منظومه شمسی چیست؟

دانشمندان عقیده دارند که سیاره پلوتو دارای چرخه های فصلی نیرومندی می باشد و این چرخه ها گویای برخی خصوصیات عجیب این سیاره هستند. بعضی از رومیها از عقیدهای پیروی میکردند که شاید ریشه در بینالنهرین داشته باشد اما در «مصر کلیمی» رشد یافته است آنها عقیده داشتند که هفت خدایی که سیاره هستند در نوبتهای ساعتی مراقب امور زمین هستند. شاید بارها برای شما اتفاق افتاده باشد که عصرها پس از غروب خورشید و یا صبح ها پیش از طلوع آفتاب، یک جسم درخشان بسیار پرنور که حتی در صورت عدم حضور منابع نوری دیگر، می تواند سایه ایجاد کند؛ را دیده باشید.

شارون در مدار همزمانی توسط پلوتون به دام افتاده و در نقطه ای ثابت به طور مداوم حول آن می چرخد. دیدن سیاره زهره در خواب زن پادشاه میباشد. زهره و زمین ، اغلب سیاراتی دوقلو خوانده میشوند؛ زیرا در اندازه، جرم، چگالی، ترکیبات سازنده و گرانش مشابه یک دیگرند. در این میان بازی هم تمام تلاش خود را خواهد کرد تا با هوش مصنوعی شما را غافلگیر کند. در کهکشان ستارگان زیادی موجودند که به علت دوران سریع آنها نمیتوان شکل آنها را دقیقا مشخص کرد.

روی این سیاره مناطق تیره ای وجود دارد اما نمیتوان با اطمینان بیان کرد که در این مناطق نیتروژن با متان یخ زده وجود ندارد زیرا اگر چنین باشد این احتمال وجود دارد این مناطق اندکی گرمتر از بقیه بخشهای سیاره باشند. دوست عزیز همان گونه که مــا انتظار داشتیم و دانشمندان مــا حدس زده بودند ، زمین میلیون ها سال قبل بر اثر برخورد یک شهاب سنگ بزرگ به دو نیمه تبدیل شد و تعدادی از مردم این بخش از زمین که از این حادثه جان سالم بدر برده بودند تا مدت ها فکر می کردند قسمت دوم زمین کاملاً نابود شده و از بین رفته است , اما پس از سالها مطالعه و تحقیق و دستیابی به تکنولوژی و امکانات پیشرفته ، سیستمهای ما هر چند گاه یکبار امواج ، تصاویر و اصواتی را از فضا دریافت می کردند که بسیار شبیه به تصاویر و صداهای مردم ما بود و کم کم این فکر قوت گرفت که ممکن است نیمه دیگر زمین نیز از بین نرفته باشد و از همان زمان تلاش ما برای یافتن همنوعانمان شد تا اینکه امروز تو را در فضا یافتیم و این فکر به یقین تبدیل شد که نیمه دوم زمین سالم است و انسان های زیادی در آن زندگی می کنند .

با این وجود در حالی که گازها به فضا فرار میکنند، مجدداً و دائماً در همان زمان توسط همان بادهای خورشیدی، واپاشی رادیواکتیو و گرد و غبار ناشی از ریز شهاب سنگها پر میشوند. در حالی که یونانیان امروزی هنوز از نامهای باستانی سیارات استفاده میکنند، بقیهی زبانهای اروپایی به خاطر تأثیر از امپراطوری روم و کلیسای کاتولیک، بیشتر از نامهای رومی (یا لاتین) استفاده میکنند تا نامهای یونانی. بعد از آن هر روز به نام همان خدایی که با آن شروع میشد نام گرفت، این دستور نامهای روزهای هفته در تقویم رومی بود و هنوز در بسیاری از زبانهای جدید نیز باقی مانده است.

این تنها سیارهای است که نام آن در انگلیسی از اسطورههای یونانی ـ رومی اقتباس نشده است. هنگامی که این یونها به سطح برخورد میکنند اتمهای دارای بار خنثی را از بین میبرند و آنها را در یک حلقه به سمت بالا به آسمان میفرستند. نظامی با طرح هفت گنبد به هفت رنگ و پیوند آن ها با آسمان مقام و ارتباط سلسله مراتبی عالم ناسوت و ملکوت را نشان داده است. تو برای من در عالم همتا نخواهی داشت و من برای تو در دنیا یگانه خواهم بود… ولی تو اگر مرا اهلی کنی هر دو به هم نیازمند خواهیم شد.

با توجه به اینکه مدارس به زودی آغاز به کار میکنند به من حق بدهید که نتوانم هم درسم را خوب بخوانم هم دو وبلاگ را آپدیت کنم . در سال 2012 دانشمندان گروهی از شهاب سنگها را در مراکش کشف کردند که تصور میکنند از سیاره عطارد نشات گرفته باشد. به جای جو، عطارد دارای یک اگزوسفر نازک است که از اتمهای منفجر شده توسط سطح خورشید و شهاب سنگ های قابل حمل از سطح تشکیل شده است. از طرف دیگر از آنجا که عطارد جوی ندارد، فردی که روی عطارد قرار دارد در معرض شهاب سنگ نیز است.

از آنجا که این سیاره اتمسفری برای حفظ این گرما ندارد دمای شب در سطح سیاره میتواند به منفی 180 درجه سانتیگراد (منفی 290 درجه فارنهایت) کاهش یابد. این موارد در اثر برخوردهای بیشمار سیارکها و ستارههای دنباله دار در این سیاره ایجاد شدهاند. بیشتر دهانهها و حفرههای سیاره عطارد به نام نویسندگان و هنرمندان مشهور نامگذاری شدهاند. سیاره عطارد کمی شبیه به ماه زمین است زیرا سطح عطارد نیز مانند ماه زمین با دهانهها و حفرههای ناشی از اثرات سنگهای فضایی پوشیده شده است.

نکنه جالب در مورد دهانهها و حفرههای سیاره عطارد این است که به نام هنرمندان، نوازندگان یا نویسندگان مشهور فقید از جمله نویسنده کودک «دکتر سئوس» (ٰDr. سیاره کوتوله دارای جو یا اتمسفر نازکی بوده که از نیتروزن، متان و مونواکسید کربن تشکیل شده است که این گازها در تعادل سهمی با یخ خود در سطح پلوتو هستند. این بدان معنی است که گرما در جو سیاره وجود دارد و باعث میشود درجه حرارت آن بالاتر از هر سیاره دیگری باشد. ناهید یکی از چهار سیاره زمینی منظومه شمسی است ، بدین معنی که مانند زمین یک سنگ صخره ای است.

حالا تیمی از دانشمندان با استفاده از رصدهای آرشیوی مأموریتهای مداری قدیمی و نتایج آزمایشهای زمینی در حال بررسی فعالیت آتشفشانی کوه ایدون مونس در طول چند هزار سال گذشته و امروز هستند. Eva برگرفته شده از واژه عبری Hawwah است که در سنت اسلامی به صورت حوا تلفظ شده و نام همسر حضرت آدم (ع) است. سیاره ماه و وضعیت آن در لحظه تولد بسیار مهم است، حتما در مورد قمر در عقرب شنیده اید، در واقع قمر در عقرب، قرارگیری ماه در لحظه در صورت فلکی عقرب است که موجب آسیب های گوناگونی به وضعیت ماه می شود.

تمام عناصر سنگین تر مثل آهن و نیکل که توسط ستاره تشکیل شده است، با این نوترونها ترکیب شده و فرآیند ایجاد طلا و همچنین نقره، سرب و اورانیوم (فلزات سنگین) صورت میگیرد. اگر زمان تولدتان نپتون ثابت بوده است، ممکن است کاملاً هنری باشید اما زیاد واقع بین نیستید. پلوتون (به فرانسوی) یا پلوتو به معنای خدای اموات دور است، سیاره کوتوله کمربندی کوپیر در سامانه خورشیدی است که از زمان کشف آن در سال 1930 تا 24 اوت 2006 نهمین سیاره منظومه شمسی حساب می شود. این تیم دو ماه پیش نیز یک سیاره کوتوله با نام مستعار گابلین کشف کردند.

دیدگاهتان را بنویسید