نقد محتوایی فیلم سینمایی آواتار

در می یابیم که ، تحت شرایط خاص و با فرض پارامترهای مداری پایدار در طول زمان ، می توان آب مایع روی سطح اگزومون تشکیل داد. خیلی پیر شده ام، جا برای کالسکه ندارم، و از پیاده روی خسته می شوم. اگر یک فکر تازه به نظرت برسد، می روی آن را به ثبت می رسانی، مال تو می شود. این قدر طولش نده، حوصله م را سر می بری. ناخن های انگشتان شما نیز در هر 2 هفته یک بار همین قدر رشد می کند! هر دقیقه یک بار روشن می کنم و یک بار خاموش!

نمی رسم روشنش کنم… اگرچه ووت در اینباره معتقد است که این سیاره بسیار زیباست و نام رسمی که به این سیاره داده شده است اصلاً جالب نمی باشد، بدین جهت او نام این سیاره را (به طور غیر رسمی) به یاد همسر خویش “دنیای زارمینا” نامیده است. توماس زوربوچن نایب رئیس بخش ماموریتهای علمی ناسا در واشنگتن میگوید: این سیاره جالب و دوردست امیدی برای کشف زمین دوم را به وجود آورده است.

در جدول 4 پارامترهای آزمون تی تک نمونهای مستقل برای فرضیه دوم تحقیق آورده شده است. در عین حال بیشتر شدن جمعیت انسانها خطر بروز پاندمیهای مختلف را افزایش میدهد، چرا که وقتی انسانها با تکمیل شدن ظرفیت شهرها و روستاهای کنونی، برای زندگی به مناطق وحشی و بکر سطح سیاره پناه میبرند، افراد بیشتری در معرض بیماریهای قابل انتقال از حیوان به انسان قرار میگیرند. درهر حال علت واقعی این میدان معلوم نیست . این آتشفشانها احتمالا به اندازه دو میلیارد سال در حال فوران بودهاند ــ تقریبا نصف عمر مریخ. 6- در تورات، آفرینش روشنایی و نامگذاری آن به «روز» و سپس نامگذاری قسمت تاریک به «شب»، پیش از آفرینش آسمان و حتی سایر اجرام سماوی، در روز اول خلقت مطرح شده است؛ بنابراین روز و شب دو مفهوم جدا هستند که بدون وجود آسمان و خورشید و ستارگان معنادار هستند؛ ولی در قرآن چنین تفکیکی بین مفهوم روز و شب از آسمان و خورشید مشاهده نمیشود و به خلقت جداگانه روز و شب، در ابتدای خلقت (پیش از آسمان و زمین و خورشید و ماه) اشاره نشده است.

کامرون مطلع شد که شرکت سونی چنین دوربینی را ساخته است اما مشکل در این بود که این دوربین ۲۰۴ کیلوگرم وزن داشت و عملا برای پروژه آواتار قابل استفاده نبود. آخرین مورد آنها کاوشگر خورشیدی پارکر (Parker Solar Probe) بود که در سال ۲۰۱۸ به فضا پرتاب شد، این کاوشگر مقاومت زیادی نسبت به حرارت دارد و از همه کاوشگرهای پیشین به خورشید نزدیکتر خواهد شد. نزدیکتر ترین فاصله آن به زمین 27.200 میلیون کیلومتر است خروج از مرکز آن 0742/0 بوده که بسیار به دایره نزدیک است . این مشکل ترین کار است.

محاکمه کردن، خود بسیار مشکل تر از محاکمه کردنِ دیگری است. ولی اینجا که کسی نیست تا محاکمه بشود. پس تو می توانی خودت را محاکمه بکنی. چی را فراموش کنی؟ آیا تو واقعا مرا خیلی تحسین می کنی؟ از کجا مرا می شناسد؟ با وجود این مرا تحسین کن. به گزارش خبرگزاری مهر، این سیاره تازه کشف شده احتمال وجود حیات بیگانه در کائنات را افزایش می دهد. آزمایشهایی که ما انجام دادیم، بینشمان را نسبت به ساختار سیارههای بیگانه ارتقاء میبخشند. مدل، هر دو شبیهسازی یونوسفر و مگنتوسفر را بهعنوان یک واحد کلی انجام داد. یعنی وقتی که برایم دست می زنند و هلهله می کنند آن را بردارم و سلام بدهم.

برای این است که سلام بدهم. البته برای کسانی که بیشتر به بخش اکتشاف و ماجرایی بازی علاقمند هستند بخش اکشن بازی کاملا کافی است و جذابیت خود را دارد. من بی انضباطی را اجازه نمی دهم. این پیکربندی مغناطیسی (“vidkrita”) به ذرات اجازه می دهد تا بی نهایت به Sonce سرازیر شوند ، به طوری که پنجره خواب آلود اجازه دارد به عمق تاج اصلی برود. ذرات این حلقهها عمدتاً از دانههای یخی کوچک به اندازه گرد و غبار تا تکههایی به اندازه یک خانه هستند، چندین ذره از این حلقه نیز به اندازه کوهها بزرگ هستند.

شازده کوچولو دربارۀ چیزهای جدّی عقایدی بسیار متفاوت با عقاید آدم بزرگ ها داشت. شازده کوچولو با نگاه دنبال جایی میگشت تا بنشیند، ولی شنلِ قاقمِ مجلّلِ شاه همه جای سیّاره را گرفته بود. برای نمونه، گفتهاند می­توان همه ایمان­های گزاره­ای را به ایمان­های غیر گزاره­ای تبدیل کرد؛ یعنی مثلاً به جای اینکه بگوییم: “ایمان دارم که خدا وجود دارد”، بگوییم: “به وجود خدا ایمان دارم” (فعالی، 1378، ص41). در اینجا جک در کنار لیلیث و رولاند، چهار شکارچی جدید را برای جلوگیری از این کار استخدام میکند. قربان، جسارتم را عفو بفرمایید، میخواهم از شما سؤالی بکنم… و ستاره ها هم از شما فرمان می برند؟

شاه با حرکتی آرام به سیّارۀ خود و سیّاره های دیگر و ستاره ها اشاره کرد. این انحلال و انعقاد یا انبساط و انقباض یک چشم انداز دیگر در مورد قطببندی رنگ می گشاید و آن مذکّر و مونّث بودن رنگ در علم کیمیا است. اما بعد ، یک مقوله ی دیگر در دیالوگ میان این دو بیان میشود و آن وزیر دادگستری بودن است. اما چیزی که در اینجا مهم است، بحث قهرمان بودن هر دوی آنهاست. باکتری ها و ویروس ها دو گونه مهم از میکروب ها هستند.

مجموعهی پیش رو دربرگیرندهی موضوعاتی مهم در قالب دایرةالمعارف تصویری است که اطلاعات جذابی ارائه میدهد. به نظر می رسید آوا پیش بینی کرده بود که همه فرزندانش می توانند با یکدیگر ارتباط پیدا کنند. باید بروم دوستانی پیدا کنم و از کلی چیزها سر در آرم. رنگارنگ را در آن پیدا کرد؟ تو این محبت را در حق من بکن. ولی تو برای ستاره ها فایده ای نداری… ولی غیر ز تو که کسی در این سیاره نیست! تنها حرکت صفحات زمین نیست که این سیاره را خاص را کرده است بلکه این حرکات، ترکیبی منحصر به فرد با اقیانوسها دارد.

آن جا هم کسی نیست… ناچار همان جا ایستاد. اما سرعت گردش سیّاره سال به سال بیشتر و بیشتر شده است، ولی دستور همان است که بود! خرده سیّارۀ اول جایگاه شاه بود. شازده کوچولو به منطقۀ خرده سیّاره های 325 و 326 و 327 و 328 و 329 و 330 رسید. زیرا نمی خواست شازده کوچولو اشک هایش را ببیند، از بس که مغرور بود! از همۀ سیّاره های دیگر کوچکتر بود. من اینجا دیگر کاری ندارم. من یک گل دارم که هر روز آبش می دهم. من هر جا که باشم می توانم دربارۀ خودم حکم کنم. شازده کوچولو هر چه فکر کرد نتوانست سر دربیاورد که در گوشه ای از آسمان، در سیّاره ای که نه خانه ای در آن بود و نه جمعیتی داشت، فانوس و فانوس افروز به چه درد می خورد.

شازده کوچولو خمیازه کشید. تاجر دهان باز کرد ولی جوابی نداشت که بدهد، و شازده کوچولو از آن جا رفت. و شازده کوچولو از آن جا رفت. شازده کوچولو حیران از آنجا رفت. این مرد به قدری مشغول بود که با ورود شازده کوچولو حتی سر بلند نکرد. سیّارۀ چهارم جایگاه تاجر بود. سیّارۀ بعد جایگاه می خواره بود. سیّارۀ پنجم بسیار عجیب بود. نور خورشید را بسیار ضعیف منعکس می کند، بنابراین می توان آن را از زمین در نور مهتابی کم رنگ دید. در همین حال، مردم کشورهایی که در شرق گرینویچ قرار دارند، خورشید رازودتر دید ه اند و بنابراین، از ظهرشان گذشته است.

رو این کرهی زمین هزار جور چیز میشود دید. معرفی کوتاه : دنیا نابود شده و باید زندگی رو از صفر شروع کنید و زنده بمونید … و اگر پاداد و گذارتان به آن جا افتاد به التماس ازتان مىخواهم که عجله به خرج ندهید و درست زیر ستاره چند لحظهاى توقف کنید. ۱۱ کیلومتر در ثانیه) است یعنی اگر جسمی با این سرعت از سطح مشتری پرتاب شود دیگر به سطح این سیاره باز نخواهد گشت. فهمیدن ندارد. دستور دستور است دیگر. ت. صفحه ی استوای آن تقریباً عمود بر صفحه مدار است . شدت آن بهصورت همفاز با چرخش مشتری تغییر میکند؛ بنابراین، از این گسیل رادیویی میتوان برای تعیین دقیق سرعت چرخش مشتری استفاده کرد.

برای توضیح مطلب ابتدا باید به تمایز بین ”مفهوم وجود“ و ”وجود واقعی و اصیل“ توجه داشت. با توجه به اینکه این ستاره کمنورتر از خورشید است محدوده قابل سکونت آن کوچکتر از خورشید است و سیاره پروکسیما-ب نیز در فاصلهای ۲۰ برابر نزدیکتر نسبت به فاصله زمین تا خورشید قرار دارد که این نزدیکی در کنار فعالیت بیشتر ستاره مرکزی، سبب شده است که میزان تشعشعات بیشتری از ستاره میزبان به این سیاره برسد. دلیلی که این حلقهها به این اندازه روشن ودرخشان هستند این است که قطعات یخ موجود در آنها نور خورشید را بازتاب میدهند و هرچه ما به آنها نزدیکتر شویم بیشتر متوجه این نکته میشویم.

دیدگاهتان را بنویسید