کیفیت اصلی MP3 + متن • موزیکفا

این سیاره که با سیستم خیره کنندهای از حلقههای یخی آراسته شده در میان سیارات بی نظیر است و با اینکه تنها سیارهای نیست که دارای حلقه است اما هیچ یک از این سیارات به اندازه سیاره زحل دیدنی و جذاب نیستند. در سال 2003 ناسا در پروژه ای با نام مارس اکسپرس (Mars Express) با همکاری با آژانس فضایی اروپا وآژانس فضایی ایتالیا فضاپیمایی را روانه سیاره کرد که در دسامبر همان سال به مریخ رسید وشروع به اندازه گیری های جوی وسطحی سیاره از یک مدار قطبی نمود.این فضاپیما شامل یک سطح نشین کوچک با نام بیگل دو بود (بیگل نام کشتی تحقیقاتی چارلز داروین بود که با آن به تحقیقات گسترده ای دست زد.)متاسفانه پس از فرود بیگل دو بر سطح مریخ آژانس فضایی اروپا نتوانست با آن ارتباط برقرار کند واز دست رفت.علیرغم آن مارس اکسپرس توانست با موفقیت به کارهای در نظر گرفته شده بپردازد.

محدودهای از منظومه شمسی را که شامل خورشید، عطارد، زهره، زمین، مریخ و کمربند سیارکی است، ناحیه درونی منظومه شمسی در نظر میگیرند. بعنوان نتایج این پروژه میان سیاره ای اعلام شد که تغییرات دمایی جو سیاره بسیار کم است بعنوان مثال بالاترین دمای ثبت شده توسط هردو مریخ نشین 21- درجه سانتیگراد وپایین ترین دما نیز 124- درجه سانتی گراد گزارش شد.نتایج بدست آمده ازاین پروژه همچنین نشان میدادند که جو سیاره بطور عمده ای از گازکربنیک تشکیل شده است.نیتروژن آرگون اکسیژن ودر حدی ناچیز نئون٬ زنون وکریپتون نیز وجود دارد.جو سیاره شامل مقادیری اندک آب هم می باشد که مقدار آن تنها به یک هزارم مقدار آب در جو زمین می رسد.حتی این مقادیر ناچیز هم می تواند متراکم شده و ابرهایی را بر فراز جو تشکیل دهد وحتی می تواند موجب تشکیل مه صبحگاهی شود.هم چنین شواهد نشان می دادند که سیاره در گذشته جو چگال تری داشته که باعث جریان یافتن آب مایع بر سطح آن شده است.عوارضی فیزیکی شبیه به بستر رودخانه ها تنگه ها وخطوط ساحلی دریاها اشاره به وجود رودخانه هایی بزرگ وحتی دریاهایی داشته است.

مدارگرد اگزومارس، عمق یک متری زیر سطح خاکی مریخ را بررسی کرده است تا مقدار زیادی آب پنهان شده در ساختار ژرف دره عظیم این سیاره، یعنی دره مارینر را کشف کند؛ یک کشف جالب در جریان جستوجوی ما به دنبال آب در مریخ. میکروفسیل ها(فسیل هایی بسیار ریز) از ساختار باکتری شکل اولیه را درون سنگ مریخی یافته اند.نتایج کار این گروه هنوز بطور قطعی اثبات نشده است.سن این شهابسنگها کمتر از 2 میلیارد سال تخمین زده شده است.ترکیب ساختمانی آنها نشاندهنده این است که در جریانات بازالتی مواد مذاب یا lava ودر نتیجه فعالیت آتش فشانی شکل گرفته اند.این شهاب سنگها در سه گروه با نامهای شرگوتیت(Sherogottites) ناخلایت وچاسییگنی(Chassigny)یا SNC .کشف گاز حبس شده درون این شهابسنگها یکی از نشانها های مریخی بودن آنها به حساب می آید.ترکیب ایزوتوپیک این سنگها تشابه بسیار زیادی با ترکیب جو مریخ دارد.

در بین نظریه پردازان اعتقاد رایج وجود دارد که این ساختار شاهدی بر سقوط یک بشقاب پرنده غول پیکر در سیاره سرخ است. با گذشت زمان، هنگامی که سیاره شروع به خنک شدن کرد، گدازه جامد شده شروع به تقسیم شدن و در نهایت شکل درهها کرد. اعتقاد بر این است که هزاران سال پیش، بخار موجود در اتمسفر، دمای سطح زمین را برای تشکیل آب به شکل مایع ایجاد کرد و تابش خورشیدی به فتوسنتز و تولد حیات در این سیاره کمک کرد.

10. نام لاتین سیاره ی مریخ مارس می باشد. در طول تاریخ، رنگ قرمز این سیاره همواره دلیلی بوده است برای نام گذاری آن. اورانوس هر ۸۴ سال و ۷ روز یک بار به دور خورشید میگردد.گازهای شناور در اتمسفر اورانوس رنگ آبی-سبز زیبایی به این سیاره داده اند. قطب بندی رنگ در هفت پیکر مرتبط با بهرام گور و به هنگام روایت داستان «سیاه و سفید» است. او مینویسد: «اندیشهای که خود را در چنین مدتی دراز معتبر نگه داشتهاست – هرچند هم که تهی به نگر رسد – همچنان ارزش دارد که خاستگاهاش بازجویی شود و حتی این گمان را توجیه میکند که باید در گونهای قاعدهی فهم پایهای داشته باشد، که چنانکه اغلب رخ میدهد، فقط به خطا تعبیر شدهاست»(B 113). بنابراین دو راه در پیش داریم؛ یا باید ایرادهای وارد بر فرضیههای (۱) و (۲) را بهنحو دیگری پاسخ دهیم که به همین سادگی امکانپذیر نیست (البته غیرممکن هم نیست) یا آنکه در پی تبیین بدیلی باشیم که در آن نیازی به فرض (یا عدم فرض) اشیاء ذهنی نباشد.

علاوه بر این، هر 15-17 سال یک بار، در طول مخالفت، تبدیل به درخشان ترین شی در آسمان می شود و حتی مشتری و زهره را نیز می گیرد. با همه اینها، مریخ هنوز پس از زمین محتملترین سیاره برای داشتن آب و حتی حیات به شمار میرود. چون فرد دیگری قادر نیست به آنها دسترسی معرفتی داشته باشد، پس بهطور موجهی نمیتوان میان واژههای این فرد و واژههای هیچ فرد دیگری زمینهی مشترکی لحاظ کرد.

زمانی که جاکوسکی و همکارانش به این موضوع پی ببرند که در حال حاضر چطور مریخ با این سرعت دی اکسید خود را از دست می دهد، پس از آن قادر خواهند بود تا با استقراء به بازگشت زمان به 4 میلیارد سال قبل ، حجم و میزان دی اکسید کربن در فضای آن زمان را تخمین بزنند. در تابستان هنگامی که دی اکسید کربن دوباره به جو تبدیل میشود، همه چیز تغییر میکند. طبق گفته ناسا، در طول فصل زمستان، درجه حرارت در قطبهای شمالی و جنوبی این سیاره به قدری کم میشود که دی اکسید کربن از جو آن متراکم شده و به صورت یخ بر روی سطح آن قرار میگیرد.

مساحت آتشفشان واقع در خط استوا این سیاره تقریباً برابر با مساحت ایالت آریزونا آمریکا است (طبق دادههای ناسا بیش از ۲۵۶ هزار کیلومتر مربع). در قسمت سمت راست بالای تصویر، آتشفشان سپر دیگری به نام Dome Farsis (بیش از ۹ کیلومتر) وجود دارد. جو آن 200 مرتبه از جو زمین رقیق تر است و فشار این جو رقیق حدود پنج میلی بار است(فشار جو زمین بیش از 1000 میلی بار است).هسته سیاره بصورت ترکیبی از آهن وسیلیسیم وجنس جبه نیز از سیلیسیم می باشد.

45 روز بعد وایکینگ 2 در آن سوی سیاره 7500 کیلومتر دورتر از وایکینگ 1 در 9/47 درجه شمالی به آرامی فرود آمد. خورشید ستاره ای است که تمام سیارات و ماهواره های منظومه شمسی به دور آن می چرخند. این دره یکی از بزرگترین ژرفدرههای منظومه شمسی است؛ حدود پنج برابر عمیقتر و ۱۰ برابر بزرگتر از گرند کنیون در آریزونا. بین سالهای 1963 تا 1974 میلادی کاوشگرهای بسیاری از طرف روسها و آمریکایی ها به سوی سیاره مریخ فرستاده شدند و تعدادی از این کاوشگرها در انجام ماموریت خود ناکام ماندند و تعدادی دیگر توانستند ماموریت خود را با موفقیت انجام دهند.

مریخ به عنوان درخشانترین ستاره در نیمه شرقی آسمان و مشتری به عنوان درخشانترین سیاره در نیمه غربی ظاهر خواهد شد. همان شب شبکه 4 سیما به همین مناسبت نخستین برنامه آسمان شب را به روی آنتن فرستاد. از جهاتی هم شبیه زمین است و یک شبانه روز آن حدود۲۴ ساعت و۴۳ دقیقه طول می کشد.اگر هرشب در یک ساعت خاص مریخ را رصد کنید حدود ۳۳ شب وقت لازم است تا بتوانید کل سیاره را رصد کنید. اختر شناسان به تازگی قمر جدیدی از سیاره زحل را شناسایی کردهاند که بسیار کوچک است (حدودآ 2 کیلومتر). بر روی زمین، چنین محیط زیستهایی تنوع بسیار بیشتری در مقایسه با اقیانوسهای عمیق یا قارههای پهناور ایجاد میکنند.

سری Borderlands شخصیتهای بسیار بسیار فراوانی دارد که نمیتوان همگی آنها را در این لیست جای داد. البته به این را آن دلیل می گویم که بازی کاملا ظرفیت و پتانسیل این کار را دارد و کشش لازم در بازیباز برای ادامه دادن ماجراجویی اش را ایجاد می کند. در روز هفدهم اوت هال با پیدا کردن قمر دوم مریخ به هیجان آمد. در شانزدهم اوت آسمان دوباره صاف شد و هال توانست قمر مریخ را به وضوح مشاهده کند. در بیستم اوت سال 1975 میلادی فضاپیمای وایکینگ 1 که توسط ایالات متحده آمریکا طراحی و ساخته شده بود به فضا پرتاب شد.

به جرات میتوان گفت سازندگان بازی Borderlands ۳ زمان زیادی را صرف طراحی این سلاحها کردهاند و گیمرها در بازی Borderlands ۳ با بهترین و جذابترین تسلیحات کل سری سروکار خواهند داشت. بنابراین اگر در جایی مطلبی با عنوان «نشانههای حیات در سیاره زهره» را مشاهده کردید میتوانید به راحتی از آن گذر کنید و وقت خود را صرف کارهای دیگری کنید! این سیاره همسایه بعدی زمین است که گاهی به ما نزدیک می شود و به حدود ۵۸ میلیون کیلومتری ما می رسد و گاهی در آن سوی خورشید به فاصله ۴۰۳ میلیون کیلومتری از ما قرار می گیرد.

هنگام جستجو در یکی از ساختمان ها که شبیه یک آزمایشگاه بزرگ بود نزدیک بود سعید به دام بیافتد ، اما توانست قبل از این که به طور کامل ساختمان را جستجو کند از آنجا خارج شود ، امــا بعد از این حــادثه فهمید چشم های مرموزی مرتب او را تعقیب و به دقت تحت نظر دارند . بدون تو حس میکنم که کامل نیستم. اما ناوی ها بدون جنگ فرود نمی آیند.

اما اینها فقط فرضیات است. جالب تر آنکه در هر لحظه دمایی که پای شما احساس میکند (هوای نزدیک سطح) با دمای هوای اطراف سر شما ممکن است تا ۲۰ درجه اختلاف داشته باشد. در سال ۲۰۱۵، دانشمندان ناسا گفتند که طیف سنجی زمین نشانههایی از وجود نمک را در اینجا شناسایی میکند، که ممکن است شاخصی از وجود آب مایع باشد. متان باریده شده دریاچهها را پر میکند، دریاچهها بعد از آن تبخیر میشوند و بخار مجددا به شکل ابرهایی از متان در میآید و همه چیز دوباره آغاز میشود.

روزی متوجه روییدنِ گل زیبایی در سیارهاش میشود و بعد از بگومگویی که با گلش میکند، قصد میکند که سیارهاش را ترک کند. این ماده در نتیجه انبوهی از تودههای گدازه از این سیاره شکل گرفته است که دامنههای آن را تشکیل داده است. بعداً، قلههای آنها یا با حرکت تودههای گدازه، در نتیجه فعالیت آتشفشانی در این سیاره یا تحت تأثیر آب مایع، جاروب و یا شسته شد. 17. نپتون دورترین سیاره به خورشید است. درباره بازی: مرحله ای , تک نفره , مهارتی سبک بازی: دکمه های حرکت (کنترل کاراکتر) دکمه های مورد نیاز: در این بازی همچون نسخه ی قبلی آن شما باید با استفاده از خوردن اجسام و اشخاص کوچک تر از خود به بزرگترین حد ممکن برسید…

دیدگاهتان را بنویسید