: یوهانس کپلر

وی گفته: اگر سیاره زهره و زمین با هم زاویه داشته باشند، این پدیده فقط در زمان خاصی اتفاق میافتد و هر بار تکرار نخواهد شد. این سیاره هر ۲۲۴.۷ روز یک بار به دور خورشید میچرخد. تصاویر رایانهای نشان میدهدابرهای آمونیاکی به بزرگی ۲ تا ۴ کیلومتر در زیر جو اورانوس و در ارتفاعات پایین قرار دارند و این ابرها در استوا در طی 15 ساعت یک بار دور سیاره میزنند ولی در نزدیکی قطب این مقدار به 15 ساعت میرسد.

در حالی که سالهای بسیاری سفر به سیاره مریخ تقریباً غیرقابل دستیابی به نظر میرسید تنها در ماه فوریه سال 2021 سه ماموریت به سیاره مریخ آغاز شده است و این سه فضاپیما بعد از طی مسافت 300 میلیون کیلومتر از زمین به مدار مریخ میرسند. شامگاه دوشنبه 21 تیر 1400 هلال ماه با دو سیاره ناهید و بهرام همنشین شده بود. دو سیاره ناهید و بهرام در کنار یکدیگر با جدایی زاویهای حدود 43 دقیقه کمانی و ماه با جدایی زاویهای حدود سه درجه در بالای آنها قرار گرفته بود. و از آنجا که این ساعت شرایط روز است شبانگاه این روز بهترین فرصت برای مشاهده همنشینی ستاره دل شیر با ماه است.

یک سال مریخی برابر ۶̸۶۶۹ روز مریخی یا ۶۸۷ روز زمینی است. وجود این اسیدها مطمئن ترین نشانه وجود حیات در یک سیاره است. همه ما می دانیم که علوم نهم یکی از مهمترین دروس برای افزایش معدل و مهمتر از آن یکی از پایه ای ترین دروس برای موفقیت در سال های آینده و کنکور است. در این فصل از علوم نهم می خواهیم درباره فضا و علم نجوم صحبت کنیم. با مراجعه به منابع معتبر علمی درباره مشکلات فضانوردان در فضا و اقدامات علمی که برای رفع آنها انجام شده، اطلاعاتی جمع آوری کنید و در کلاس ارائه کنید.

درباره تفاوت سیاره و ستاره اطلاعاتی را جمع آوری کنید و در کلاس ارائه نمایید. همچنین میتوانید سوالات علوم نهم را دریافت نمایید. حتما پیشنهاد میشود برای مشاهده درس بعدی گام به گام علوم نهم بر روی لینک جواب فصل 11 علوم نهم کلیک نمایید. با توجه به این که کاوشگر بعدی ناسا در سال 2021 بر سطح مریخ فرود می آید و ارسال کاوشگرهای دیگر به اقمار سیارات منظومه شمسی حتی دیرتر از آن هنگام انجام خواهد شد، برای هرگونه استفاده کاربردی از لپ تاپ شیمیایی ناسا در فضا، زمان زیادی لازم است.

دکتر پاتریک هانت استفاده مصریان از سنگ سمباده برای فرم دهی به گرانیت و نمایش سختی بالاتر آن در مقیاس MOHS را امری بدیهی در آن زمان به شمار آورده است. عکسها نشان میدهند که سطح عطارد نیز چون ماه ، دارای کوهها و نیز درههای فراوانی است ، که به نظر میآید به علت بمباران مداوم صدها هزار سنگ آسمانی صورت گرفته باشد. مسعود عتیقی، مدیر انجمن آماتوری ایران در گفتوگو با ایسنا، با اشاره به پدیده نجومی روز ۲۹۹ شهریور، گفت: در ساعت ۱۱ و ۸ دقیقه صبح روز پنجشنبه ٢٩ شهریور جاری، سیاره سرخ رنگ بهرام در ٤.٨ درجه جنوب ماه قرار خواهد گرفت.

شهریار کوچولو گفت: -تقصیر خودت است. این دستگاه که توان موردنیاز خود را از باتری تامین می کند، برای انجام آزمایشات تشخیصی نیازمند نمونه های مایع است و به یک سیستم شبیه به قهوه جوش مجهز است که از طریق آن می تواند مواد ارگانیک را با استفاده از آب جوش از درون سایر مواد استخراج کند. آن ها به مشاهده آسمان پرداختند و برخی از ابزار های نجومی را ساختند مانند اسطرلاب که برای تعیین زاویه ارتفاع ستارگان از آن استفاده می کردند، احداث برخی رصدخانه ها، و نوشتن حداول نجومی و مطالعه آن ها. پاسخ: ابتدا شمال و جنوب مدرسه را تعیین کرده و جنوب غرب آن را مییابیم سپس با توجه به زاویه انحراف قبله شهر خود، قبله را تعیین می­کنیم.

۲- زاویه میل قبله در استان محل سکونت شما چقدر است؟ به چنین پدیدهای که دست کم سه جرم آسمانی در کمترین زاویه فضایی نسبت به ناظر زمینی قرار بگیرند، گِرد آمدن یا اجتماع گفته میشود. سازمان فضایی آمریکا (ناسا) موفق به ساخت یک لپ تاپ شیمیایی شده است که ممکن است بتواند مدارک مستدل وجود حیات در سایر سیارات را به دست آورد. با وجود این قرار نیست که این لپ تاپ شیمیایی بلااستفاده در زمین باقی بماند. لپ تاپ شیمیایی ناسا، اولین ابزاری است که توسط این سازمان به منظور شناسایی اسیدهای چرب و آمینه در سیارات دیگر ساخته شده است.

طبق گزارشی از ناسا، کاوشگرهای فضایی موجود، قادرند نشانه های بالقوه حیات را در سیارات دیگر شناسایی کنند، اما هیچکدام از آن ها واقعا برای کشف حیات در سیارات دیگر ساخته نشده اند. پس بیشتر در اقیانوس ها سقوط می کنند. این بازی در کشور آمریکا و در شهرهایی مانند نیویورک روایت می شود و بازی از جایی شروع می شود که یک بیماری کل شهر را فراگرفته است و بازیکنان باید تلاش کنند که آرامش را به شهر برگردانند و برای حفظ جان خود تلاش کنند. ممکن است با دیدن آن ها با سوالاتی مواجه شوید که آیا این نقاط همه آن چیزی است که در آسمان وجود دارد؟

انسان ها از سال های اولیه زندگی به آسمان و ماه و خورشید و دیگر اجرامی که در آسمان وجود دارند توجه کرده اند. هر چیزی که دور خورشید می گردد جزئی از منظومه شمسی است .هشت سیاره بزرگ ماه های آنها و سیارک های کوچکی که در این مجموعه در گردش اند. عطارد آرام میچرخد و جو نازکی دارد؛ به همین دلیل دمای قسمت شب آن به بیش از هزار درجه فارنهایت (537 درجه سلسیوس) نیز میرسد که این دما از دمای قسمت روز سیاره کمتر است.

2 دمای هر دو برای زندگی مناسب نیست . امروزه با پیشرفت علم و توسعه ابزار های مناسب برای مشاهده آسمان به راحتی می توانید آسمان را مشاهده کنید. این ابزار در آزمون های هواشناسی و همچنین شناسایی شرکت های تولیدکننده داروهای تقلبی کاربرد خواهد داشت. ماه باعث جزر ومد و حرکت اقیانوس ها می شود بنابراین آب اقیانوس ها راکد نمی ماند، اما در عین حال آب اقیانوس های بزرگ بر روی قاره ها سرازیر نمی شود. در این زمان ماه هنوز طلوع نکرده و پس از طلوع در بامداد این روز، نزدیکترین جرم Crime با رنگ قرمز به ماه، سیاره بهرام خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید