نپتون۱۳ قمر و چندین حلقه دارد

هر کدام از جناح ها در حال تلاش برای تحت کنترل قرار دادن بخشی از سرزمین پاندورا , تحقیق و توسعه فناوری های جدید , کشف سلاح های قدرتمند و اتحاد با جناح های دیگر برای به دست آوردن جای پایی محکم برای خود , هستند . دادن یا از میان بردن اجسام کنترل شده که در نهایت موجبکاهش پخشهای آنها میگردد. 4 میلیارد سال پیش، ماه کمی نزدیکتر بود و چرخش زمین سریعتر بود – یک روز روی زمین فقط بیش از 18 ساعت. با مطالعه بر روی این اجرام و نحوه گردششان به دور ستاره مرکزی، دانشمندان امیدوارند اطلاعات کلی تر و جامعی در خصوص منظومه ها به دست آورند.

تصویر بردار دور برد اکتشافی LORRI توسط آزمایشگاه فیزیک کاربردی دانشگاه جان هاپکینز به منظور تهیه تصاویری با وضوح بسیار بالا از اجرام دور دست، طراحی و ساخته شده است. اندی چنگ از آزمایشگاه فیزیک کاربردی دانشگاه هاپکینز در این باره می گوید:افق های نو و تصویر بردار LORRI تا کنون تمامی مراحل ماموریت فضایی خود را بدون کوچک ترین نقصی پشت سر نهاده اند. پلوتو بزرگترین جسم فضایی در سامانهٔ خورشیدی است که برای اولین بار در ۱۴ ژوئیهٔ سال ۲۰۱۵، کاوشگر فضایی ناسا موسوم به افق های نو، نیوهورایزنز(New Horizons) از کنار آن عبور کرد و چیزی که آن موقع دیده شد کمتر شباهتی به چیزی که تصور میشد داشت.

در سال ۲۰۰۹، فیلمنامه فیلمی به نام mute که دانکن جونز قصد ساختنش را داشت به صورت آنلاین منتشر شد و باعث ناخشنودیاش شد. انحراف زاویه محور نپتون باعث به وجود آمدن فصول در این سیاره شده است. نپتون سه حلقه واضح و یک حلقه مات دارد. این حلقه سه بخش منحنی دارد که از بقیه جاهای آن روشن تر و متراکم تر است . در تحقیقی دیگر، محمدی و زرگری (21) با بهره گیری از مدل HYSPLIT حرکت رو به عقب ذرات غبار را تا 48 ساعت قبل برای پنج روز اول ماه مه سال 2000 در سه تراز ارتفاعی 100،500،1000 بررسی نمودند.

۲۱- منظور از صورت های فلکی چیست؟ سپس دورترین سیاره از زمین چیست؟ تو از آسمان افتادهاى؟ همانطور که مشخص شد، چند نفر از فضانوردانی که به فضا رفته اند دقیقاً در این لحظه بوی مشخصی را گزارش کرده اند. دانشمندان مدارکی کشف کرده اند که ثابت می کند گدازه های آتشفشانی که در گذشته در این قمر فوران کرده اند ترکیبی از آب و آمونیا بوده اند. قسمتی از اتمسفر که ابرها کنار میروند و جریان هوای گرم باعث خشک شدن آن میشود. این امر باعث شد محققان به این نتیجه برسند که باید مکانیزمی برای تأمین مجدد گاز وجود داشته باشد که به تولید بیولوژیکی یا فرآیند شیمیایی ناشناخته اشاره دارد که دانشمندان هنوز نمیتوانند توضیح دهند.

او سپس با رنگهای تندی چون گوی بلورین آتشینی که حاوی نوعی گاز است و قربانیانش را به خوابی عمیق فرو میبرد، دنیایی از آشفتگی و نابسامانی آفرید که روح طرحهای رنگشدۀ «هرژه» در این اثر خاص است. فقط دو کاوشگر ویجر ۱ و ویجر ۲ توانستند به فاصله ای به دوری پلوتون از زمین بروند. با چگالی متوسط ۱.۸۷ گرم بر سانتیمتر مکعب، ساختار پلوتون چیز متفاوتی بین گوشته یخی و هسته سنگی است. در فاصله متوسط 2.7 میلیارد مایلی از زمین، پلوتون یک لکه کم نور حتی در بزرگترین تلسکوپ ما است.

به نظر می رسد که این حلقه ها متشکل از ذرات غبارند. الن استرن مدیر ارشد ماموریت فضاپیمای افق های نو از موسسه تحقیقاتی ستوست در این باره می گوید:در حقیقت پیدا کردن جرم کم سویی همچون پلوتون در میان شمار زیادی از ستارگان پس زمینه، همانند پیدا کردن سوزن در انبار کاه بود.کلاید تامبا باید به خود می بالید، چرا که تیم LORRI با بهره گیری از روشی مشابه به جستجوی پلوتون پرداخت.

یک داستان زیبا که پس از 10 سال هنوز دیدنی است. پلوتون و شارون که در فاصله ۱۹,۶۴۰ کیلومتری از هم هستند و داشتن قطری برابر نصف قطر پلوتون برای شارون، این دو را به جفت پلوتون- شارون تبدیل کرده است. از آنجا که تصویر بردار LORRI به تهیه عکس های دیجیتال می پردازد،مواردی مانند آشفتگی های جوی و یا پرتو های کیهانی در تحقیقات خللی ایجاد نمی کنند ، اما تامبا در زمان خود ناچار بود به اصلاح تصاویر موجود بپردازد.

پس از این که تصویر بردار LORRI در مکان پیش بینی شده پلوتن، جرمی را نمایان ساخت که با سرعت خاصی در امتداد صورت فلکى قوس(کماندار) حرکت می کند، متخصصین این پروژه به زودی دریافتند که سیاره پلوتون در میدان دید آنها قرار گرفته است. سرانجام فضاپیمای افق های نو در ادامه ماموریت خود توانست نخستین تصویر از سیاره کوتوله پلوتون را به زمین ارسال کند.در طی 10 سال آینده هنگامی که افق های نو به نزدیک ترین فاصله از پلوتون می رسد ،انقلابی در دانش ما پیرامون این سیاره کوتوله به وقوع خواهد پیوست.این نما که توسط تصویر بردار دور برد اکتشافی LORRI در تاریخ 21 تا 24 سپتامبر سال جاری به هنگام بررسی تجهیزات اپتیکی افق های نو در چند فریم ثبت شده بود، پس از ذخیره موقت در حافظه دستگاه در تبادل داده ای، از سوی فضاپیما به زمین ارسال شد.

به منظور بررسی های نهایی تجهیزات اپتیکی فضاپیمای افق های نو ، دانشمندان شبیه سازی را ترتیب دادند و در این شبیه سازی فضاپیما به جستجوی اجرام کمربند کویپر پرداخت. در فاصله ای بیش از 4.2 میلیارد کیلومتر از فضاپیمای افق های نو سیاره کوتوله پلوتون همچون نقطه ای کم سو در زمینه ستارگان می درخشد.یکی از قابلیت های این فضاپیما جستجو و دنبال کردن دور برد اجرام می باشد.بدین ترتیب دانشمندان قادر خواهند بود در وهله نخست به بررسی سیاره کوتوله پلوتون در میدان دیدی به پهنای 2500 کیلو متر و سایر اجرام کمربند کویپر به پهنای 50 کیلومتر بپردازند.

این اجرام حدود ساعت ۴ بامداد چهارشنبه از افق جنوب شرق همراه با صورت فلکی کمان، در زمینه کهکشان راه شیری طلوع خواهند کرد، در حالی که کوژ ماه کاهنده بالاتر از سیاره بهرام دیده خواهد شد. همه این حلقه ها بسیار کدرتر از حلقه های زحلند. و برای فضانوردان در ایستگاه فضایی بین المللی، این بدان معناست که آنها به آن می رسند سن کمی کمتر از مردم روی زمین است. امروزه اما می دانیم که ماه در حال دور شدن از زمین است و در هر سال در حدود 4 سانتی متر از سیاره مادر خود فاصله می گیرد.

تصاویر گرفته شده توسط LORRI در 21 و 24 سپتامبر ،مهر تاییدی بر وجود پلوتن در این منطقه از فضا بود و احتمال وجود هرگونه پرتو کیهانی نیز به صفر رسید.برای اطمینان بیشتر جرمی که در مسیر پلوتون، حرکت می کرد دارای قدر 14 بود و این درست مانند قدری بود که از سیاره کوتوله پلوتون انتظار می رفت. ما باید تا سال 2015 -زمانی که فضاپیمای افق های نو به نزدیک ترین فاصله به پلوتون می رسد- صبر کنیم، در این هنگام تصویربردار LORRI تصاویری دقیق و بی نظیر از این سیاره کوتوله به زمین ارسال خواهد نمود.علاوه بر این در مسیر فضاپیمای افق های نو در ژانویه و فوریه سال 2007 میلادی به بررسی و مشاهده سیاره مشتری خواهیم پرداخت و پس از گذر از کنار این سیاره فاز جدیدی از ماموریت افق های نو ،با جمع آوری داده هایی بسیار ارزشمند از سیاره کوتوله پلوتون آغاز می گردد.

زمین به دور خورشید می گردد و این گردش یک سال طول می کشد. این سفینه همچنین به وجود حلقه های نپتون و شش قمر آن به نامهای دسپینا، گالاتیا، لاریسا، نایاد، پروتئوس و تالاسا پی برد. گرچه پلوتو در مداری دورتر از مدار نپتون به دور خورشید در گردش است اما در هر 248 سال یکبار، پلوتو به مدت بیست سال وارد مدار نپتون می شود و در این دوران فاصله اش از خورشید ،نسبت به فاصله نپتون از خورشید، کمتر می گردد. مجموعه کتابها نیز از هر جهان به جهان دیگر یکسان باقی میماند، تفاوت در آن است که کدام کتاب فقط شامل قضایای صادق است.

موقعیتهای خلاف واقع میتوانند به خوبی تفاوت بین خواص ماهوی و وجود را نشان دهند و این که چرا برخلافِ وجود، معقول است که فرض کنیم هر خاصیت ماهوی مصداق مستقل خودش را دارد. نقطه مرکزی تمام عملیات ها تیم عملیات پرواز است که در مرکز پرواز فضایی گودارد واقع در مریلند، قرار دارد. سیاره دیگر پلوتو است. آخرین باری که پلوتو از مدار نپتون گذشت از 23 ژانویه 1979 تا 11 فوریه 1999 بود. بااینکه پلوتون از لحاظ فنی یک سیاره کوتوله است، ما به آن سیاره می گوییم.

فضا چه بویی می دهد؟ به همین ترتیب، 1 ساعت در فضا چقدر است؟ 1 روز در فضا چقدر است؟ دستمزد فضانوردان چقدر است؟ از یک بار گردش کامل زمین به دورخود؛ یک شبانه روز به وجود می آید که تقریباً 24 ساعت است. تعریف یک روز مدت زمانی است که یک جسم نجومی طول می کشد تا یک چرخش کامل در محور خود انجام دهد. دانشمندان بر این باورند که این سیاره به طور کامل از هیدروژن، هلیوم و سیلیکات ساخته شده است. 157 عضو دیگر به این موضوع رأی منفی داده و بیش از 9500 نفر در هنگام انجام این رأیگیری در پراگ پایتخت چک، حضور نداشتند!

وی افزود: اورانوس هفتمین سیاره نسبت به خورشید است، این سیاره با چشم غیر مسلح به هیچ عنوان دیده نمیشود و در سال ۱۷۸۱ میلادی توسط ویلیام هرشل، اخترشناس انگلیسی، کشف شد. گاهی اوقات اورانوس را یک “سیاره تنبل” می نامند ، زیرا هنگام چرخش در کنار خود قرار دارد – شیب محور آن 98 درجه است. آیا در فضا کندتر پیر می شویم؟ دانشمندان به تازگی برای اولین بار مشاهده کرده اند که در سطح اپی ژنتیکی ، در طول سال فضانوردان کندتر پیر می شوند سفرهای فضایی شبیه سازی طولانی مدت نسبت به آنچه که اگر پای آنها روی سیاره زمین کاشته می شد انجام می دادند.

دیدگاهتان را بنویسید