قمرهای منظومه شمسی – اورانوس -آشنایی با قمرهای منظومه شمسی

زمین با سرعتی در حدود 30 کیلومتر بر ثانیه در مدار به دور محور خودش می چرخد. دانشمندان برای نفوذ به جو بسیار غلیض زهره و رسیدن به سطح آن مجبور به استفاده از پرتوهای فرو سرخ شده اند ، آنها در طی این تحقیقات متوجه شدند که ویژگی های مذکور حدود ۲۰ کیلومتر تفاوت دارد و جا به جا شده است. از لحاظ داستانی این مستند هم روایتی مشابه «سیاره زمین» دارد. مشتری و نپتون و اورانوس هم حلقه دارند اما حلقه کیوان از همه بهتر دیده میشود.

اینسیاره به دلیل شباهت زیادی که به زمین دارد، به عنوان خواهر دوقلوی زمین شناخته میشود. به دلیل چرخش آهستهی زهره به دور محور،تو رفتگی یا مسطح شدن قطب ها و برآمدگی و تورم نواحی استوایی در آن کمتر از سایر سیاره های دیگر دیده شده است. روشنایی زهره به دلایل گوناگونی وابسته است، اما مهمترین دلیل آن وجود ابرهای غلیظ در اطراف این سیاره و البته نزدیک بودن آن به زمین است.

این سیاره چهارمین سیاره بزرگ است ، بنابراین آن را از مشتری ، زحل و اورانوس کوچکتر ، اما از بقیه سیارات بزرگتر کنید. در این دوره حدالمقدور از درگیری و نزاع در دوره سیر قهقرایی مارس دوری کنید. در این مقاله به تاثیرات سیر قهقرایی سه سیاره مهم، بر روی زندگی انسان ها می پردازیم. ستاره ها و سیاره ها علاوه بر زیبایی که در آسمان دارند برای زندگی ما بسیار ضروری می باشند به طور مثال خورشید ستاره ی بزرگی است که به ما نور و گرما می بخشد و زندگی ما و همه ی موجودات به آن وابسته است.

حال سیر قهقرایی یک سیاره وقتیست که حرکت این سیاره در آسمان به صورت معکوس دیده میشود. یکی از راههای انجام این کار، منفجر کردن دو قطب یک سیاره با سلاح هستهای است که باعث آب شدن یخها و تحریک سرعت گرمایش سیاره میشود. آب مناطقی با بازالت کم را پر میکنند و اقیانوسهای جهان را تشکیل میدهند. 16. میزان آب شرب در زیر لایه سطحی سرس بیش از مجموع آب شرب کره زمین است. «سیاره ما» با کیفیت فنی و محتوایی خود این پیام را به شیوه دقیقی به بیننده منتقل می کند و نشان می دهد که نت فلیکس تمام کارهای شبکه های تلویزیونی را می تواند با همان کیفیت (و شاید حتی بهتر) به انجام برساند، بدون آنکه از بابت بازگشت سرمایه اش نگرانی داشته باشد.

اما با وجود تمام پیام های هشدار دهنده فیلم، «سیاره ما» خالی از امید هم نیست. وزن این روبات حدود ۹۰۰ کیلوگرم است و با سرعت سه و هشت دهم سانتی متر در ثانیه بر روی مریخ به حرکت میپردازد. «سیاره ما» تاثیر تغییرات اقلیمی بر حیات جانوران ساکن کره زمین را نشان می دهد و اولین مستند حیات وحش ساخته شده توسط نت فلیکس است. توجه به تغییرات اقلیمی حالا دیگر تقریبا در تمامی مستندهای حیات وحش مورد اشاره قرار می گیرد اما در اینجا به مرکز روایت مستند می آید و کل سریال را شبیه به یک پیام اخطار فوری می کند.

این سریال در سایت راتن تومیتوز امتیاز 93% را بر اساس 27 ریویو بدست آورده که معادل نمره 8/33 از 10 است: «سیاره ما با فیلمبرداری چشم نواز خود همزمان با نشان دادن زیبایی های کره زمین به ساکنان آن درمورد خطرات زیست محیطی هشدار می دهد». لذا یکی از خصوصیات بسیار مهم سیستمهای طبیعی باز این است که همۀ آنها نوعی پایداری نسبی دارند و همۀ اجزای سیستم با یکدیگر بهطور خاصی هماهنگ هستند. از بین اجرام آسمانی، ماه، عطارد، زهره، ، خورشید، مریخ، مشتری و زحل اهمیت خاصی داشتند و به هفت سیاره معروف بودند (البته میدانیم که طبق دسته بندی های اصولی امروز خورشید و ماه سیاره نیستند).

این درجه از خودخواهی بهطرز دراماتیکی تکاندهنده و بهطرز هیجانانگیزی خندهدار است و مهمتر از آن، نویسندگان موفق میشوند بدون اینکه ریک را با تبدیل کردن او به یک قربانی تبرعه کنند یا او را آنقدر تنفربرانگیز کنند که همدلی کردن با او غیرممکن شود، به تعادلِ دقیقی بین دو دست پیدا کنند. در هر قسمت به جنبه مختلفی از حیات در کره زمین پرداخته می شود و از یک جای این کره به جای دیگری پرتاب می شویم اما چیزی که این مستند را از آثار مشابه جدا می کند پیدا کردن عواملی است که این حیات را دچار دگرگونی و تغییر می کند.

اکنون بعضی از سنگهایی که در دهکده Tissint و پس از بارش شهابی جولای گذشته پیدا شده اند در بازار به قیمت 800 دلار بر گرم (در حدود 22 هزار و 700 دلار بر اونس) قیمت گذاری می شوند که ارزش آنها 10 برابر قیمت طلا در بازارهای جهانی است. البته آدم بزرگ ها حرفتان را باور نخواهند کرد، پس شما به آنان توصیه کنید که بنشینند و حساب کنند. دیسنومیا تنها ماه اریس است و در سال ۲۰۰۵ توسط مایکل براون و گروهی از دانشمندان، مدتی پس از کشف اریس کشفشد. برمیگردد4 بهنحویکه معتقدیم «تنها خودِ فرد میداند در ذهنش چه میگذرد؛ تنها خود فرد است که میداند آیا صادقانه سخن میگوید یا صرفاً وانمود میکند».

این اشیا هنوز تکلیف مشخصی ندارند و باید بررسی شود که آیا آنها در دسته سیاره قرار میگیرند یا باید آنها را تحت عنوان یک جسم کوچک سیستم خورشیدی طبقهبندی کرد. ونوس از نظر اندازه ، جرم ، گرانش و ترکیبات ساختاری بسیار به زمین شبیه است و هفتمین جسم بزرگ و پر جرم در منطومهٔ شمسی به حساب می آید . سرس یک جسم گرد در کمربند اصلی سیارکها بین مریخ و مشتری است.

دانشمندان قطر بزرگترین تکه سنگ را بین 5/0 تا 4 کیلومتر تخمین زدند. در حالی که قطر زمین ۱۲٬۷۵۶ کیلومتر (۷٬۹۲۶ مایل) است. این سیاره حلقه دار 138565کیلومتر قطر دارد که 9.4 برابر قطر زمین است.. قطر مشتری هم 11 برابر و حجم آن 1321 برابر سیاره ی ما می باشد. یکی دیگر از شباهتهای بازی کریپتو بیستز به اکسی اینفینتی، برنامه آن برای ارائه آکادمی و کمک هزینههایی است که به سرمایه گذاران بزرگتر اجازه میدهند داراییهای خود را به سایر کاربران وام دهند. برخلاف آنچه در گذشته تصور میشد، همان طور که سیارات حول خورشید در منظومه شمسی حرکت دایروی انجام میدهند و میچرخند، خورشید نیز در مجموعه کهکشان راه شیری حول مرکز کهکشان در حال چرخش است و یک دور چرخش آن ۲۵۰ میلیون سال طول میکشد.

خلاصه داستان: مستندی درباره جان چستر و همسرش مالی که تلاش می کنند مزرعه ای کامل را در زمینی به مساحت 200 جریب در حومه لس آنجلس راه اندازی کنند. خلاصه داستان: چارلی چاپلین واقعی ، نام فیلمی مستند محصول سال ۲۰۲۱ به کارگردانی پیتر میدلتون و جیمز اسپینی میباشد. خلاصه داستان: مستند آتش در دریا داستان یک جزیره ایتالیایی به نام Lampedusa را به تصویر میشکد بسیاری از خاورمیانه و آفریقا به امید ساختن یک زندگی بهتر، اروپا پناه بردند.

خلاصه داستان: یک سرمایه گذار چینی در ساختمان های متروکه ژنرال موتورز در اوهایو کارخانه ای را تاسیس کرده و دو هزار کارگر امریکایی را استخدام می کند. سیارات کمی بزرگتر، برای مدت طولانیتری گرمای داخلی و مواد مذاب در حال حرکت زیر پوسته خود را حفظ میکنند. زمینیسازی فرآیندی است که طی آن جو، دما، مکاننگاریِ پوسته یا بومشناسیِ یک سیاره یا قمر به سبکِ کرهی زمین برای حیات آمادهسازی میشود. ترکیب گازی آنها همان چیزی است که باعث میشود سیارات بیرونی غالباً گازی نامیده شوند. چی سیارک نامیده می شود اجرام کوچک آسمانی که در اطراف خورشید در یک گردش می کنند داخل نپتون بچرخید.

ستارهها شناختهشدهترین اجرام نجومی و ساختار کهکشانی هستند. اجرام آسمانی در مکاتب باستانی نمادی از نیروهای برتری بودند که بر دنیای ما موثر هستند. به رغم تاثیر رشد پایگاه داده­های جهانی، هماهنگی­های علمی و رسانه­های جدید، عوامل دیگری ممکن است برافزایش تعداد بحران­های گزارش شده، موثر باشند. زمینیسازی آنقدر آرام رخ میدهد که مناسب طول عمر ما نیست اما میتوانیم در طول زندگیمان یک پایگاه انسانی در آنجا بسازیم و دستکم تمدن فضایی آینده که ویرانههای ما را کشف میکند از اینکه انسان تا این حد فراتر رفته تحت تاثیر قرار خواهد گرفت. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از ایندیپندنت، ایلان ماسک، مدیرعامل شرکت اسپیسایکس در گفتگو با «لکس فریدمن» (Lex Fridman)، پادکستر (podcaster) در پاسخ به این سوال که تخمین میزنید چه مدت زمان میبرد تا انسان به سیاره سرخ برسد گفت: در بهترین حالت پنج سال و در بدترین حالت ۱۰ سال.

تصاویر زیبای فیلم با تبلیغات محیط زیستی نابود شدن. تصاویر بی نهایت زیبا و شفاف از طبیعت که با کیفیت 4K ضبط شده اند و از نماهای باز از چشم انداز ها تا نماهای بسته از صورت کوچک ترین موجودات را در بر می گیرند. تصاویر فیلم واقعا شگفت انگیز و جادویی هستند. در سایت متاکریتیک فیلم نمره 88 از 100 را بر اساس نظر 7 منتقد به دست آورده که نشانگر «تحسین جهانی» است. اسپیسایکس با مشکلات مالی ناشی از ساخت موتورهای رپتور مواجه شده است. سیاره ما یک مینی سریال مستند با موضوع طبیعت و محصول سال 2019 است.

هر پنج قسمت این سریال در تاریخ 2 آگوست 2019 از سرویس نت فلیکس پخش شده اند؛ به گزارش این شبکه در ماه اول پخش این مینی سریال 25 میلیون نفر آنرا تماشا کرده اند. تا به حال مستندهای حیات وحش پر هزینه ای که در این ابعاد ساخته می شوند همواره در انحصار شبکه بی بی سی بوده اند اما حالا نت فلیکس در این حوزه هم به تهدید شبکه های تلویزیونی پرداخته و نتیجه نهایی خیره کننده از کار درآمده است.

دیدگاهتان را بنویسید