قطعات حیاتی ورق گالوانیزه

ورق گالوانیزه فولاد گالوانیزه به دلیل دوام زیاد، استحکام و شکل پذیری فولاد و همچنین محافظت در برابر خوردگی پو

توسط مدیر سایت در 16 اسفند 1402

ورق گالوانیزه

فولاد گالوانیزه به دلیل دوام زیاد، استحکام و شکل پذیری فولاد و همچنین محافظت در برابر خوردگی پوشش روی و آهن، یکی از محبوب ترین انواع فولاد است. انتخاب مناسب ورق شیروانی 6 متری میتواند دوام و طول عمر سقف را افزایش دهد. ورق های گالوانیزه به منظور تزئین و برای افزایش مقاومت در مقابل خوردگی رنگ آمیزی می گردند. اگرچه ممکن است قیمت ورق گالوانیزه نسبت به قیمت سایر ورق های قابل استفاده بیشتر باشد، اما بهره گیری از آن در صنایع مختلف می تواند موجب افزایش کیفیت نهایی کار شود. اتومبیل، اتوبوس و غیره دارای ورق گالوانیزه آهنی در سطوح بیرونی است که به دلیل عوامل مختلف بیشتر مستعد خوردگی و زنگ زدگی هستند. محصول تولیدی به روش گالوانیزه گرم دارای پوششی به ضخامت 100 الی 130 میکرون می باشد که این ضخامت در روش گالوانیزه ی سرد به کمتر از 25 میکرون می رسد. توجه داشته باشید که این محصولات در بازار به دو صورت کیلویی و متری (متر مربع) به فروش می رسد. نکته قابل توجه در این مورد ، عدم تحمل بار در سازه است.

یکی از مواردی که خریداران در هنگام خرید ورقهای گالوانیزه با آن روبرو هستند، عدم توانایی در شناخت آنها است. علاوه بر ضخامت، ترکیب پوشش نیز در مقاومت و قیمت خرید ورق گالوانیزه تاثیر میگذارد. پرداخت پوشش و کیفیت سطح در ورق های گالوانیزه رنگی که کاربرد تزئینی دارند بسیار حائز اهمیت می باشد. جهت اطمینان بیشتر و رضایت خاطر مشتری، پرداخت کامل وجه تمامی محصولات، در زمان تحویل بار خواهد بود. یکی از ویژگیهای این مجموعه، خرید ورق گالوانیزه قیمت مناسب به خاطر حذف واسطههای غیرضروری است. شما عزیزان می توانید در فروشگاه ثامن تجارت، خرید ورق گالوانیزه را به صورت اینترنتی انجام دهید. نکته قابل توجه این است که چگالی آهن به میزان 7.86 می باشد ولی شما بهتر است در محاسبات ورق های گالوانیزه ایرانی عدد 8 را در فرمول خود جای دهید. توجه داشت تا آسیبی به افراد وارد نشود. اشاره کنیم. بستهای فلزی کاربردهای مختلفی دارد که از انواع این کاربردها میتوانیم به اتصال شلنگ آب به سری شیر آب نام ببریم که قطعا همه ما یک نمونه از این مصرف را در اطراف خود دیده ایم یا خودمان از این نوع اتصال استفاده کرده ایم تا هنگام استفاده از شلنگ آب فشار آب باعث جدا شدن شلنگ از سری لوله نشود و با خیال راحت به کار خود بپردازیم.

اگر پوشش روی از بین رود یا حتی شکسته شود، این ورق به هیچ وجه زنگ نخواهد زد؛ همچنین بنا به دلایلی که در ادامه ذکر میکنیم استفاده از این ورقها بسیار مقرون به صرفه هستند، به همین دلیل قیمت ورق گالوانیزه اهمیت زیادی دارد. جوشکاری این ورق ها به راحتی انجام می شود و فرم دهی و شکل پذیری بالایی دارد (برخی از این ورقها مطابق با میل مشتری، قابلیت انعطاف بسیار زیادی دارند). گالوانیزه ZF را نیز می توان بدون انجام عملیات آماده سازی سطحی رنگ کاری نمود و فقط قبل از آن جهت بر طرف کردن گرد و غبار و چربی های سطحی نیاز به شستشو دارد. صنعت ارتباط از راه دور از ابزارها، تجهیزات و دستگاههایی مانند خطوط تلفن، جعبهها، برجها و غیره استفاده میکند که به طور کلی در فضای باز نگه داشته میشود و برای آنها لازم است که سالها بدون نگهداری منظم کار کنند. همچنین به دلیل اسپری نمودن ، عنصر روی به داخل قطعات نفوذ نمی کند و با خراش های سطحی و عمیق، احتمال اکسید شدن آنها بیشتر است. وجود گل ( به انگلیسی : Spangle ) به دلیل وجود ناخالصی در روی هنگام کریستال شدن روی مذاب بر روی ورق سرد ( روغنی ) میباشد.

نشانه بارز گالوانیزه گرم، وجود یک الگوی کریستال مانند در سطح است که به آن اسپنگل (spangle) یا به اصطلاح گل گفته میشود. گالوانیزاسیون یعنی پوشاندن سطح ورق با فلز «روی» که در این مقاله ورق آهن یا ورق سیاه مد نظر است. از آنجایی که محصولات تولید شده در این روش در مکانهای اسیدی کاربرد ندارند، این ویژگی استفاده از این محصول تولیدی در این روش را برایی مناطق مربوط مناسب میسازد. بازرسی آسان: از آنجایی که باید سازهها را به صورت سالیانه مورد بررسی قرار داد، بنابراین روش بازرسی بسیار اهمیت خواهد داشت. در ایران که گیاهان از لحاظ نوری در وضعیت مناسبی قرار دارند میتوان با بالا بردن مصرف Co2 راندمان محصول را نیز بالاتر برد. ردپای استفاده از فلز روی بهعنوان لایهي محافظ فلزات را میتوان تا ۲۵۰۰ سال پیش از میلاد مسیح نیز پیدا کرد. گالوانیزه کردن را میتوان عملیات سطحی برای محافظت از آهن در محیطهای مرطوب دانست. بهمنظور تقویت پیوند شیمیایی، پیش از عبور ورق فولادی از روی مذاب، آن را به موادی مخصوص آغشته میکنند. مثلا استفاده از رنگ مخصوص ورق گالوانیزه یکی از واضحترین این روشها است. This con te nt w as c​reated with the he lp ​of GSA Content G en er at᠎or Demov ersion .

در این روش ابتدا ورق فولادی با محلولی مخصوص و عمدتا حاوی اسید سولفوریک داغ رقیقشده، چربیزدایی میشود. پس از تمیز کردن، فولاد را با قرار دادن در ظرفی حاوی اسید سولفوریک داغ رقیق شده ترشی می کنند. و پس از آن محاسبه قیمت هر متر از ورق گالوانیزه به راحتی آب خوردن می شود. فقط کافی است قیمت هر کیلوگرم ورق را در وزن کلی یک متر ورق ضرب نماییم. پس از اطمینان از تمیز بودن سطح ورق فولادی، آن را در یک حوضچهي روی مذاب با دمای ۴۶۰ درجه سانتیگراد یا ۸۶۰ درجه فارنهایت، غوطهور میکنند. حتی پس از فرآیند گالوانیزه، محصول نهایی برای شکاف یا ناسازگاری کاملاً بررسی میشود. به لطف خصوصیات قریب به اتفاق ورقهای فولادی گالوانیزه، آنها در بخشهای متعددی مورد استفاده قرار میگیرند. تولید ورق گالوانیزه فولادی یکی از راهحلها و در واقع موثرترین آنها برای این موضوع است. قیمت ورق گالوانیزه سقفی، بسته به نوع ورق متفاوت است؛ انواع بسیاری از آنها شامل ورق گالوانیزه سقفی کرکره، ورق گالوانیزه سقفی ذوزنقه، ورق گالوانیزه سقفی شادولاین، ورق گالوانیزه سقفی پالرمو، ورق گالوانیزه سقفی طرح سفال جنوا و غیره به تولید میرسد. اکنون، بسته به فرآیند گالوانیزه و کیفیت کلی ورقهای فولادی گالوانیزه، آنها در گریدهای متعددی تقسیم میشوند.

برای تولید پروفیل گالوانیزه ورقهای با ضخامت پایین به شکل نهایی خود در میآیند و سپس در حمامهای گالوانیزه قرار داده میشوند. سوپرپانل یکی از سیستمهای پیشترفته قالبهای بتنی خود ایستا است که از پانلهای پلی استایرن انبساطی (یونولیت) ساخته شده و میلگرد گزاری آن در کارخانه انجام شدهاست. 1- انجام عملیات تمیزکاری به وسیله ی اسپری کردن محلول های رقیق قلیایی. پس از این، غوطهور میشود و اجازه میدهد در یک ظرف اسید سولفوریک رقیق گرم استراحت کند. پس کلیک کنید و آن را مشاهده کنید. پس از خارج کردن ورق از حمام مذاب، لایهي روی که در معرض هوا قرار دارد با اکسیژن هوا واکنش داده و اکسید روی تشکیل میشود. در یک سمت فلز روی و در سمت دیگر فلزی که میخواهیم پوشش بر روی آن اعمال کنیم قرار دارد. در نظر داشته باشید که برای مصارف خاص مانند ورق های شیروانی، معمولاً ورق های گالوانیزه را در این نوع مصارف به صورت متری نیز به فروش میرسانند. ورق گالوانیزه شهرکرد: کارخانه دیگری که میتوانید محصولات آن را خریداری کنید، در شهرکرد قرار دارد.

قیمت ورق گالوانیزه به کیفیت کارخانه سازنده و نوع و ضخامت آن بستگی دارد. 7.هزینه حمل و نقل: هزینه حمل و نقل نیز میتواند بر قیمت ورق گالوانیزه تأثیر بگذارد، هزینه سوخت، نوع وسیله حمل و مسافت کارخانه تا محل پروژه نیز در قیمت روز ورق گالوانیزه اثرگذار است. شکلپذیری مناسب، مقاومت بالا و پایین بودن قیمت روز انواع ورق گالوانیزه باعث شده تا به یکی از پرکاربردترین متریالها تبدیل شود. قیمت ورق گالوانیزه 6 متری با سایزهای دیگر تفاوتی ندارد و این محصول تنها به جهت سایز متوسط و مناسب بودن برای مصارف حجم پایین بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد. در دمای پایین در حین فرآیند تولید ساختار ورق فولادی دستخوش تغییر نشده و خواص یکنواخت و همگنی را برای ورق فولادی به جا میماند. یکی از خواص ورق گالوانیزه تولیدشده به روش سرد، نازکی لایهي تشکیلشده روی ورق است. ورق های حاصل از گالوانیزه سرد بیشتر در مصارف بهداشتی ، قطعات ریز و ضخامت کم استفاده قرار می گیرند مانند ساخت خودرو، پیچ و مهره و قطعه سازی . در این روش پودر روی را داخل تفنگ ریخته، حرارت می دهند تا مذاب شود و سپس مذاب روی را با کمپرس هوا و یا گازهای حاصل از احتراق با سرعت مناسب برای پاشش، روی قطعات می پاشند.  Content w​as c reated ​by G SA    Con tent    G᠎ener ator    D em​oversion!منبع
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن