They Succeed And Back To Alpha

اتمسفر زهره آنقدر غلیظ است و جو آن مملو از ابر که سطح آن بارها از عطارد داغتر است، کوههای آتشفشانی دائما در حال فروان کردن هستند، نیروی جاذبه صدها بار قویتر از نیروی جاذبه در کره زمین است و البته آن ابرهایی که در سطر پیش به آن اشاره شد از آب ساخته نشده و متشکل از اسید سولفوریک است که یعنی در کنار زمین لرزهها و آتشفشانها باید انتظار بارش یک باران با بسیار اسیدی (PH 0.5) را هم داشته باشیم. این حلقهها تقریباً به یکدیگر نزدیک هستند، به استثنای شکافی به عرض 4700 کیلومتر (2920 مایل) به نام بخش کاسینی که حلقههای A و B را جدا میکند.

مشاهده ی این سیاره برای ستاره شناسان بسیار مشکل است زیرا این سیاره در آسمان بسیار به خورشد نزدیک است. نکته: با اینکه عطارد از زهره به خورشید نزدیک تر است ولی زهره داغ ترین سیاره منظوه شمسی است. حلقههای مشتری بسیار ضعیف تر از حلقههای زحل هستند. البته که پر واضح است انجام بازی به صورت همکاری با دوستان بسیار بسیار جذاب تر از تک نفره بازی کردن است. آقای “کوین لوئیس” که یکی از استادان علوم زمین و علوم سیاره ای دانشگاه جانز هاپکینز در مورد این کشف این گونه گفت:”این نظریه کمی جای بحث و گفتگوی دارد و این شاید مقداری به دور از تصور باشد که یک صخره بسیار بزرگ در مریخ به مرور زمان در حال ساییده شدن است و این میزان ساییدگی در سرتاسر این کره قرمز رنگ پخش شده است”.

تاکنون سیارات فراخورشیدی بسیار کشف شده که برخی از آنها بسیار شبهه به کره زمین بوده و اخیرا سیاره قرمزی در فاصله ۶۶.۵ سال نوری از کره ما کشف شده که جزو همین مورد بوده است. مطالعات این محققان نشان میدهد بخش قابل توجهی از طلایی که از طریق برخوردهای شهاب سنگی به زمین رسیده ، راهی مناطق اطراف هسته کره زمین شده است، هر چند تصور میشود مقادیر پراکنده شده از فلزات گرانبها در لایه سیلیکاتی زمین تا هزاران برابر بیشتر از تصورات پیشین ما باشد.

دوقلوی فراخورشیدی زمین هر ۱۲.۴ ساعت یکبار به دور خورشیدش گردش میکند که به علت کوچکتر بودن مدار گردشش است. البته با توجه به اینکه تشخیص سیارات کوچکتر سختتر بوده، اهمیت بیشتری دارد چرا که این سیارات در ابعاد زمین ما هستند و بر خلاف سیارات بزرگتر، از سنگ تشکیل شدهاند. از دیر باز ایرانیان مریخ را بهرام یا خدای جنگ نام گذاری می نمودند زمانی این سیاره همچون زمین دارای اکسیژن و رودخانه ها و دریا و دریاچه بوده است و موجوداتی بر روی آن می زیسته اند.ولی جنگی بزرگ میان آنها باعث انقراض آنها گردید و همو گلوبین خون آنها اکسیژن موجود در جو سیاره را به خود جذب نمود و سطح آن و آسمان آن رنگ خون گرفت و به این ترتیب , حیات در این سیاره دگرگون شد و این موضوع عبرتی شد برای ساکنان زمین .

شاید اگر می خواستیم عنوانی مجدد برای آن انتخاب کینم باید یگوییم که هفت شهر عشق به روایت اگزوپری بهترین عنوان برای این کتاب می تواند باشد. به گزارش گروه وب گردی خبرگزاری صدا و سیما، .چند روز پیش اداره کل ملی هوانوردی و فضا (ناسا) موفق شد جدیدترین کاوشگر مریخ ۲۰۲۰ استقامت با نام پِرسیویرَنس را در سطح مریخ فرود آورد.آنچه دانشمندان در حال حاضر میدانند این است که مریخ رنگ قرمز خود را از اکسید آهن میگیرد، اما آنها دقیقاً نمیدانند چرا این اتفاق میافتد.برآوردهای علمی نشان میدهد که سن مریخ حدود ۴ و نیم میلیارد سال است و در همان زمان دور، مواد روی سطح این سیاره تشکیل شده است.دانشمندان توضیح میدهند، زمینی که ما در آن زندگی میکنیم حاوی آهن است و به احتمال زیاد آن را جذب کرده، زیرا گرانش یا جاذبه در سیاره ما قوی است، اما در سیاره مریخ، موضوع کاملاً متفاوت است.

سطح گرانش در مریخ در حال کاهش است و به همین دلیل، آهن همچنان در اطراف این سیاره باقی مانده و آن را تا به امروز پوشانده است.اما بسیاری این نکته را در نظر میگیرند که آهن قرمز نیست و بنابراین، توضیح این رنگ، قرار گرفتن در معرض اکسیداسیون یا زنگ زدگی است.مریخ نزدیکترین همسایه ما است که در فاصله ۲۰۶ میلیون کیلومتری زمین قرار دارد و به نظر میرسد بسیار متفاوت از زمین است.آنچه در سطح مریخ برجسته به نظر میرسد تعداد زیاد درهها، آتشفشانها و دهانهها است و احتمالاً بزرگترین آتشفشان منظومه شمسی در مریخ است.از آنجا که این سیاره میدان مغناطیسی ندارد، در برابر بادهای خورشید در امان نمانده و همین امر باعث از بین رفتن پوشش جوی آن شده است.در سایه وجود دانشمندان مصمم برای کنترل نشانههای بیشتر درباره علائم حیات در سیاره مریخ، ممکن است در آینده پاسخی درباره رمز و راز رنگ قرمز این سیاره که حس کنکجاوی را تحریک میکند، داشته باشد.ناسا به تازگی نخستین فایل صوتی از مریخ را که صدای ضعیف باد بوده و توسط کاوشگر پِرسیویرَنس گرفته شده، منتشر کرد.

پس از او، آیزاک نیوتن (۱۷۲۷-۱۶۴۲) قوانین فیزیک را وارد منظومهٔ شمسی کرد و با استفاده از گرانش توضیحداد که سیارات چگونه حرکت میکنند. از میان عیوب و نقطه ضعفهای آنها میتوان به عادات و رفتار عجیب و غریب توأم با تعصب و افراط، خودسری، نافرمانی، سرکشی، دمدمی بودن، سردی، بیاعتنائی، تمایل افراطی به گوشهگیری و انزوا و دوری از زندگی و اجتماع، گرایش شدید به جزماندیشی و اصرار به خرجدادن روی نقطه نظراتشان اشاره کرد. اولین کشف سیاره فراخورشیدی در سال ۱۹۹۲ رخ داد که دید انسان در مورد کیهان تغییر کرد.

سیاره فراخورشیدی WASP – 17b سیاره عظیمی است که ابعادی دو برابر مشتری، بزرگترین سیاره منظومه شمسی دارد. شیدهسعی دارد او وجود کیهانی و گوهر بیرون از صدف کون و مکان خود را دریابد. در زیر اندازه سیارات منظومه شمسی به ترتیب صعودی نشان داده می شود و به طور خلاصه در مورد خود سیارات صحبت می شود. و همان طور در حال راه رفتن بود که دمدمهى سحر چاه را پیداکردم.

و نيز اينكه ما تقريبا همان مسيري را ميپيمايد كه خورشيد طي ميكند. توضیح ساده برای رنگ سیاره سرخ این است که سنگ، خاک یا سطح آن، حاوی مقدار زیادی اکسید آهن است – همان ترکیبی که باعث زنگ زدن و قرمزی رنگ آن ها می شود. لذا شگفتی ندارد که شاعران ما لقبهایی چون ارغنونزن گردون، رودگر فلک، عروس ارغنونزن، بربطنواز، زنی بربطنواز و خلاصه خنیاگر و مطربهی فلک برای زهره قایل شدهاند. هفتههای آینده فرصتی عالی برای دیدن زهره در آسمان آبی روز فراهم میشود. مدت زمان بازی از نظر کلی و با توجه به سبک و کیفیت محتوایی که دارد و انگیزه ای که به خاطر جذابیت بالایش در بازیباز برای ادامه ایجاد می کند، زیاد طولانی نیست.

این سیاره هسته ای دارد، اما آهن زیادی نیز در لایه های بالایی آن وجود دارد. این فاصله آنقدر کم هست که نور سیاره بهخوبی به ما برسد و در نتیجه بررسی و تحقیق در مورد ویژگیهای آن امکان پذیر باشد. به گزارش خبرنگار حوزه فنآوریهای نوین گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛ کارشناسان ناسا به تازگی یک نقشه منحصر به فرد سه بعدی از سیاره مریخ به همراه مریخ نورد کنجکاوی بر روی آن تولید کرده اند که در قالب یک نرم افزار به کاربران اجازه میدهد تا به مشاهده و بررسی سیاره مریخ بپردازند.

انتظار می رود طی چند هفته آینده مناظر زیادی با رنگ نارنجی قرمز مشاهده کنید، زیرا مریخ نورد کنجکاوی اولین عکس های خود را از مناظر ناهموار مریخ به اشتراک می گذارد. با گذشت زمان، اتمسفر به صورت یک ترکیب پیچیده تکامل یافت و در نهایت به شکل امروزی خود درآمد. بهعلاوه اینکه کوتوله قرمز کنار این سیاره به طرز عجیبی آرام و بدون فعالیت است که در نوع خود کم نظیر است؛ و در نهایت مدار کوچک گردش سیاره به دور خورشید باعث میشود مشاهده عبور سیاره از مقابل ستاره بسیار ساده باشد. اما با وجود اینکه سطح آن زنگ زده است، اکسید مرکب آهن (III) قرمز به نظر می رسد زیرا طول موج های آبی و سبز طیف نور را جذب می کند در حالی که طول موج های قرمز را منعکس می کند.

دوم اینکه بررسیهای انجام شده نشان میدهد که حلقههای نپتون به نسبت سن حلقههای اورانوس و یا سن خود نپتون خیلی جوانترند به همین جهت احتمال میرود که حلقههای نپتون در اثر واپاشیدگی و تکهتکه شدن ناشی از قرارگیری یکی از اقمار در حد رُش سیاره حاصل شدهاند. اندازه و مجاورت WASP-۱۲۱ b به ستارهی میزبانش آن را در دستهی مشتریهای داغ قرار میدهد. تمام این خصوصیات باعث میشود امید وجود حیات در آن بهشدت کاهش پیدا کند. بیشتر بادهای این سیاره برخلاف دیگر سیارههای مشتریگون منظومه شمسی از شرق به غرب میوزند نه از شمال به جنوب.

وجود این سیاره اولین بار بهواسطه عبورش از مقابل این ستاره کمفروغ و بررسی دادههای ماهواره TESS ناسا، کشف شد. مدار گردش کوچک و فاصله کم این سیاره از زمین موقعیتی فوقالعاده برای بررسی اتمسفر، سرعت گردش و غیره فراهم کرده است. این بدان معناست که مردم می توانند برنامه هایی را برای جست و جوی این سیاره در زمانی که برای آنها راحت است و نیز آسمان عاری از ابر باشد، برنامه ریزی کنند. است که دکارت نیز با چنین قاعده ای کاملاً موافق است.

یعنی زمانی که نور خورشید دی اکسید کربن و سایر مولکولها در جو را شکسته و اکسیدانهایی از قبیل پراکسید هیدروژن و ازن تولید کرده است؟ تا زمانی که یک شب روشن است، می توانید آن را به طور منظم مشاهده کنید. شاید اشاره فرشته گان در موضوع خلقت آدم در قرآن و اویل سوره بقره در مورد خلقت موجودی که خونها می ریزد و فساد ها برپا می کند به سابقه چنین رویدادی بر روی مریخ بوده باشد .یعنی در گذشته ای قبل از خلقت آدم , به سبب فساد اهالی مریخ و بی ایمانی آنها گروهی از شیاطین از نوع جن بر آنها ظاهر و تسلط یافته اند و بر روی مریخ جنگی بزرگ میان ساکنان آن روی داده و نسل همه آنها را منقرض کرده است و طوفان های پی در پی سنگ و غبار بر سطح مریخ بیز هیچ اثری از آثار آنها را باقی نگذاشته است و این به مانند عذابی است که در نتیجه گناهان مریخیان و فساد آنها روی داده است.و تنها فرشتگان برای تسبیح و تقدیس خداوند در آنجا باقی مانده اند (و نحن نسبح بحمدک و نقدس لک).

انگیزه های آدمی برای جستجوی حیات در جاهای دیگر عالم چیست، و فرضیه های اساسی ما درباره ی ماهیت حیات کدامند؟ سیاره ماسه های آبی: سیاره بازدید شده توسط سفینه فضایی تایمیر، که در سال 2117 بازگشت. این زره سیاره را از بادهای خورشیدی و ذرات پر انرژی متوالی که از خورشید میآیند محافظت مینماید. این سیاره حدود ۱.۲ برابر زمین است که در کنار تراکم بیشتر باعث شده جرمی دو برابر زمین ما داشته باشد. تفاوت مهم این سیاره با زمین در عدم گردش سیاره به دور خود است. دانشمندان در کشف جدید خود به نتیجه ای شگفت انگیز در مورد این سوال پاسخ دادند.جزئیات بیشتر را در ادامه این مطلب از بخش سرگرمی نمناک خواهیم گفت.

دیدگاهتان را بنویسید