Deliverance From Kant’s Problematic View On Existence In The Light Of Avicenna’s Philosophy

می توان گفت تقریبا تمام گیمرهای جهان حداقل یکی از نسخه های بازی های Left 4 Dead را انجام داده اند و با آن آشنایی دارند. بازی Borderlands 2 به عنوان یکی از بازی های دو نفره برای کامپیوتر در چند سال اخیر شناخته می شود که تقریبا در سبک آخرالزمانی ساخته شده است که محبوبیت بالایی در بین گیمرها دارد. از آن سال تا کنون به هنگام جستجوی سیاره ایکس در محیطی دورتر از نپتون یا پلوتو سیارک های بسیاری کشف شدهاند که یکی از آنان همان اریس معروف است. تا اینکه به تازگی ” مایک براون ” کاشف اریس به همراه گروهش تحقیقاتی را با استفاده از تلسکوپ فضائی هابل و رصدخانه کک بر روی این سیاره کوتوله انجام دادند.

اما به عنوان شخصی که از سنین پایین و ۸ سالگی محو تماشای آسمان بودهام فکر میکنم که با اضافه کردن جزئیات، تنها اشخاص را از رصد آسمان و فضا بیزار میکنیم. تا با سفر وویجر به فضا در سال ۱۹۸۹ این شک به یقین تبدیل و عکسهای آن به زمین ارسال شد. سلامت مثبت مورد نظر WHO حاکی است که هر شخص باید به صورتی هر چی کامل تر توانایی های ژنتیکی ارثی خود را بروز دهد و این تنها هنگامی مقدور است که شخص بتواند در ارتباط سالم با محیط زیست خود زندگی نماید یعنی محیطی که توانایی های ژنتیک را به واقعیت فتوتیپ تبدیل نمایید.

در آیهای از قرآن آمده است که آسمانها و زمین در ابتدای خلقت به هم متصل بودهاند: أَ وَ لَمْ یَرَ الَّذینَ کَفَرُوا أَنَّ السَّماواتِ وَ الْأَرْضَ کانَتا رَتْقاً فَفَتَقْناهُما وَ جَعَلْنا مِنَ الْماءِ کُلَّ شَیْءٍ حَیٍّ أَ فَلا یُؤْمِنُون (انبیا/30)؛ آیا کافران ندیدند که آسمانها و زمین به هم پیوسته بودند و ما آنها را از یکدیگر جدا کردیم و هرچیز زندهاى را از آب قرار دادیم! آیا ایمان نمىآورند!». علاوه بر این، نکته جالب و غیرمعمول دیگر آن است که قفل مداری این دو جرم باعث شده همیشه یک روی سطحشان به سمت یکدیگر باشد و به همین خاطر نسبت به موقعیت هر یک به دیگری همیشه موقعیت یکسانی در آسمانشان دارند و یا همیشه پنهان هستند.

نام “نیبیرو” زمانی بر سر زبان ها افتاد که زکریا سیچین در کتابش از آن یاد کرد. طبق ترجمه زکریا سیتچین از متون کتیبههای سومری، حدود چندین هزار سال پیش، شرایط جوی سیاره ای دارای تمدن هوشمند بنام نیبیرو دچار مشکل می شود. UB 313 نام دیگر نیبیرو یا اریس است که در متون باستانی سومریان و کتیبه های آنان به چشم می خورد. دانشمندان ابتدا این سیاره را که یک کوتوله خاکستری ( قهوه ای ) بود سیاره ایکس نامیدند زیرا متوجه تغییراتی در مدار پلوتو شده بودند که ناشناخته بود و تصور می کردند باید جرمی آسمانی با جاذبه زیاد مثل یک کوتوله یا یک ستاره خورشیدی بر مدار پلوتو اثر گذاشته باشد و تا زمانی که آن را در سال ۲۰۰۳ مشاهده کردند نام آن جرم آسمانی را سیاره ایکس نامیدند.

UB 313 طبق داده های کلی ستاره ای تاریک است معروف به دوقلوی خورشید در منظومه شمسی. شعاع هسته تقریبا برابر است، که در آن تعداد کل هستهای است. 1989) دیدگاهی بسیار نزدیک به این نظریه انتخاب میکند وقتی که می گوید:38 ’تأمل کردن در مورد هر شئ بما هو و تأمل کردن در مورد آن شئ بما هو موجود دو امر متمایز از یک دیگر نیستند. این لکه که در واقع توفانی عظیم به قطر سه برابر سیاره زمین محسوب می شود، نزدیک به ۴۰۰ سال است که در جو مشتری در جریان است. 10. تاج خورشیدی لایه ی بیرونی جو خورشید بوده و دمای آن از چند هزار تا چند میلیون کلوین متغیر است.

در مورد زهره اشعه ورودی خورشید می تواند از ابرها و جو سیاره به سطح آن نفوذ کند.تابش فرو سرخ خروجی بوسیله گازکربنیک موجود در جو جذب می شود.گاز کربنیک نسبت به تابش فرو سرخ کاملاًکدر است. در این مطلب در مورد سیاره اورانوس و ویژگیهای آن صحبت کردیم. حداقل یک سیاره فراخورشیدی اچدی ۱۸۹۷۳۳ بی وجود دارد که ادعا میشود سامانه آبوهوایی شبیه به لکه سرخ قرمز با وسعت دوبرابر آن را داراست. توضیح: بیرون کردنِ گردنِ چرخ از حرکات و سکون معنای واضحی دارد؛ «حرکات چرخ»، از نظر قدما همان حرکات افلاک به دور زمین است و «سکون چرخ» نیز به دو علت است: اول به خاطر فلکِ هشتم است که از نظر قدما فلکِ ثوابِت فرض میشد و به گمان آنان، ستارگان(و نَه هفت سیاره) بر این فلک، ثابت و استوار حک شده بودند و دوم به علتِ نقطۀ ثابتِ قطب در آسمان است که ستارۀ قطبی(جُدَّی) در کنار آن واقع شده و نظامی از خداوند میطلبد تا با قیامت، این نظم و نظام را به هم بریزد.

در آن زمان فرض وجود سیاره ای جدید، روشی قابل اطمینان و آزمایش شده برای توضیح مشاهدات گیج کننده بود. اریس یک ویژگی خاص داشت و آن هم این بود که از پلوتو بزرگتر بود و اگر قرار بود پلوتو یک سیاره باشد باید به اریس نیز لقب سیاره اعطا می شد.و سرانجام نه تنها اریس یک سیاره شناخته نشد بلکه خود پلوتو نیز از مقام سیاره بودن تنزل پیدا کرد و دانشمندان هر دو را به عنوان “سیارات کوتوله” معرفی کردند! زمانی که این طبل ها را به صدا دربیارید پاسخی از این الهه می شنوید.

نیبیرو کجاست و چه زمانی به ما میرسد؟ بر اساس این تصاویر در ۱۵ ماه می سال ۲۰۱۱ نیبیرو در جنوبی ترین نقطه نسبت به زمین قرار دارد و فاصله اش با خورشید ۶٫۴ واحد نجومی است و به راحتی با چشم غیر مسلح در نیمکره جنوبی زمین قابل رویت است در این مرحله نیبیرو در روز بصورت ستاره ای کم نور و تاریک در کنار خورشید و در شب بصورت ستاره ای قرمز و درخشان دیده می شود .

غلظت موضعی توده چگال با نام «پیکر گونه ستاره کوچک» شناخته شدهاست، و این شتاب گیری بزرگ شدن، فرایندی است که با کشیده شدن در مایههای افزودنی، به همراه گرانش آنها رخ میدهد. دمای سطح آن 30 کلوین است و خورشید از روی آن مانند ستاره ای پرنور می درخشد. جواب-گردش زمین به دور خودش را حرکت وضعی و گردش زمین به دور خورشید را حرکت انتقالی می گویند. در تحقیقی دیگر، وانگ و همکاران (17) همبستگی بین AOT از تصاویر MODIS را برای شهر پکن ارزیابی نمودند.

مدار UB 313 بسیار دورتر از مدار پلوتو است و در حال چرخش تا ۵٠ میلیارد مایل از خورشید فاصله می گیرد. مداری غیر عادی دارد که اوج آن بارها دورتر از بیرونی ترین مرز کمربند کویی پر است. این نشان میدهد که اریس گاهی نزدیکتر از پلوتون و گاهی دورتر از آن نسبت به زمین است. بااینهمه باوجود اینکه کپلر در زمان پرتابش نسبت به تمامی دیگر ماموریتهای ناسا از بالاترین میزان ثبت داده برخوردار بود، بستههای 30 دقیقهای متشکل از تمامی 95 میلیون پیکسل به ثبت رسیده بیشتر از آنچیزی بود که بتوان آن را ذخیره کرده و به زمین بازگرداند.

0.0068) مدار زهره نسبت به دایرهالبروج 3.39 درجه شیب دارد و دارای نیم قطر اطول 0.7233 Au و دوره تناوب مداری نجومی 224.70 شبانهروز است. میانگین دما بر روی آن 240- درجه سانتیگراد است. گوشته مریخ از آنجا که بیشتر از پریدوتیت تشکیل شده در درجه اول دارای سیلیکون، اکسیژن، آهن و منیزیم بوده و احتمالاً شبیه به کره است. به اعتقاد سیچین، نیبیرو سیارهای در منظومه شمسی است که در مداری نامنظم میچرخد و هر ۳۷۰۰ سال به نزدیکی زمین می رسد.

بر اساس این ادعا، زمین بر اثر برخورد سیاره خیالی ایکس یا نیبیرو (Nibiro) از بین میرود. او محل پلوتو را با محاسبه اثر جاذبه اش بر روی نپتون و اورانوس پیدا کرد ولی بدون یافتن سیاره جدید درگذشت. پس اگر قرار باشد به قول اخترشناسان آمریکائی پلوتو را سیاره به حساب آوریم اریس بدون شک سیاره دهم خواهد بود. دانشمندان روی خشكی و روی ناو بروان هر دو بطور يكسان به وسائط نقليه آرگوس و هركول كه به طريق كنترل از راه دور اداره ميشوند دسترسی دارند، و ميتوانند اعماق اقيانوس و ميدان مزبور را همزمان و در زمان واقعی ببينند.

با قطری معادل 2400 کیلومتر و چگالی دو گرم بر سانتیمتر مکعب از پلوتو یک سر و گردن بزرگتر است. میانگین فاصله آن از خوشید 000/660/869/5 کیلومتر می باشد. دانشمندان تصور می کنند که در زیر پوسته سطحی اریس متان زیادی وجود دارد که پس از خارج شدن از زیر سطح و جریان یافتن باعث می شود که این سیاره کوتوله رنگی متمایل به زرد را به خود بگیرد. پیش بینی وجود سیاره نپتون که در قرن ۱۹ براساس بی نظمی های موجود در مدار اورانوس صورت گرفته بود دانشمندان را به موفقیت این نظریه امیدوار کرده بود. در جدیدترین پیشبینی که از سوی نظریه پردازان توطئه مطرح شده، جهان در ماه سپتامبر سال ۲۰۱۷ نابود خواهد شد.

در گذشته نیز شاهد مطرح شدن ادعاهایی در خصوص پایان جهان بودهایم و در سالهای ۲۰۰۳، ۲۰۰۷، ۲۰۱۲ و ۲۰۱۵ پیشبینیهای مختلفی در مورد نابودی جهان ارائه شده بودند که البته هیچ یک از آنها به واقعیت تبدیل نشد. این سیاره تنها جهان شناخته شدهای است که زندگی در آن جریان دارد. گفته می شود سیاره UB 313 یا نیبیرو هر ۳۶۰۰ سال یکبار وارد مدار نزدیک به زمین می شود و باعث تغییرات آب و هوایی فعالیت هایی در سطح پوسته زمین میشود برای مثال میتواند باعث جابجایی در مسیر گلف استریم شود یا به طور کامل پس از آب شدن یخ های قطب ازبین برود و سپس قسمت اعظم شمال غرب اروپا و شمال تا شرق آمریکا یخ بزند.

در حضیض مداری خود( نزدیک ترین فاصله به خورشید ) به فاصله 38 واحد نجومی از ما می رسد. اریس با فاصله 97 واحد نجومی( دو برابر فاصله پلوتو از خورشید ) که از ما دارد بسیار سردتر از پلوتو است. فاصله اش با ما حدود 40 واحد نجومی است و قمری تقریبا هم اندازه خودش به نام ” چارون ” دارد. به اندازه هر 6.5 روز زمینی یکبار به دور خودش می چرخد. در این موقع است که متوجه اهمیت و دور اندیشی رای اتحادیه نجوم می شویم. اعضای کوچکتر منظومه شمسی از مواد موود در این حلقه بوجود آمدند.

دیدگاهتان را بنویسید