همه سیارات به ترتیب منظومه شمسی

این ماهواره ها هستند که بیشترین رصد را انجام می دهند و بنابراین می توان گفت که در مقایسه با بقیه بیشترین مطالعه را دارند. برای انجام کارهایتان از سرعتی فوق العاده میتوانید استفاده کنید که هم به نفع شما ست و هم اشخاص مهمی را متوجه حضور شما خواهد کرد. با مقامات و نمایندگان آنها اخرین هماهنگی را انجام دهید. این روز فراغت ترین در نظر گرفته می شود، روز زهره 243 روز زمینی طول می کشد، که تقریبا برابر با یک سال در زهره – 225 روز زمینی است.

ماهواره های سیاراتمنظومه شمسی همچنین شامل ماه و ماهواره های طبیعی سیارات دیگر است که همه آنها به جز عطارد و زهره در اختیار دارند. در مرکز منظومه شمسی خورشید قرار دارد که 9 سیاره بزرگ به دور آن می چرخند. بر اساس یک نظریه، خورشید به همراه منظومه شمسی حدود 4.5 میلیارد سال پیش در نتیجه انفجار یک یا چند انفجار تشکیل شده است. سن حدود 5 میلیارد سال. پلوتون از زمان کشف تا سال 2006 یک سیاره در نظر گرفته می شد، اما بعداً در قسمت بیرونی منظومه شمسی اجرام آسمانی زیادی کشف شد که از نظر اندازه با پلوتون و حتی فراتر از آن قابل مقایسه بودند.

بعضي از دانشمندان آنها رابازمانده موادي ميدانند كه در ابتدا، منظومه شمسي را پديد آوردهاند. بیایید آشنایی جذابی با سیارات منظومه شمسی به ترتیب موقعیت آنها از خورشید آغاز کنیم و همچنین ماهواره های اصلی آنها و برخی دیگر از اجرام فضایی (دنباله دارها، سیارک ها، شهاب سنگ ها) را در گستره های غول پیکر منظومه سیاره ای خود در نظر بگیریم. این بازی مفرح را به دوستداران و علاقه مندان یادگیری زبان انگلیسی از طریق بازی و سرگرمی پیشنهاد می کنیم که قطعا مورد رضایت شما قرار خواهد گرفت.

داستان بازی از جایی شروع میشود که چند نفر از دوستان برای تعطیلات آخر هفته خود به قسمت دور افتاده از یک جنگل رفتند و پس از هفته ها بی خبری از آن ها ، یکی از والدین آن ها تصمیم گرفت که به سراغ آن ها برود … بنابراین، حتی اگر برای یک جرم آسمانی تمام عیار گرفته شود، باید اریس را نیز به این دسته اضافه کرد که تقریباً اندازه پلوتون دارد.

ستاره شناسان در این اجلاس پلوتون را در زمره اجرام آسمانی شمرده و آن را یک سیاره کوچک از نوع “کوتوله های یخی” تعریف کردند. عطارد نیز مانند ماه، عملاً فاقد جو است و نمی تواند آثار برخورد شهاب سنگ های در حال سقوط را صاف کند، بنابراین، مانند ماه، با دهانه ها پوشیده شده است. در عین حال می توانند حرکت کنند، البته با سرعت بسیار کم که به مرور زمان باعث تغییر منظره می شود.

در حال حاضر 8 سیاره به طور رسمی در منظومه شمسی به رسمیت شناخته شده است. پنجمین سیاره متوالی از خورشید و بزرگترین سیاره در منظومه ما. او به ما انرژی و گرما می دهد. بنابراین، روز او تقریباً 59 روز زمینی طول می کشد. تقریباً دوسوم سطح زهره توسط دشتهای هموار و صاف پوشیده شده است که هزاران آتشفشان آن را دچار پر کرده است ، بعضی از آنها امروز نیز فعال هستند ، از 0.5 تا 150 مایل (0.8 تا 240 کیلومتر) عرض دارند ،و جریان های آتشفشانی پیچ در پیچی در آن رخ داده است و بیش از3000مایل (5000 کیلومتر) است -و این سیاره طولانی تر از سیارات دیگر می باشد.

از میان الهههایی كه نامشان بر زهره جاودان شده میتوان به آناهیت (الهة ارمنی حاصلخیزی)، آرامایتی (الهة ایرانی حاصلخیزی)، بیبی پَتمه (الهة زنان در فرهنگ تركمن)، سوسن خوتین (الهة حاصلخیزی و باران در تاجیكستان و ازبكستان)، و زمین (الهة ایرانی) اشاره كرد. نظریه ای وجود دارد مبنی بر اینکه او قبلاً یک ماهواره زهره بوده است، اما تاکنون این موضوع ثابت نشده است. آیا با دیدن زنی که زمزمهکنان پشت یک دار قالی نشستهاست و با لطافت هر چه تمامتر نشان میدهد که مشغول گرهزدن چیزی به دور تارهای آن است شما نیز تصور خواهید کرد که «بههرحال او مشغول بافتن قالی است»؛ چهبسا او (با دستان خالی) فقط ماهرانه حرکات یک بافنده را تقلید میکند10.

در مارس ۲۰۰۷ شواهد بیشتری از دریاهای هیدروکربنی قطب شمال تایتان به دست آمدند که بزرگترین آن هماندازه با دریای خزر است. حوزه کالریس به وسعت 1300 کیلومتر (800 مایل) بزرگترین حوزه ناشی از برخورد شهابسنگها به سطح عطارد است. بیش از صد میلیارد ستاره مختلف در کهکشان راه شیری گنجانده شده است. خورشید ستاره ای است که بدون آن زندگی روی زمین نمی تواند وجود داشته باشد. زمین ،تنها سیارهای است که دارای آب مایع روی سطح خود است. سفرهای بین سیارهای و آغاز تسلط انسان بر فضا که شاید هم بتوان آن را عصر استعمار سیارات نام نهاد…

کائنات نه تنها مکانی برای اکتشاف است بلکه برای شرکت های خصوصی منبعی جدید به حساب میآید و این کلیدی خواهد بود برای دست یافتن به توسعهی فناوری لازم برای زندگی و کار کردن بر روی زمین و در فضا و همهی اینها در نتیجهی جهش بزرگ انسان ها خواهد بود. پلوتونتصمیم MAC (اتحادیه بین المللی نجوم) دیگر برای سیارات اعمال نمی شود منظومه شمسی، اما یک سیاره کوتوله است و حتی از نظر قطر کمتر از سیاره کوتوله دیگر اریس است. علاوه بر خورشید و سیارات، منظومه ما شامل ماهواره های سیاره ای، دنباله دارها، شهاب سنگ ها و سیارک ها نیز می شود.

حداقل زندگی آنطور که ما می شناسیم. سمت روز عطارد در خورشید بسیار گرم می شود، در حالی که در سمت شب درجه حرارت صدها درجه زیر صفر کاهش می یابد. جالب اینجاست که مدار بیضی شکل غیرمعمول آن با مدار سیاره کوتوله پلوتو تلاقی می کند، به همین دلیل است که پلوتون حدود 20 سال از 248 سال در داخل مدار نپتون قرار دارد که طی آن یک دور به دور خورشید می چرخد. بر اساس تخمین­ها حدود 10 میلیون گونه جلبک تا امروز شناسایی شده است که بیش­تر آن­ها در گروه ریز جلبک­ها با ابعاد میکروسکوپی قرار دارند(1).

دیدگاهتان را بنویسید