۱۵ بازی استراتژیک برتر رایانهای

مرحله چهار کل سطح کشتی را به صورت افقی کمی سایه زده و پنجره ها ، دهانه های خروجی توربین و اسلحه را کاملاً خاموش کنید. مرحله دوم. بیایید توربین های جت را بکشیم ، خطوط بدنه را کمی تغییر دهیم و یک توپ کوچک به آن اضافه کنیم. گام یک. ترسیم الگویی از اشکال هندسی برای کشتی ، نمایش بدنه و مکانها برای موتورها. قطر پلوتو ۲۳۷۰ کیلومتر است و این سیاره کوتوله میتواند گاهی از زمین تا فاصله ۷٫۵ میلیارد کیلومتری دور باشد.چهار لکه سیاه سطح پلوتو که به کمربند تیرهٔ دور استوای پلوتو متصل هستند و تقریباً به یک اندازه و به یک فاصله هستند توجه دانشمندان را به خود جلب کردهاند.

نیو هورایزنز هماکنون در حال حرکت به سوی کمربند کویپر (Kuiper belt) است تا اجرام دوردستتری را مورد مطالعه قرار دهد. پلوتون یا پلوتو سیاره کوتوله کمربند کویپر در سامانه خورشیدی است که در هنگام کشف آن در سال ۱۹۳۰ تا ۲۴ اوت ۲۰۰۶ نهمین سیاره سامانه خورشیدی به حساب آمده بود؛ اما اکنون بنا بر تعریف نوین انجمن بینالمللی اخترشناسی از سیاره،«پلوتون» یک سیاره کوتوله و همچنین به عنوان نخستین نمونه از ردهٔ جدید جرم فرانپتونی است. مرحله سه شما باید مرزها را با یک خط ضخیم تر با مداد برجسته کنید ، جزئیات زیادی را به بال اضافه کنید ، آنها را دایره کنید و همچنین شماره 09 را برای نمایش اضافه کنید.

مرحله پنجم برای نشان دادن تأثیر حرکت ، زیر آن سایه ایجاد می کنیم و همچنین سایه را به چرخ ها ، فضانورد و سایر قسمت ها اضافه می کنیم. این کاوشگر فضایی که آن را کاوشگر بینسیارهای یا سیارهپیما هم خواندهاند، نخستین فضاپیمایی است که بهسوی پلوتو پرواز کرد و به مطالعه درباره این سیاره کوتوله و پنج قمر تاکنون شناختهشده آن، به ویژه “شارون” (Charon)، پرداخت. توماس آلوا ادیسون مهندس، مخترع، دانشمند، و کارآفرین اهل ایالات متحده آمریکا بود.وی در 24اوت 1891مخترع نامدار آمریکایی، حق امتیاز نخستین دوربین فیلمبرداری را دریافت کرد.

و نیز همو است که نخستین بار قطر ظل را اختراع کرده است نه کوپرنیکوس که معمولا او را چنین می پندارند. برای آنکه ملاقات بعدی این دو سیاره را مشاهده کنیم باید حدود ۲۰ سال صبر کنیم! این دو دانشمند میگویند که سنگ مرموز اومواموا از بسیاری جهات به ستارههای دنبالهدار شبیه است، با این حال وجود برخی ویژگیهای غیر معمول باعث شده تا سوالات و ابهامات زیادی در رابطه با این جرم آسمانی به وجود بیایند. در طول متن برای پرهیز از تکرار گاه به جای “سیاه کوتوله” از “سیاره” استفاده شده است.

البته آندوزیت تا حدی سخت تر است ولی به دلیل روشی که با آن آنرا سرد می کنند می توان به سادگی با استفاده از سنگهایی با درجه سختی ” 5.5 Mohs ” آن را نیز خرد کرد . در سردترین روزهای زمستان در مریخ این یخبندان میتواند از قطبها به عرضهای جغرافیایی تا 45 درجه یا نیمه راه استوا گسترش یابد. امروز برایتان آموزش سیاراتِ منظومه شمسی را آماده کرده ایم که امیدواریم از دیدن آن لذت برده، نام و ترتیبِ سیارات را به خوبی یاد بگیرید و با ویژگی های هر کدام آشنا شوید.

بر اساس موضع رسمی اتحادیه بین المللی نجوم (IAS)، سازمانی که نام اجرام نجومی را تعیین می کند، تنها 8 سیاره وجود دارد. صاحبنظران سینما بر این باورند که فیلمهای چند قسمتی میتواند مخاطبان بیشتری را برای تماشای قسمتهای بعدی جذب کند، اما واقعیت از این قرار است که فیلم مورد نظر هم باید پتانسیل جذب کردن مخاطبان را داشته باشد، در غیر این صورت، موفق نخواهد شد در صدر جدول رقابت با فیلمهای علمی تخیلی دنیا قرار بگیرد. فراتر از اهداف علمی این ماموریت، امارات متحده عربی میگوید با انجام این ماموریت فضایی قصد دارد از اقتصاد نفتمحور به سمت اقصاد متمرکز بر علوم و مهندسی حرکت کند و این پروژه بلندپروازانه انگیزهای باشد تا هم جوانان عرب به رشته هوافضا علاقهمند شوند و هم تنور احساس غرور فرهنگی مردمش را دوباره روشن کند.

حتی یک عکس زیبایی واقعی همه مناظر پارک را منتقل نمی کند. این سنگ ناشناخته از مدتها پیش توجه زیادی به خود جلب کرده و در حالی که بسیاری از ارتباط آن به موجودات فضایی میگویند، عدهای هم مرموز بودن آن را زیر سوال میبرند. پلوتون سیاره نیست ولی آب بیشتری نسبت به زمین دارد! این آب به شکل یخ بوده و حجم آن ۳ برابر بیشتر از حجم تمام آبهای موجود در سطح زمین میباشد. بهترین دوستان ماهی فضایی، ماهی زردِ دانا و رزا یک ماهی قرمز است که در آب زندگی میکنند و در خشکی، دختری به نام مارینا و میمونی به نام زیک او را همراهی میکنند.

زهره متعلق به فلز مس است و علامت آن خورشیدی است که صلیبی را در زیر دارد و علامت مریخ که فلز مربوط به آن آهن است، خورشیدی است که صلیبی را در بالا دارد. با وجود این که زهره دومین سیارهی نزدیک به خورشید است اما جو متراکم و سمی آن اثر گلخانهای شدیدی را پدید آورده که گرما را به تله میاندازد و اجازهی خروج به آن نمیدهد، به همین دلیل دمای سطح زهره به ۴۶۵ درجهی سانتیگراد میرسد، یعنی سیارهای داغتر از سُرب مذاب.

این سیاره، دومین سیارهی بزرگ در منظومه شمسی است که شعاعی برابر ۵۸.۲۳۲ کیلومتر یا ۳۶.۱۸۳ مایل، تقریباً نه برابر زمین و قطری برابر با ۱۲۰.۵۳۶ کیلومتر یا ۷۴.۸۹۷ مایل، تقریبا ۹.۵ برابر بزرگتر از قطر زمین دارد. به گفته این دانشمندان، اگر یخ اوامواموا از نوع نیتروژن منجمد باشد، میتوان رفتارهای این سیارک و خصوصیاتی که در آن دیده شده را از این طریق توجیه کرد. در واقع وقتی لایههای نیتروژن منجمد از سطح سیارک تبخیر میشوند، این جرم شکل تختتری به خود میگیرد.

در مورد دنبالهدارها، به هنگام حرکت این اجرام نوعی گاز خروجی به شکل قسمت دم دنباله در فضا رها میشود، اما در مورد سنگ مرموز اومواموا چنین ردی دیده نشده است؛ همین مسئله باعث شده تا جکسون و دش احتمال وجود نوع متفاوتی از یخ را در سیارک مورد نظر مطرح کنند. یخ تبدیل میشود به بخار و بخار بالا میآید و وارد محفظهی سرد میشود. فلات ها سرزمین هایی نسبتاً هموار اما مرتفع اند که از اطراف به سرزمین های کم ارتفاع و پست منتهی می شوند. هماکنون ده سال است که پلوتون به عنوان بزرگترین سیاره کوتوله شناخته میشود.

» لابد میگویید ۹سیاره و شروع به نامبردن از آنها میکنید؛ عطارد، زهره، زمین، مریخ، مشتری، زحل، اورانوس، نپتون و پلوتون. جهان ما زمین، سومین سیاره نزدیک به خورشید است. ترجمه معروف ترین کتاب سورئال دنیا هنوز هم برای بسیاری از مترجمان چالش برانگیز است و هنوز ارائه بهترین و روان ترین ترجمه بین مترجمان تبدیل به یک رقابت جذاب شده است. در عین حال، بزرگترین چالش سفر انسان به سیاره پلوتون، میزان سوخت است، زیرا میلیاردها کیلومتر فاصله بین زمین و پلوتون وجود دارد. به علاوه، دیده میشود که به هنگام دور شدن ستارههای دنبالهدار از خورشید، به دلیل ذوب شدن یخ موجود تا حدی به سرعت این اجرام اضافه میشود؛ با این حال، دانشمندان اظهار کردهاند که اومواموا با سرعت بیشتری نسبت به دنبالهدارهای معمولی از خورشید منظومه ما دور شده است.

سومین سیاره از خورشید، زمین است . پارک جنگی ملی ژانگ ژیانگ در کشور چین و در استان Hunan واقع است و به غیر از اینکه این صخره های بر روی زمین قرار گرفته اند مابقی موارد کاملا مشابه “سیاره پاندورا ” میباشد. فضاپیمای نیو هورایزنز (New Horizons)، که در سال ۲۰۰۶ به فضا پرتاب شده بود، در تاریخ ۱۴ام جولای ۲۰۱۵ از کنار پلوتون عبور کرد و موفق شد تعدادی تصویر از آن گرفته و اندازهگیریهایی هم روی این سیاره انجام دهد.

دیدگاهتان را بنویسید