علمي – ورزشي

عطارد کوچکترین سیاره منظومه شمسی است و یکی از پنج سیارهای است که با چشم غیر مسلح قابل مشاهده است، عطارد تنها 4,879 کیلومتر از خط استوا فاصله دارد در حالی که این مقدار برای زمین 12,742 کیلومتر است. چین و دیگر کشورهای آسیای شرقی تحت تأثیر آن (مانند ژاپن، کره و ویتنام) از یک نظام نامگذاری مبتنی بر پنج عنصر چینی استفاده میکنند: آب (تیر)، فلز (ناهید)، آتش (بهرام)، چوب (هرمز) و خاک (کیوان).

واژهی Earth از قرن هشتم و کلمهی آنگلو-ساکسون اِردا (Erda)، نشأت گرفته است، که به معنی سرزمین یا خاک است و برای اولین بار تقریباً حدود سال 1300 میلادی در نوشتن اسم کرهی زمین استفاده شده است. برخی از قمرهای زحل، از جمله پاندورا و پرومتئوس ، به عنوان قمرهای چوپان برای محصور کردن حلقه ها و جلوگیری از گسترش آنها عمل می کنند. ذرات این حلقهها عمدتاً از دانههای یخی کوچک به اندازه گرد و غبار تا تکههایی به اندازه یک خانه هستند، چندین ذره از این حلقه نیز به اندازه کوهها بزرگ هستند.

جالب آنكه ضخامت حلقه ها از حدود 200 متر تجاوز نمي كند! هر سانتی متر مکعب در سیاره عطارد دارای چگالی 5٫4 گرم است و تنها زمین است که از عطارد چگالتر است. بسیاری از سیارات جو دارند، اما تنها جو زمین قابل تنفس است. این تنها سیارهای است که نام آن در انگلیسی از اسطورههای یونانی ـ رومی اقتباس نشده است. سیاره عطارد از بسیاری از جهات افراطی و خطرناک است. بعد از آن هر روز به نام همان خدایی که با آن شروع میشد نام گرفت، این دستور نامهای روزهای هفته در تقویم رومی بود و هنوز در بسیاری از زبانهای جدید نیز باقی مانده است.

در سوم آگوست 2004 کاوشگر مسنجر از ایستگاه نیروی هوایی کیپ کاناورال پرتاب شد، این اولین فضاپیمایی بود که بعد از اواسط دهه 1970 از سیاره عطارد بازدید کرد. بر همین اساس در این مقاله به دنبال بهترین بازی های بقا در گوشی خواهیم بود و بازی های بقا برای اندروید را مورد بررسی قرار میدهیم. جاذبه زمین را دارد، این مقدار برای نگه داشتن جو موجود با در نظر گرفتن اثر بادهای خورشیدی بسیار کم است.

این قمر کوچک و آبله گون که به ستاره مرگ معروف است، یکی از بزرگترین دهانههای برخوردی را با پهنایی حدود ۱۳۰ کیلومتر بر روی خود دارد، دلایل شکلگیری چنین عوارض سطحی به این دلیل است که جرم میماس آنقدر قوی است که با ایجاد کردن گرانش سطحی، ظاهر آن را کروی نگه میدارد و آنقدر ضعیف است که اجازهٔ شکل گرفتن چنین دهانههای بزرگی را میدهد. این قمر مشتری بزرگتر از عطارد است و اگر به جای گردش به دور مشتری گرد خورشید میچرخید میشد آن را سیاره به حساب آورد.

این موضوع بیشتر به این دلیل است که سیاره عطارد عمدتاً از فلزات سنگین و سنگ تشکیل شده است. نام “منظومه شمسی” به این دلیل است که تمام سیارات به خورشید وابسته هستند و در منظومه حرکت می کنند. به همین دلیل برای اینکه این اجسام به اندازه کافی داغ شوند تا این واکنشها اتفاق بیفتد، ستارهها باید بسیار بزرگ باشند. فرارو- جیمز کامرون پس از 12 سال و غرق کشتی تایتانیک خود در 1997 به سینما آمد تا بار دیگر شعار خود را عملی کند؛ ساختن فیلم پرخرج اما پرسود. برای ساختن حیوانات و گیاهان پیشرفته ، باید مراحل تکامل را طی کنید.در بازی Planeta این سیاره شماست و می توانید آن را همانطور که می خواهید ایجاد کنید.

در طی سالهای 1974 و 1975 مارینر 10 سه بار بر فراز سیاره عطارد پرواز کرد. در سالهای اخیر دانشمندان ناسا به این باور رسیدهاند که هسته آهن سیاره عطارد در واقع میتواند به صورت ذوب شده باشد. بیشتر سطح عطارد در چشم انسان به رنگ قهوهای مایل به خاکستری دیده میشود و به رگههای روشن روی این سیاره «تشعشعات حفره یا دهانه» (Crater Rays) گفته میشود که در صورت برخورد سیارک یا ستاره دنباله دار به سطح سیاره به وجود میآیند.

تقریباً همه آنها توسط یک کاوشگر فضایی فرود می آمدند و تاکنون انسان فقط به ماه رفته است. در طول سالیان، افراد زیادی برای تفسیر چارت به من مراجعه کرده اند و از ابعاد گوناگون این افراد را مورد بررسی قرار داده ام، این مقاله به بررسی تاثیر سیاره ماه می پردازد و البته شما نیز می توانید موقعیت سیاره ماه خود را به لطف سرویس جدید و قدرتمند ما به طور صحیح بیابید و وضعیت آن را بررسی کنید.

تو که دستات حتی وقتی سرد باشه مثل سطح سیارک گریس ۴۳6b مثل خود یخ داغه و قلب منو گرم میکنه، حرفت را به من بگو تو که روحت مثل ماه پر از جای برخورد هجوم سیارکها و آدمای بی معرفته اما از ماه بودنت هیچی کم نشده، قلبتو به من بده با منی که با لبای تو برای همه سخن گفتم حتی از اینجا توی ایستگاه فضایی. این حمایت مالی برای تأمین مالی پروژههای نورکاری Light-work، سفرها، ویدیوها، موسیقی ها، هزینهها و سایر پروژههای نورکاری Light-work که من برای ایجاد انرژیهای مثبت و افزایش آگاهی انسانهای زمینی از آنها استفاده میکنم، به کار برده میشود.

دربارهی چنین شیءای باید بگوییم که اگرچه دارای تمام ظواهری است که ابتدائاً برای شناسایی طلا بکار میبریم، ولی طلا نیست. یک روز در اورانوس 17 ساعت زمینی طول میکشد و یک سال در این سیاره برابر با 84 سال روی زمین است. یک روز خورشیدی در سیاره عطارد (یک چرخه کامل شبانه روز) برابر با 176 روز زمینی و کمی بیشتر از دو سال در عطارد است. اورانوس (به انگلیسی: Uranus) (در اسطورههای یونان οὐρανός، خدای آسمان و برابر پارسی سره آن آهوره) هفتمین سیاره از نظر نزدیکی به خورشید و سومین سیاره از نظر اندازه و چهارمین سیاره از نظر جرم در سامانهٔ خورشیدی است.

• از لحاظ رصدي در آسمان زمین به صورت جرمي به رنگ خرمالوئی یا نارنجی مایل به قهوه ای و نسبتاً درخشان قابل و مشاهده است. طوفان های الکتریکی که با نام شفق شمالی هم شناخته می شوند، در این تصویر از قطب شمالی زحل قابل مشاهده هستند. آن وقت است که مرگ فرا می رسد. عطارد به نام خدای پیام آور رومی نامگذاری شده است. در حالی که یونانیان امروزی هنوز از نامهای باستانی سیارات استفاده میکنند، بقیهی زبانهای اروپایی به خاطر تأثیر از امپراطوری روم و کلیسای کاتولیک، بیشتر از نامهای رومی (یا لاتین) استفاده میکنند تا نامهای یونانی.

بسیاری از زبانهای افسانهای هم کلمهی قدیمی رومی تِرا (Terra) (یا تغییر یافتهی آن) را که با معنی «زمین خشک» (متضاد دریا) استفاده میشود نگهداشتهاند. هرچند زبانهای غیر رومیایی کلمات بومی مخصوص خود را استفاده میکنند. محور چرخش عطارد نسبت به صفحه مدار خود به دور خورشید فقط 2 درجه متمایل است. اما وقتی سیاره عطارد در مدار بیضوی خود به دور خورشید با بیشترین سرعت حرکت میکند و در نزدیکترین فاصله به خورشید قرار دارد، هر چرخش مانند دیگر سیارات با طلوع و غروب خورشید همراه نیست.

مقدار دقیق برای دوره چرخش داخلی گریزان است. محیط عطارد آنگونه که میشناسیم برای زندگی مساعد نیست. مدت زمان طولانی برای سیاره مشتری برای ایجاد یک انقلاب کامل در اطراف خورشید است؟ ترجمه هیچگاه کامل و بیعیب نیست. ترنس آسترا و شریک آنها، مومنتس، قرار داد همکای دو ساله با ناسا دارند تا تجهیزات حفاری و حمل و نقل مواد فضایی خود به نام زنبور کوچک را بسازند تا معدنکاوی نوری در فضا را ممکن سازند. رنگ سیاره عطارد خاکستری تیره است و سطح آن توسط دهانهها و حفرههای بزرگ و کوچک دارای شکستهای زیادی است.

دیدگاهتان را بنویسید