همه چیز در باره آواتار

سومین جز فراوان در جو اورانوس، متان استو وجود فراوان متان دلیل اصلی آبی بودن اورانوس است؛ اگرچه مقادیر کمی از هیدروکربن های دیگر مانند اتان، استیلن، متیل، استیلن و دی استلین نیز وجود دارد. میدانیم که در جو، گاز متان وجود دارد و متان، دلیل آبی بودن اورانوس است(گاز متان بدون بوست) و همچنین میدانیم که وجود گازهای هیدروژن و هلیوم در آنجا، به خاطر اکتشافات کاوشگر “وویجر ۲” (Voyager 2) است که در گذشته به پرواز درآمد اما تشخیص غلظت ترکیبات دیگر مانند آب، آمونیاک و سولفید هیدروژن، کمی دشوارتر بوده زیرا این سیاره، با ما فاصله زیادی دارد و امکان تشخیص آن با تلسکوپ معمولی، بسیار ضعیف است.

میزان بارش نیز تأثیر زیادی بر میزان پوشش گیاهی یک منطقه دارد. ترکیب هوای سیاره پاندورا برای انسان قابل تنفس نیست ، سیاره پاندورا با همه زیبایی های خیال انگیزش به دلیل گونه های جانوری و گیاهی ناشناخته اش برای زندگی انسان بسیار خطرناک است . ترکیب این ویژگی­ها با اثرات هیدرولوژیکی تغییر کاربری اراضی، فراوانی و شدت سیل­ها را بویژه در اقلیم­های موسمی جنوب آسیا که قبلاً به شرایط کاتاستروف رسیده بود، مطمناً افزایش خواهد داد. اما سرانجام سران ویلیام هرشل در سال 1781 مشاهداتی انجام داد که ستاره شناسان دریافتند اورانوس یک سیاره است. نقشهای از سطح عوارض سطحی زهره نشان داد که سطح زهره حدود 300 تا 500 میلیون سال نو شده است که البته از نظر زمینشناختی در مقایسه با سن 5/4 میلیارد ساله منظومه شمسی سطح جوانی است.

از وختی دیگه کسی حال و حوصله هاگوارتز نداشت و ملت بازی تراوین رو به حفظ کردن افسون و طلسم ترجیح میدادن، فلوریش و بلاتز هم کم کم خاک گرفته بود. عقل در چنین وضعی یا باید کوتاه بیاید که نتیجه­اش می­شود ایمان، و یا باید حرف خود را بر کرسی نشاند، که حاصلش جز کفر (به این اصل، نه به همه اصول یا ادیان) نتواند بود. ستارگان در نتیجه رمبش گرانشی ابرهای گاز پدید میآیند، اما اجسام کوچکتری نیز ممکن است بر اثر رمبش ابر به وجود آید.

این سیاره بر خلاف سایر سیاره های منظومه ما، نامش را از اساطیر رومی نگرفته و بر اساس خدای آسمان یونانی ها، اورانوس نام گذاری شده است. اما این حقایق تنها بخش کوچکی از اسرار این سیاره است. اورانوس در چنین تلسکوپی به صورت قرص بسیار کوچکی است که اندکی تفاوتی با یک ستاره معمولی دارد. اگرچه که او که تصور می کرد اورانوس ستاره ای دریک صورت فلکی است. کشف بخار آب در جو این سیاره به وسیله دانشمندان متخصص در شاخه ای از نجوم که به کشف سیاره های فراخورشیدی در بخش های دیگر کهکشان راه شیری (به جز منظومه شمسی) می پردازد صورت گرفته است.

اما ایستگاههای فضایی میتوانند از سیارات برای ما طالاعاتی ارسال نمایند. بازیکنانی که دارای Land NFT هستند میتوانند آنها را اجاره کنند و در ازای آن TLM دریافت کنند. سرنشینان آن میتوانند کارهای علمی انجام دهند و ایستگاههای فضایی را در مدار ملاقات نمایند. این اقمار مشاهدات علمی از فضا و زمین را امکان پذیر می سازند. سرعت پرتاب سفینه از زمین به فضا را “شتاب گریز” می گویند که برابر 7 مایل در ثانیه یا 24800 مایل در ساعت است.

اگر سفینه فضایی به سرعت “شتاب گریز” نرسد، به زمین سقوط خواهد کرد، یا در مدار زمین قرار خواهد گرفت. این راکت آمریکایی است و برای پرتاب فضانورد های آپولو در پرواز به ماه از 1969 تا 1972 مورد استفاده قرار گرفت. 19- منظور از عرض جغرافیایی یک مکان چیست؟ عرض این حلقه ها معمولاً چند کیلومتر است البته به استثنای دو حلقه بسیار باریک که عرض کمتری دارند. این میزان از پایین بودن دما در این سیاره به این دلیل است که برخلاف سایر سیارات بزرگ منظومه شمسی، اورانوس گرما و انرژی کمتری را از خورشید جذب می کند.

سیاره زهره (ناهید) نیز از نظر اندازه، چگالی، جرم و گرانش شبیه زمین است. چنانکه از نجوم قدما دریافت میشود، سیارهی زهره که نام دیگرش ناهید گفته شده نقش سعد اصغر را داشته است. وقتی صحبت از حلقه می شود ابتدا نام زحل به ذهنمان می آید اما اورانوس هم دارای حلقه است. اما تکنولوژی برای آشنایی با سیاره اورانوس به کمک ما آمده است. زهره به چشم برهنه چون جرم ستاره مانند پر نوری است؛با نور سفید رنگ ثابتی می درخشد.در پرنورترین حالت قدر ظاهری آن -4.4 و در نتیجه دوازده بار پرنورتر از شعرای یمانی است. به گزارش ایسنا و به نقل از ساینسالرت، سرانجام ستارهشناسان دریافتند که ابرهای اورانوس از چه تشکیل میشوند و دلیل بوی بدی که از این سیاره متصاعد میشود چیست.

هرشل در ابتدا می خواست اورانوس را به نام پادشاه انگلیس جورج بنامد. اما این تفاوت اندک در اندازه، کافی بود تا هرشل شک کند که این شئ یک ستاره است. در سال 1967 یک ایستگاه رادیویی ستاره شناسی در انگلستان به نام جاسلین بل برنل علامت قطع ووصلی را کشف کرد که از فضا می آمد. همچنین دارای الگوهای ابری است که بین نیم کره ها متفاوت است، بعضی از آن ها فقط ساعت ها ادامه می یابند در حالی که برخی دیگر می توانند سال ها یا دهه ها ادامه داشته باشند.

این چگالی بسیار بالا باعث شده است تا وزن هر جرمی در مقیاس با کره زمین 50 برابر بیشتر باشد. 8- مساحت کره زمین چقدر است؟ صلب بودن محور.محور زمین زاویه ی میل خود را با صفحه ی مدارش حفظ می کند و پیوسته رو به سوی ستاره ی جدی است.از این لحاظ زمین چرخان شباهت بسیار به یک ژیروسکوپ چرخان دارد.محور زمین مانند محور ژیروسکوپ دارای تقدیمی است. با اینحال اگر مورد یک را بازی نکردید بازهم شماره ۲ را امتحان کنید. دانشمندان معتقدند که ترکیبات این قمرها با یکدیگر متفاوت است و یک گوشته یخی هسته را احاطه کرده است.

مواد یخی مناطق بیرونی دیسک با مواد سنگی سیارات غولپیکری مانند مشتری را پدیدآوردند. آشنایی با سیاره اورانوس غول گازی (در عین حال یخی) و هفنمین سیاره منظومه شمسی به نسبت فاصله از خورشید، می تواند بسیار جذاب باشد. در منظومه شمسی سیارات، هم به شکل غول های گازی مثل مشتری، نپتون وجود دارد و هم به شکل اجرام سنگی مثل زمین و عطارد. اندازه و فاصله سیاره عطارد چه قدر است؟

یک سفینه فضایی چه سرعتی باید داشته باشد؟ شاتل فضایی مانند یک راکت از زمین بلند میشود و مانند یک هواپیما برروی زمین فرود می آید. آخرین تعریف از یک سیاره توسط اتحادیه بینالمللی نجوم در سال 2006 به تصویب رسید. سرانجام، جامعه نجومی رسماً روی نام اورانوس – نسخه لاتین شده خدای آسمان یونان ، اورانوس – به توافق رسید. در مقابل، دمای ابر در اورانوس (که برای غول های گازی به عنوان دمای سطح تعریف می شود) به طور متوسط -197.2 درجه سانتیگراد است، اما ممکن است تا -226 درجه سانتی گراد نیز کاهش یابد. در مرحله مجدد نیاز به تأیید قرارداد هوشمند است، بعد از بررسی به روی تأیید کلیک کنید.

اکثر این قمر ها از مقادیر مساوی سنگ و یخ تشکیل شده است، به جز میراندا که در درجه اول از یخ ساخته شده که ممکن است شامل آمونیاک و دی اکسید کربن باشد. اورانوس از نظر اندازه سومین، از نظر جرم چهارمین و دارای یکی از کمترین چگالی ها در منظومه شمسی است. اورانوس که نامش از رب النوعی گرفته شده است که از خائوس (آشوب9 برخاست و تجسم آسمان گردید.

در حال حاضر سیزده حلقه در اطراف اورانوس شناسایی شده که درخشان ترین آن ها حلقه اپسیلون است. یک نظریه درباره چگونگی گسترش این طوفان ها در مریخ بیان می کند که هنگامی که باد، گرد و غبار را به سمت بالای جو می برد، گرد و غبار نور خورشید را جذب می کند و هوای اطراف را گرم می کند. قمر یک جرم یا شی کوچک فضایی است که در اطراف جرمی بزرگتر حرکت کند. قطر و جرم این قمرها از 472 کیلومتر برای میراندا تا 1578 برای تیتانیا است. پاسخ: از یک بار گردش کامل زمین به دور خود؛ یک شبانه روز به و جود می آید که تقریباً ۲۴ ساعت است.

این سرعت باید به قدری باشد که بتوان در یک ساعت یم بار دور زمین با آن گردش کرد. در سال های آغازین جنگ سرد، شوروی موفق به پرتاب یک کاوشگر به سطح این سیاره شد و در نهایت بهت بعد از 127 دقیقه به یکباره متلاشی و به مایع تبدیل گردید. مشتری یک غول گازی است و پس از خورشید بزرگترین عضو منظومه شمسی به حساب می آید. اما نکته جالب درباره این سیاره اینجاست که شیب محور اورانوس چنان تند است که همیشه یک قطبش به سمت خورشید است.

در نگاه اول جو آبی اورانوس برخلاف جو خشن و بی رحم مشتری و زحل، آرام به نظر می آید. برخلاف این که اورانوس 14.5 برابر زمین جرم دارد اما به علت وسعت فراوانش، چگالی آن بسیار کمتر از زمین است. ناسا اعلام کرده است که تصاویر بیشتری از این مجموعهی با کیفیت در هفته پیش رو، دانلود خواهند شد و زمانی که بقیهی این تصاویر دانلود شوند ما جزئیات دقیقتری از سیاره پلوتون را در دست خواهیم داشت. تعارض ظاهری میان روایاتی که غلظت هر یک از هفت آسمان را مسافتی پانصد ساله دانسته است با روایاتی که هر آسمان بالاتر را بسیار بزرگتر از آسمان پایینتر توصیف نموده است را میتوان به این بیان رفع نمود که مقیاس زمانی در دسته اول با مقیاس مکانی دسته دوم قابل جمع است؛ زیرا هر آسمان ممکن است سرعت سیر ویژه خود را داشته باشد؛ بنابراین وسعت آسمانها به اعتبار زمان مورد نیاز برای طی آن یکسان و به اعتبار وسعت مکانی به صورت تصاعدی است.

دیدگاهتان را بنویسید