص بود. فرصت را از دست ندهید و برای نگاه کردن به سیاره سرخ همین حالا دست به کار شوید.

با ثبت شدن رنگ حقیقی در برد نزدیک معلوم شد، که سمت مایل به سرخ آن با ته رنگ های زرد و قهوه ای آمیخته است و آسمان آن هم به میزان کم تری همین رنگ را دارد. اگر مریخ اولیه چنین جو قابل توجهی داشته، فشار جو آن با اثر گلخانه ای حاصل از آن میتوانسته است شرایط لازم برای وجود آب جاری بر سطح این سیاره فراهم آورد. در این مانور این فضاپیما با استفاده از کشش گرانشی سیاره مشتری خود را به سمت سیارهی زحل هدایت کرد.

در تابستان سال1975، ایالات متحده اقدام به یکی از بلندپروازانه ترین و هیجان انگیزترین عملیات فضایی کرد و آن جستجوی حیات در یک سیاره ی بیگانه بود. در نوامبر سال 1976، لرزشی ثبت شد که همه مشخصات زلزله ای با مقیاس 6 درجه ریشتر را دارا بود; اما بدون اطلاعات اضافی که لرزه نگار از کار افتاده قرار بود فراهم آورد، تعیین دقیق مرکز زلزله و تعیین ماهیت درون سیاره ناممکن بود. طول کل کانال آمازونیس 350km و عرض آن (در پهن ترین مکان) 100km است; بنابراین به وجود آمدن چنین مجرایی مستلزم جاری بودن رودخانه ای به اندازه ی آمازون در آمریکای جنوبی است.

دوربین های مارینر 9 ابتدا فقط طوفان غبارآلود عظیمی را آشکار می کرد که بیش ترین عوارض سطحی این سیاره را در پرده ای پنهان می کرد. 5، که یک نقشه ی برجسته نمای سایه دار است، مریخ را برمبنای مشاهدات مارینر 9 مشاهده می کنید. تغییرات دیگری نیز وجود دارد که اثر آن ها در رویداد های فصلی در دوران های طولانی مدت، در هزاران و میلیون ها سال به حساب می آیند. اما پس از فرونشستن طوفان، چهار کره ی آتشفشانی از میان این غبار ها ظاهر شد.

یک دهانه آتشفشانی به نام «ساکایاوا» (Sacajawea)، زن بومی آمریکایی که هدایت اکتشاف لوئیس و کلارک را برعهده داشت، نامگذاری شده است. به این ترتیب با غروب خورشید، مریخ از افق شرقی طلوع میکند و تا طلوع آفتاب در روز بعد فرصت برای رصد آن مهیاست. بهترین عکس گرفته شده از مریخ فقط نشانی از وجود کلاهک های قطبی و نواحی بزرگی داشت که به طور کلی تا حدی تاریک تر از این سیاره بود. نخستین مرحله ی کار جستجو برای یافتن جایگاه مناسب برای فرود خشکی نشین های آن ها بود.

این آخرینباری بود که اگزوپری دیده شد و دیگر هیچگاه کسی نه خودش و نه جنازهاش را ندید. یادمان باشد مریخ تا ۱۵ سال دیگر، با چنین درخششی در آسمان دیده نمیشود. 5 دیده می شود، نشان داده است. ـ راه حل: باید مردم را به همان شکلی که هستند بپذیرید و بیش از حد به دنبال یافتن عیوب و نقطه ضعفهای آنها نباشید، بدین ترتیب انسانیت خود را نشان دادهاید و مشکلتان حل میشود. حتی با وجود تحقیقاتی که نشان می دهد آب مایع در سطح مریخ وجود ندارد با این حال گروهی از محققان معتقدند آب مایع اکنون در زیر سطح مریخ وجود دارد و عاملی برای حیات احتمالی بر روی این سیاره می باشد و حتی گروهی از دانشمندان باور دارند که هم اکنون در مریخ انواعی از حیات ابتدایی وجود دارد.

مریخ همچنین از طوفانهای گرد و غبار رنج میبرد که گاهگاهی میتواند کل سطح آن را بپوشاند. اما بومی ها دیگر به او اعتماد ندارند و او را عامل رنج بزرگ (Great Sorrows) می دانند. اما یکی از آن ها از کار افتاد و بنابراین ثبت چند زلزله چندان دقیق میسر نشد. زهره یکی از سیارههایی است که میتوان آن را به آسانی در آسمان پیدا کرد. در این جاست که ما با یک نگاه مسئولانه از سوی شازده کوچول مواجه می شویم که دارایی های انسان در عدد و رقم نمی گنجد اما در قدرت محبت ، ارزشمندی خود را پیدا خواهد کرد.

خروج از مرکز مدارهای زمین و مریخ سبب نزدیکی میان آن ها می شود که از سایر موارد نزدیکی بیش تر است. اما نخست بهتر است به جوانب بسیاری که این خشکی نشین ها در مریخ شاهد آن بوده اند توجه داشته باشیم. در این شرایط مولکولهای متان شکسته شده و به اتمهای کربن و هیدروژن تبدیل می شود. این عناوین بیشتر سبک داستانی دارند. شازده کوچولو یا شهریار کوچولو (به فرانسوی: Le Petit Prince) داستانی نوشته آنتوان دو سن اگزوپری است. طول این دره تقریبا 4000km، عرض آن100km و عمقش در بعضی جاها به 6km می رسد.

متقابلا، وقتی این سیاره به حضیض می رسد سرعتش اقزایش می یابد و در این صورت در همان قطب تابستان است. در قطب جنوب عمق لایۀ دیاکسید کربن 8 متر است که بر روی یخِ آب به ضخامت 3 کیلومتر و در محدودهای به قطر 350 کیلومتر قرار دارد. در زمستان، یخ خشک لایهای یک متری را روی یخِ آب (در قطب شمال) ایجاد میکند که باعث کاهش دیاکسید کربن موجود در اتمسفر و به دنبال آن کاهش فشار جو میشود.

دیدگاهتان را بنویسید