سیاره چیست ؟

برای مثال کودکان یک مدل مو را دوست دارند که منطبق بر سلیقه والدینشان نیست، با این جمله روبرو می شوند که ” این مدل مو برای بچه های بد است. جرم، اندازه و ساختار این سیاره با زمین تقریبا یکسان است. مشتری Jupiter پنجمین سیاره از لحاظ نزدیکی به خورشید است، این سیاره بزرگترین سیاره منظومه شمسی است و جرم آن 318 برابر کره زمین و شعاع آن 1/11 برابر کره زمین است، در واقع اگر این سیاره تو خالی بود بیش از 1300 سیاره به اندازه زمین در ان جا میشد! گفته میشود که فیثاغورث یا پارمنیدس نخستین فردی بود که دریافت ستارهٔ عصر(هسپروس) و ستارهٔ صبح(فسفروس) یکی هستند(آفرودیته که متناظری یونانی برای ونوس رومی است).

شاید این مهم ترین راز موفقیت هر فردی باشد. احساس ناتوانی می کنند و منتظر نشسته اند تا فردی بیاید و آنها رانجات دهد. و این احساس نقص و اشکال داشتن در تاروپود فرد تنیده شده است. جبه ای از گاز و یخ هسته سنگی این سیاره را پوشانده است. همانطور که ستارگان کوچکتر می میرند، لایه های بیرونی گاز خود را طی حدود 10 هزار سال به فضا پرتاب می کنند و هسته داغی به نام کوتوله سفید را پشت سر می گذارند. فضاپیمای مسنجر ناسا طی مأموریت چهار ساله خود، اکتشافات جدیدی باورنکردنی را کشف کرد که اخترشناسان را به چالش کشید.

در صورت صحت ، میکروب هایی در آنجا زندگی می کنند ، به همین دلیل ناسا مریخ نورد کنجکاوی را ایجاد کرده است که جستجوی زندگی را از جمله اهداف خود می داند. دانشمندان ناسا اعلام كردند كه رگههای تیره به طور حتم آب جاری هستند كه در تابستان دیده شده و در زمستان مریخ محو میشوند. به طور مثال: تو احمقی، بیشعور، نمی فهمی، مدام تنبلی میکنی و… به طور مثال اگر دقت کنید کودکانی که در مدرسه مورد پذیرش تعداد زیادی از همسالان خود قرار می گیرند از عزت نفس بالاتری برخوردار هستند. در این میان والدینی وجود دارند که به علت عدم آگاهی روش های تربیتی اشتباهی اعم از “مستبد، سهلگیر و بیثبات” را در پیش می گیرند.

پس اگر عزت نفس پایینی دارید به احتمال زیاد در آینده ای نه چندان دور با مشکلاتی اعم از کم رویی و خجولی نیز روبرو می شوید. ما تمام برچسب گذاری های رفتاری اعم از خوب و بد، زشت و زیبا، رفتار های اخلاقی پسندیده و ناپسند را از والدین خود می آموزیم. تذکر: هیچ گاه فراموش نکنید که در نقش پدر و مادر اگر قانونی وضع میکنید حتما پیش تر تمام جنبههای آن را در نظر بگیرید و غیر منعطف و خشک عمل نکنید.

همچنین به بررسی، نقش والدین، مربیان و گروه همسالان در شکل گیری عزت نفس پرداختیم. نقش برجسته ی خورشید بر وضعیت زمین از سالهای دور، از دوران پیشاتاریخ برای انسان شناخته شده بود به همین دلیل برای بسیاری از فرهنگها خورشید به عنوان یک خدا دانسته شده بود. اما ترولها همه جا هستند و یکی از آنها به تازگی، روی نقشه، در نزدیکی راوپلپندی پاکستان، نمایی از از یکی از طرحهای مشهوری که در آن به روبات سبز اندرویدی در حال ادرار کردن روی سیب اپل دیده میشود را ایجاد کرده بود.

ولی پیش از آن، یابندهٔ ماه، نام خودمانی گابریل را روی آن گذاشته بود. نکته: گفتنی است که NFTهای دنیای بیگانه، بر روی شبکه BSC و WAX ساخته میشوند. مثلا اگر بگویید چشم من آبی است این خودپنداری است اما اگر مبنای قضاوتی پیدا کنید و بگویید چشم آبی بسیار جذاب است این عزت نفس است. اصلی ترین وجه تمایز خودپنداری و عزت نفس در این است که در خودپنداری قضاوتی صورت نمیگیرد.

خودپنداری مجموعهای از عقاید فرد درباره خودش است. در کتاب رشد و افزایش عزت نفس، نوشته ی ماتیو مک کی ۵ عامل نامبرده می شود که احساسات اولیه فرد نسبت به خودش را در کودکی تعیین می کند. «تنتن» ماجراهای خودش را دارد ولی گویی نوعی حس مراقبۀ عارفانه ضرباهنگ حوادث را کنترل میکند. پس از قرآن کریم، نخستین آثار منثور اسلامی احادیث نبوی است که نثری روان و بیپیرایه دارد. پس ما می توانیم از طریق ادبیات و از طریق جمع کردن احساسات بشری به دور یک مفهوم مشترک ، یعنی احساسات مشترک ، پلی بزنیم به روح و روان یک نویسنده و او را در قالب یک انسان جهانی با دیگر انسان هایی که این پل را درون خود پذیرا هستند ، مورد تحلیل قرار دهیم.

به اندازه کافی بزرگ باشد تا گرانش ناشی از آن، سایر اشیای با اندازه مشابه در نزدیکی مدار خود در اطراف خورشید را از بین ببرد. در آسمان شب زمین ، کیوان به دلیل اندازه بزرگ , دارای جوی درخشان است. همان گونه که قلب “جایگاه درونی” مرکز انسان است، خورشید نیز مرکز جهان است. بنابراین صحبت ما درباره یکی از بزرگترین سیارات حال حاضر جهان هستی است، آنقدر بزرگ که میتواند در آینده خود به یک منظومه سیارهای مستقل تبدیل شود.

روابط عاشقانه فقط بخش کوچکی از چیزهایی است که در جهان اتفاق میافتد، اما برای برخی دیگر افراد این اتفاقات کاملا وحشتناک هستند. مثلاً فرد بهعنوان یک کارفرما یا یک فرد شاغل خود را مثبت ارزیابی میکند اما در مورد روابط عاطفی اش احساس نقص میکند. آن ها به صورت هوشیار و یا حتی در ضمیر ناخودآگاه خود خاطراتی از تمامی دفعاتی که احساس بد بودن کردهاند را در حافظه خود دارند. اجرامی آسمانی که بر روی مدار هایی مستقیم و یا حتی غیر مستقیم در پیرامون آن در حال گردش می باشند.

بسیاری افراد و حتی متخصصین را دیده ام که مفهوم اعتماد به نفس را به جای عزت نفس درک کرده اند و اصولا عزت نفس در ایران زیاد شناخته شده نیست. یکی از عواملی که سبب می شود یک کودک نسبت به خودش، مدرسه و مربیان احساس بدی داشته باشد، تنبیه شدن وی در مدرسه است. نگرش معلمان نسبت به دانش آموزان تاثیر چشم گیری بر عزت نفس آنها دارد به خصوص رفتاری که بر اساس سیستم پاداش و تنبیه پایه ریزی شده باشد. برای مثال رفتار اشتباهی مثل توهین به دیگران از کودکتان سر میزند اگر گاهی نسبت به آن رفتار اشتباه بی تفاوت باشید و در مواقعی دیگر فرزندتان را بخاطر آن اشتباه تنبیه کنید دچار بی ثباتی در وضع قوانین تربیتی شده اید.

دیدگاهتان را بنویسید