ممکن است عطارد پر از الماس باشد – اخبار لحظه ای تکنولوژی!

از این رو به آنها سامانه «پلوتون-شارون» نیز میگویند. در تمام این سالها، با آنکه اجرام بسیاری در ورای مدار نپتون پیدا شدند که برخی از آنها از نظر اندازه، بسیار نزدیک به پلوتون بودند، اما گویی تمام مجامع علمیاز بحث در مورد سیارهبودن یا نبودن پلوتون، شانه خالی میکردند. البته دانشمندان پیش بینی میکردند هنگام بررسی نشانه ترکیبات مختلف جوی در این سیاره، آب کشف کنند. این ادعا شاید به تنهایی هیچ چیز را اثبات نکند اما زمانی که تاریخ گذرهای زهره را مرور میکنیم متوجه میشویم که ۵ سال پیش از وفات ابنسینا گذر زهره در ایران و هنگام غروب رخ داده یعنی در ۳۰ ماه می ۱۰۳۲ میلادی.

آنها با استارتاپ ها و موسسات آموزشی مختلف شراکت دارند تا بتوانند فرآیند جمع آوری و ذخیره آب از سیارک ها بدون لمس آنها را به اثبات برسانند. او معتقد است که براهین فلسفی اثبات خدا، نه برای مؤمنان اثربخش­اند، و نه برای ملحدان (Pascal, 2002, p.19). این جرم از سوی انجمن بینالمللی نجوم(IAU)، «313 UB2003» نام گرفت و از همه مهمتر آنکه متوجه شدند اندازه آن، از پلوتون بزرگتر است. اطلاعات کمی درباره این سیاره وجود دارد که اگر دانستنی ها درباره پلوتون زیاد شود، به درک منظومه شمسی کمک زیادی خواهد شد.

بین حرکت ظاهری انداختن برگ رأی در صندوق و معنای آن فرق است؛ چنان­که داد و فریاد در خیابان برای اعتراض به سیاست­های حاکم اگر از منظر فیزیک­دان بررسی شود، جز تموجات فیزیکی نیست (Winch, 1958, p.121). اگر از شما بپرسند «منظومه ما چند سیاره دارد؟ در حال حاضر، هیچ آتشفشان فعالی شناخته نشده است، هر چند که تغییرات زیاد سولفور دیاکسید در جو ممکن است ناشی از چند آتشفشان فعال باشد. این سیاره کوچکتر از دو قمر در منظومه شمسی ما (تیتان و گانیمد) است و به خاطر سالهای کوتاه و روزهای طولانیاش شناخته شده است، هر 88 روز زمینی به دور خورشید میچرخد و هر 59 روز میچرخد.

در سال 1903، ستاره شناس آمریکایی پرسیوال لوول فرض کرد که یک سیاره پنهان با جرمی معادل هفت برابر جرم زمین 45 بار دورتر از خورشید در حال چرخش است. پس اتفاقی نبود که صبح روز آشنایی مان، یک هفته پیش تو دور از هر منطقۀ مسکونی گردش می کردی. کوچکترین و دورترین سیاره در منظومه شمسی پلوتون می باشد که در سال ۱۹۳۰ کلاید تومباو آن را کشف کرد. پس از آن، هر لحظه امکان میرفت پلوتون مجبور شود از مقام خود به عنوان سیاره استعفا دهد.

نظر بصورت خصوصی ارسال شود نظر شما به هیچ وجه امکان عمومی شدن در قسمت نظرات را ندارد، و تنها راه پاسخگویی به آن نیز از طریق پست الکترونیک میباشد. شارون و پلوتو تنها ۱۹٬۶۴۰ کیلومتر از هم دورند. مدتی است که در مجامع علمینجومی،اتفاقاتی افتاده که تمامیمحاسبات و نظریهها را در این رابطه به هم ریخته است. این سیاره هر ۲۴۸٫۵ سال یک بار به دور خورشید میچرخد که در مدت ۲۰ سال از این زمان فاصلهاش نسبت به خورشید کمتر از فاصله نپتون از خورشید است.

دانشمندان میگویند که این سیاره فراخورشیدی نباید وجود میداشت؛ زیرا این منظومه به قدری عظیم و داغ است که ناحیه اطراف آن باید علیه تشکیل یک سیاره عمل کنند. این مرتفع ترین منطقه بر روی ونوس است. تنشها بر سر نحوه طبقه بندی پلوتو و زینا در سال 2006 در نشستی در پراگ در IAU به اوج خود رسید. وقتی کاوشگر نیوهورایزنز به پلوتو رسید مشاهده کردیم که کوههایی با ارتفاع ۴ کیلومتر در سطح این سیاره وجود دارد. پس از اعلام این رای، جنجالهای بسیاری در سطح جامعه جهانی نجوم به وجود آمد و گروهی از بزرگترین افراد نجومی در سطح دنیا با این رای مخالفت کردند و به نظر، این کشمکشها و جنجالها مدتها ادامه خواهد داشت.

در ابتدا، منظومه شمسی ابری از ذرات گاز و غبار بود که در حرکت و تحت تأثیر جرم خود، قرصی را تشکیل دادند که در آن یک ستاره جدید، خورشید و کل منظومه شمسی ما پدید آمد. لاوول تا أواخر عمر خود یعنی تا سال 1916 که درگذشت به دنبال آنچه سیاره X مینامید گشته بود. با اینکه خود اسپلینتر لندز رایگان است، اما برای بهرهمندی از تمام ویژگیهای این بازی ارز دیجیتال نیازمند خرید دفترچه طلسم احضارکننده به قیمت 10 دلار هستید. شارون که قمری بزرگ است، دارای طول قطری به اندازه نصف قطر پلوتون بوده و ۱۲ درصد جرم منظومه مداری را به خود اختصاص داده است.

این دو قمر جدید بسیار کوچک بوده و تخمین زده میشد که قطری برابر با ۵۰ تا ۶۰ کیلومتر داشته باشند. بنابراین باز هم موتورهای جستوجو آغاز به کار کردند تا سیاره بعدی، کوچکترین سیاره منظومهمان با سطحی یخزده و با قطری کمتر از ماه(یگانه قمر زمین) را به جمع خانواده خورشیدی اضافه کنند. فضاپیمای مارینر 10 (Mariner 10) با ثبت این تصویر، چشماندازی نزدیک و بسیار زیبا از این سیاره را به زمین مخابره کرد. در این مقاله می خواهیم یکی از بهترین کتاب ها را به شما معرفی کنیم ، کتابی که در قالب فضای کودکانه ای که دارد می تواند بزرگ ترین درس های زندگی را به ما انسان ها بدهد .

تا سال ۲۰۰۶ پلوتون یک سیاره معمول بود ولی امروزه آن را در زمره سیارات کوتوله قرار می دهند. درنتیجه در مزرعهای در نوادا شاهد فوران آب گرم با فشار زیاد از دل سنگها خواهید بود. در پایان دهه 1800، با کشف و دیده شدن صدها سیارک، سرس به لطف همنوعان خود دیگر خاص و شگفت انگیز نبود. موضع آشکارا تبلیغی کتاب به اندازۀ اثر قبلی نبود، اما آنقدر نمود داشت که به نسبت عقاید لیبرالمنشانۀ آن دهه ارتجاعی بنماید.

فاصلهی این توفان نسبت به استوای سیاره ثابت است. مرحله رویانی نسبت به فاکتورهای خارجی بسیار حساس بوده و مرحله ای بحرانی در تکامل رویان می باشد. امروزه هدف اصلی محققین ، حرکت به سمت راه اندازی واحد های بزرگتر کزارع برق بادی می باشد. در نوامبر سال1971، مارینر 9 نخستین ماهواره انسان ساختی بود که به دور سیاره ی دیگری می گردید.این سفینه ی فضایی، تقریبا به مدت یک سال جریان پیوسته ای از عکس ها و داده های مربوط به مریخ را به صورت امواج رادیویی به زمین ارسال می کرد. در سال 2005، براون، اولین جرم در کمربند کویپر که به نظر میرسید بزرگتر از پلوتو بود را مشاهده کرد.

به نظر می رسد این سیاره دارای یونسفر قوی باشد . زحل معمولاً به رنگ طلایی کمرنگ به نظر میرسد. حلقههای زحل دور این سیاره و موازی با استوا قرار دارند و هرگز با سیاره برخورد نمیکنند. سرانجام کاوشهای منطقه به منطقه آسمان در رصدخانه «مونت پالومار»(یکی از رصدخانههای معروف دنیا در کالیفرنیای آمریکا) با سرپرستی «مایکل براون»(اخترشناس ارشد موسسه فناوری کالیفرنیا) در ژانویه سال2005(دیماه سال1383) به نتیجه رسید و جرمی را در فاصلهای 2برابر دورتر از پلوتون یافتند. در نتیجه ، تنها قبل از طلوع و غروب آفتاب میتوان آن را نزدیکی افق دید. عدهای از اخترشناسان با توجه به شباهتهای موجود میان پلوتون و ترتیون با دیگر اجرام کمربند کوئیپر نتیجه میگیرند که هم قمر تراتیون و هم سیاره پلوتون حدود ۴٫۵ میلیارد سال پیش ، از این کمربند به بیرون پرتاب شدهاند.

برای پی بردن به این موضوع هم کافی است بروید و آواتار را با دیگر آثار علمی تخیلی 2009 مقایسه کنید و ببینید که چرا آواتارِ علمی تخیلی این همه موفقیت کسب کرده است ولی فیلمهای علمی تخیلی دیگری چون G.I.Joe: The Rise of Cobra، Harry Potter ۶ ،Transformers 2، 2012، Terminator Salvation و دیگر فیلمهای 2009 علی رغم تبلیغات فراوان خود حتی ذره ای از موفقیتهای آواتار را نیز کسب نکرده اند. یک دشت وسیع هم دیده شد که سه کیلومتر از ارتفاع متوسط سطح سیاره پلوتو پایینتر بود.

به عقیده وی، این منطقه خاستگاه بسیاری از خردهسیارهها بود. پس از این کشف، روند پیداکردن خردهسیارهها رو به افزایش گذاشت؛ طوری که تاکنون بیش از 1000خردهسیاره در منطقه کمربند کوییپر پیدا شده است. دلیل درخشندگی زیاد حلقههای زحل این است که بخشی زیادی از حلقهها را ذرات و قطعات یخی تشکیل میدهند. این دو جنبه از ژئومورفولوژی، به­طور کامل از یکدیگر قابل تفکیک نیستند دلیل اول این است که بعضی لندفرم­های خاص مانند دامنه کوه­ها، تپه­ها و شبکه زهکشی بر روی کره زمین به حدی گسترده و پراکنده هستند که ژئومورفومتری خاص آنها نیازمند درک اهمیت عمومی آنهاست. این سیاره به دلیل شباهتهایی که به زمین دارد همواره مورد توجه محققان و کاوشگران بوده تا بتوانند نشانهای از حیات را روی آن کشف کرده و یا حتی شرایط زیست انسان بر روی آن را بسنجند.

ماجرا از بینظمیهای مشاهده در مدار اورانوس آغاز شد و دانشمندان را بر آن داشت تا برای توجیه این بینظمیها، به جستوجوی جرم جدیدی در اطراف اورانوس بپردازند. کشف نپتون، چهارمین غول گازی منظومهمان که 17برابر زمین بود نیز نتوانست بینظمیهای مدار اورانوس را به طور کامل توجیه کند. اینجا بود که داستان جنجالبرانگیز قبول یا رد پلوتون به عنوان سیاره، به نقطه اوج خود رسید. » لابد میگویید 9سیاره و شروع به نامبردن از آنها میکنید؛ عطارد، زهره، زمین، مریخ، مشتری، زحل، اورانوس، نپتون و پلوتون. سردمدار این طرفداران را میتوان جرارد کوییپر(1973 – 1905) نام برد که کمربندی در ورای سیاره نپتون در دوردستهای منظومه شمسی پیشبینی کرد.

البته بدیهی است که بهره برداری گسترده از ذخایر انرژی زمین گرمایی، مستلزم توسعه بیشتر در زمینه تکنیک های اکتشاف و استخراج آن است. تعداد ترکیباتی که دارای کربن هستند چندین برابر بیشتر از تعداد ترکیبات بدون کربن است. این سیاره که “کی۲- ۱۸ بی” نامگذاری شده حالا از نامزدهای مهم جستجو برای یافتن آثار حیات است. قمرهای جدید که در ابتدا (اس/۲۰۰۵ پی۱) و (اس/۲۰۰۵ پی۲) شمارهگذاری شده بودند سپس به نامهای نیکس و هیدرا نامگذاری شدند.

دیدگاهتان را بنویسید